ARM معماری جدید پردازنده Armv9 را معرفی می کند که به کامپیوترها ، لپ تاپ ها و تلفن های هوشمند قدرت می بخشد


پردازنده پرچمدار جدید ARM ، ARM Cortex-X2 ، برای تأمین انرژی بیشتر از تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های قابل حمل طراحی شده است. این شرکت فاش کرده است که آخرین دسته پردازنده های آن همچنین مغز رایانه ها و لپ تاپ های مجهز به ARM است و ما امیدواریم که یک گزینه پردازنده ارزان قیمت و در عین حال قدرتمند را برای تولیدکنندگان و توسعه دهندگان ارائه دهیم.

ARM پردازنده برتر Cortex-X2 Armv9 Cortex را معرفی می کند

ARM برای اولین بار معماری جدید Armv9 را در اواخر مارس 2021 اعلام کرد ، اولین ارتقا major عمده معماری توسط سازنده سخت افزار در حدود یک دهه گذشته. طراحی جدید پردازنده بسیار مهیج است ، زیرا هدف ARM قرار دادن پردازنده ها در همه چیز از تلفن های هوشمند گرفته تا لپ تاپ ها و حتی دسک تاپ ها است.

اکنون ، با معرفی رسمی بهترین پردازنده Cortex-X2 جدید در وبلاگ رسمی ARM ، تصویری جامع از عملکرد عملکرد بین نسل دستگاه ها دریافت می کنیم.

  • که Cortex-X2 این جانشین Cortex-X1 از سال 2020 است و بخشی از برنامه طراحی سفارشی ARM است. عامل اصلی تولید Cortex-X2 افزایش 16 درصدی عملکرد نسبت به نسل قبلی است. Cortex-X2 در حال تبدیل شدن به “کارآمدترین” پردازنده ARMv9 ARM است و برخی پیشرفت های عمده را در عملکرد کلی موبایل ارائه می دهد.
  • به همین ترتیب وجود دارد Cortex-A710 جدید ، نمایانگر جنبه اصلی جدید “بزرگ” طراحی ARM برای برند big.LITTLE. A710 که به شدت ارتقا یافته است ، تا 3020 درصد بهره وری انرژی بهتر و تقریباً 10 درصد عملکرد را با Cortex-A78 ارائه می دهد.
  • سرانجام ، یک به روزرسانی مهم دیگر برای هسته “LITTLE” وجود دارد. آماده شدن Cortex-A510 جدید اولین ارتقا significant قابل توجه میکروکرنل است که باید در مقایسه با Cortex-A55 که در سال 2017 راه اندازی شد ، 35٪ افزایش عملکرد داشته باشد.

بنابراین همه اینها واقعاً به چه معناست؟

خوب ، به طور خلاصه ، پردازنده های ARM تبلیغات بیشتری را برای تلاش های شما فراهم می کنند. اکثر تولیدکنندگان گوشی های هوشمند و تبلت ها از طراحی پردازنده ARM در دستگاه های شاخص خود استفاده می کنند ، بنابراین با ورود معماری جدید به بازار مناسب می توانید انتظار سود قابل توجهی را داشته باشید.

مرتبط: پردازنده ARM چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید

انتظار لپ تاپ های ARM بیشتری را داشته باشید

ARM همچنین مستقیماً به بازار لپ تاپ نگاه می کند.

در سال گذشته ، شاهد تحرک بزرگی در بازار لپ تاپ برای هر دو لپ تاپ ویندوز و کروم هستیم که به فناوری Arm متکی هستند. این دستگاه عملکردی در بازار لپ تاپ های Cortex-X2 منعکس شده است که تا سال 2020 می تواند 40 درصد بهبود عملکرد نسبت به لپ تاپ های اصلی داشته باشد.

با داشتن اعدادی از این دست و احتمال راه اندازی سخت افزار کارآمدتر ، انتظار می رود به زودی تعداد بیشتری لپ تاپ مبتنی بر Chromebook ویندوز و ARM را مشاهده کنید.

مرتبط: مایکروسافت طرح تراشه داخلی را با پردازنده های ARM پیاده سازی می کند

تنها نکته منفی این است که چه مدت ممکن است منتظر بمانیم تا پردازنده های جدید ARM وارد بازار شوند. با ادامه کمبود نیمه هادی های مثر بر تولید جهانی CPU ، به نظر می رسد 2022 اولین زمان برای دیدن آن در سخت افزار جدید است. فرض بر این است که کمبود تراشه های جهانی همچنان کاهش می یابد و تولید همچنان رو به افزایش است.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *