چرا Face ID مدل 2021 M1 iMac را از دست می دهید؟


رنگ M1 iMac با یک طراحی خیره کننده و جدید و پیشرفت های زیادی همراه است ، اما یک ویژگی وجود دارد که به طور محسوسی از دست می رود و آن Face ID است. از سال 2017 ، فناوری احراز هویت چهره اپل به کاربران آیفون و آیپد پرو اجازه می دهد تا با یک نگاه قفل دستگاه های خود را باز کنند.

تقریباً چهار سال بعد ، Face ID هنوز در Mac ظاهر نمی شود. در صورت خرید مدل صحیح ، iMac جدید 24 اینچی ممکن است دارای یک دکمه Touch ID باشد. این دسک تاپ برجسته Mac برای این ویژگی بسیار مناسب به نظر می رسد. پس چرا iMac 2021 دارای Face ID نیست؟

احراز هویت بیومتریک Mac: لپ تاپ ها پیشرو هستند

هنگامی که اپل اولین لپ تاپ های M1 Mac – MacBook Air 2020 و 13 اینچی MacBook Pro را معرفی کرد – طراحی آنها تقریباً بدون تغییر نسبت به مدلهای قبلی مبتنی بر Intel بود. به همین دلیل ، تعجب آور نبود که آنها دکمه Touch ID را نگه داشته باشند. با این حال ، دسک تاپ ها هنوز هیچ نوع احراز هویت بیومتریک ندارند.

سرانجام ، اپل با قرار دادن دکمه Touch ID روی صفحه کلید جادویی بی سیم ، Touch ID را به iMac 24 اینچی اضافه کرد.

این یک مورد خوشامدگویی است ، اما همچنین انتخاب عجیبی است زیرا همیشه به نظر می رسید گزینه بهتری دارد: Face ID.

پس از همه ، iMac همیشه درست در مقابل شما نشسته است. این دوربین داخلی است ، بنابراین هیچ گونه چالشی برای احراز هویت بی سیم وجود ندارد. و حسگر را به اشتباه پنهان نخواهید کرد – یک آزار دهنده جزئی اما رایج در iPad Pro.

علاوه بر این ، از آنجا که تراشه M1 i21M 2021 بر اساس Apple Silicon موجود در M1 iPad Pro ساخته شده است ، مشخص است که این تراشه می تواند از Face ID پشتیبانی کند.

همچنین ویژگی های نرم افزاری وجود دارد که می تواند از Face ID بهره ببرد ، از جمله ویژگی های اپل که در بیانیه مطبوعاتی خود برجسته کرده است: تعویض سریع کاربر.

تعویض سریع کاربر: یک فرصت کاملاً از دست رفته

تعویض سریع کاربر به کاربران امکان می دهد تا به سرعت بین چندین حساب در یک رایانه جابجا شوند. در Mac های پشتیبانی شده ، فشار دادن دکمه Touch ID با اثر انگشت مربوط به حساب کاربر به طور خودکار به آن حساب تغییر حالت می دهد.

این یک نمونه عالی از استعداد اپل در استراحت بدون دردسر و کارهای بالقوه مشکل ساز است. Face ID این ویژگی را یکپارچه تر می کند.

تصور کنید اگر Face ID هنگام نشستن روی iMac می تواند بلافاصله شما را بشناسد و به طور خودکار و بدون نیاز به دکمه به حساب خود بروید. این توانایی است که باعث می شود مردم دستگاه های اپل را دوست داشته باشند ، و دلیل دیگری برای پرسیدن این است: چرا iMac Touch ID؟

آرگومان های ID را لمس کنید که ناموفق هستند

اگرچه ممکن است اپل پاسخ قطعی ندهد ، اما تصمیمات قبلی آن را می توان برای مشاوره بررسی کرد. برخی از توضیحات بالقوه تأخیر دارند ، اما برخی دیگر به سرعت از بین می روند.

سنسور Face ID در نمایشگر باریک iMac جای نمی گیرد

ضخامت iMac 2021 فقط 0.45 اینچ است – آنقدر نازک است که جک هدفون به کنار حرکت کرده است. ممکن است این سوال را برای شما ایجاد کند که آیا رایانه شما برای نگه داشتن سنسور Face ID خیلی نازک است تا زمانی که فکر می کنید iPad Pro 12.9 اینچی با Face ID تنها 0.25 اینچ ضخامت دارد.

ضخامت صفحه نمایش همچنان یک بحث قابل قبول برای صفحه های کاغذ در لپ تاپ های اپل است ، اما در برابر iMac ایستادگی نمی کند.

آرایه دوربین های iMac برای پشتیبانی از Face ID به اندازه کافی خوب نیست

2021 iMac دارای یک دوربین 1080p FaceTime HD است که در مقایسه با دوربین 12MP TrueDepth آیفون 12 پرو کم رنگ است.

اگرچه درست است که Face ID با دوربین 1080p کار نخواهد کرد ، اما سوال اصلی این است که چرا اپل سنسور TrueDepth را در iMac قرار نداده است. من قبلاً در ناچ آیفون برای فناوری لابی کرده ام.

ارتقا iMac به سیستم دوربین بهتر TrueDepth یک پیروزی مضاعف بود.

اپل عاشق Touch ID است … حتی وقتی که بهترین نیست

صفحه کلید مجیک جدید 50 دلار به iMac پایه افزوده است و در سایر تنظیمات به صورت استاندارد ارائه می شود. بزرگترین اشکال ، قیمت نیست؛ این قفل است. اگر می خواهید از Touch ID با iMac جدید استفاده کنید ، فقط می توانید از صفحه کلید Magic Magic Apple استفاده کنید.

این محدودیت باعث می شود که همه افرادی که از صفحه کلید شخص ثالث استفاده می کنند بین Touch ID و صفحه کلید مورد علاقه خود انتخاب نامناسبی داشته باشند.

دلایل مطمئن چرا M1 iMac شما Face ID ندارد

برخی توضیحات از موتورهای احتمالی تصمیم اپل برای استفاده از Touch ID به جای Face ID پشتیبانی می کنند.

اپل ویژگی های محصولات “حرفه ای” را مسدود می کند

تنظیم Face ID آیفون جایگزینی ضروری برای دستگاههایی است که از زمان معرفی آیفون X در سال 2017 دکمه Touch ID اصلی را نداشته اند.

اما هنگامی که اپل دکمه خانه را در iPad Air حذف کرد – زبان طراحی مشابه iPad Pro را به آن داد – Face ID اضافه نکرد. در عوض ، iPad Air نسخه جدیدی از Touch ID را که در دکمه قفل تعبیه شده است ، دریافت کرد.

این فقط یک نمونه از تمایل اپل به ایجاد برخی از پیشرفته ترین ویژگی های خود به طور انحصاری برای دستگاه های “حرفه ای” است – حداقل به طور موقت. در اینجا نمونه های بیشتری وجود دارد:

  • از 2016 تا 2018 ، MacBook Pro به سنسور Touch ID مجهز است ، در حالی که MacBook Air مجهز نیست.
  • مدل های iPhone 11 Pro به جای دو دوربین دارای سه دوربین هستند.
  • مدل های آیفون 12 پرو سنسور LIDAR را خریداری کرده اند ، در حالی که مدل های غیرحرفه ای آن را خریداری نکرده اند.
  • نسل دوم Apple Pencil فقط با iPad Pro از طریق نسل چهارم iPad Air کار می کند.

لازم به ذکر است که iMac 27 اینچی هنوز M1 طراحی شده جدیدی دریافت نکرده است. گرچه بعید به نظر می رسد نام “Pro” از iMac Pro متوقف شود ، اما جای خود را در بهترین عملکرد همه در یک اپل خواهد گرفت و آن را به عنوان کاندید اصلی Face ID معرفی می کند.

ممکن است هزینه اجزای Face ID بسیار زیاد باشد

iPad Air 2020 همچنین به دلیل احتمالی دیگر عدم وجود شناسه چهره iMac اشاره دارد: حاشیه سود کلی اپل. حاشیه شرکت از یک چهارم به یک چهارم به طور قابل توجهی ثابت است. بدیهی است که این عامل مهمی در راه حل های محصول و قیمت گذاری اپل است.

حاشیه ناخالص محصولات از سه ماهه اول سال 2020

ربع حاشیه کل محصول
سه ماهه دوم سال 2021 36.1 ٪
سه ماهه اول سال 2021 35.1 ٪
سه ماهه چهارم سال 2020 29.8 ٪
سه ماهه سوم سال 2020 29.7 ٪
سه ماهه دوم سال 2020 30.3 ٪
سه ماهه اول سال 2020 34.2 ٪

این ممکن است تا حدی توضیح دهد که چرا این شرکت Touch ID را برای iPad Air 2020 به جای Face ID انتخاب کرده است. اجزای TrueDepth می توانند برای حفظ حاشیه محصول بسیار گران باشند ، زیرا iPad Air به قیمت iPad 599 دلار رسیده است. برای مقایسه ، آیپد پرو 11 اینچی با Face ID از 799 دلار شروع می شود.

به همین ترتیب ، ممکن است هزینه روشن شدن سنسور TrueDepth برای قیمت شروع 1299 دلار برای iMac 24 اینچی بسیار زیاد باشد – یک قیمت قابل توجه به عنوان سطح ورودی Apple All-in-One.

مردم خیلی دور از Face ID نشسته اند

یکی از مزایای رایانه با صفحه نمایش بزرگ این است که می توانید چند متری بنشینید و همچنان از آن به راحتی استفاده کنید. این می تواند برای سنسور TrueDepth فعلی ، که Face ID را تأمین می کند ، یک چالش باشد.

مطابق سند پشتیبانی اپل ، Face ID زمانی بهترین عملکرد را دارد که آیفون یا آیپد شما از 10 تا 20 اینچ از صورت شما فاصله داشته باشد. اگرچه بسیاری از افراد می توانند بیش از 20 اینچ از نمایشگر رایانه خود بنشینند ، اما این تجربه ممکن است کاملاً با استانداردهای سختگیرانه قابلیت اطمینان اپل مطابقت نداشته باشد.

ویژگی های آینده: این یک بازی حدس زدن است

مدل 24 اینچی M1 iMac با رنگ های چشمگیر و بدنه ای باریک نسبت به مدل قبلی خود ارتقا یافته است. بنابراین جای تعجب نیست که چرا اپل فناوری Touch ID قدیمی خود را به جای Face ID برای مک پررنگ و جدید انتخاب کرده است.

این شرکت احتمالاً پاسخ درستی نخواهد داد ، اما می توانید نکاتی از حقیقت را در نسخه های بعدی محصولات اپل مشاهده کنید.

به هر دلیلی که باشد ، Touch ID هنوز هم یک افزودنی عالی برای iMac محسوب می شود و فقط یکی از بسیاری از ویژگی های جالب جدید برای کاوش است.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *