IOS 14.5.1 “RAM” را نمایش می دهد و به روزرسانی سیستم عامل می تواند “Double Sword” باشد.


هنگام نوشتن این مقاله ، iOS شروع به انتشار اولین نسخه بتا iOS 14.7 برای توسعه دهندگان کرد. در همین حال ، نسخه پایدار iOS به طور موقت در 14.5.1 پشتیبانی می شود ، تأیید نسخه iOS 14.5 بسته است و نسخه رسمی iOS 14.6 باید در راه باشد.

چرا باید بر این تأکید کرد؟ هیچ چیز دیگری ، زیرا iOS 14.5.1 در واقع یک نسخه پایدار نیست ، اما اشکالات “شرودینگر” وجود دارد که بدیهی است عملکرد آیفون را پایین می آورد.

چه یک انجمن Macrumors خارجی باشد و چه یک V2EX داخلی ، بسیاری از کاربران آیفون اشکالات عملکردی را در iOS 14.5.1 کشف کرده اند و هیچ ارتباطی با مدل های قدیمی و جدید آیفون ندارند.

آنها دریافتند که آیفون در محدوده ای قرار دارد (آیفون 12 ، آیفون 11 و آیفون 12 پرو مکس وجود دارد) ، آنها دریافتند که کاهش آشکار فرکانس و کاهش عملکرد بیشتر به دلیل راه اندازی Geekbench یا بازی و کاهش آن است در فرکانس روشن است و تجربه باقی مانده است.

بنابراین برای بررسی این مشکل ، YouTuber در حال آزمایش آیفون 11 و آیفون 12 با iOS 14.5.1 است. هنگام اجرای Geekbench ، نتیجه به خوبی آیفون XR نیست.

برخی از کاربران انجمن Macrumors به ​​سوال حقیقت جویی اعتماد می کنند. پس از بحث و گفتگوهای گسترده ، آنها اساساً دریافتند که در iOS 14.5.1 و نحوه رفع آن خطای “شرودینگر” وجود دارد.

نتایج نتایج آزمون GeekBench برای همان سیستم عامل iPhone 12 Pro Max iOS 14.6 Beta 3 در مقابل سیستم عامل iOS 14.5.1. تصویر از: Macrumors

بیایید ابتدا در مورد ارائه صحبت کنیم. برای استخدام iPhone 12 Pro Max مثال بزنید. در GeekBench ، سیستم عامل به iOS 14.5.1 core 1217 multi-core 2353 نیاز داشت و پس از ارتقا به iOS 14.6 Beta 3 ، multi-core 1640 core 4210 ، تفاوت بین جلو و عقب کم نیست و تقریباً یک پردازنده A8 وجود دارد. بین این دو نتیجه که آیفون 6 است.

از نظر احتمال این خطا ، در حال حاضر انتظار می رود که این واقعاً به شرودینگر تعلق داشته باشد. به طور تصادفی ظاهر می شود آیفونی که خطای downshift را تجربه می کند پس از راه اندازی مجدد قابل بازیابی است ، در حالی که آیفونی که تاخیر فرکانس را تجربه نکرده است می تواند پس از راه اندازی مجدد دوباره آن را آزمایش کند. در این زمینه ، کاربران شبکه V2EX گفتند: “هیچ راه حلی وجود ندارد ، فقط می توانم با موفقیت موفق شوم.”

History تاریخچه بروزرسانی برای iOS 14.6 Beta 3 و iPadOS 14.6 Beta 3. تصویر توسط: Apple

YouTuber که برای اولین بار خطای تنزل رتبه در iOS 14.5.1 را کشف کرد ، اپل نام داشت ، اما اپل پاسخ مثبتی نداد. در عوض ، وی در گزارش بروزرسانی برای iOS 14.6 Beta 3 و iPadOS 14.6 Beta 3 نوشت: “رفع آیفون ممکن است پس از راه اندازی مجدد خراب شود.” مشکلات عملکرد اساساً این خطای قفل با فرکانس پایین را در iOS 14.5.1 تأیید می کند ، اما اثر محدود است.

علاوه بر تصمیم راه اندازی مجدد ، مشابه “باز کردن جعبه پنهان” ، برخی از کاربران شبکه همچنین گفتند که “همچنین ممکن است تصمیم به متوقف کردن شبکه جستجو در زیر منوی Find My iPhone” ، فرکانس اصلی آیفون 11 به 2664 مگاهرتز بازسازی می شود که بسیار ابریشمی “.

پس از اینکه اپل iOS 14.5.1 را منتشر کرد ، تأیید امضای iOS 14.5 خاتمه یافت. بنابراین ، برای آیفون که در حال حاضر در iOS 14.5.1 خطایی دارد ، تنها راه حل آن ، ارتقا به سیستم Beta است (اکنون iOS 14.7 Beta است).

اگرچه iOS 14.7 Beta به روزرسانی شماره نسخه جزئی است ، اما همچنان یک نسخه بتا است. برخی از مشکلات پایداری و سازگاری وجود دارد. برای کاربران دستگاههای اصلی توصیه نمی شود. بنابراین ، هیچ یک راه حل یک بار برای خطای کاهش رتبه فعلی iOS 14.5.1 وجود ندارد و روش فعلی کم و بیش معامله دارد.

معروف “دروازه تنزل رتبه” در تاریخ iOS

من فکر می کنم کاربران باتجربه اپل باید از ویژگی قفل شدن فرکانس پایین آیفون در اثر مشکلات میان افزار ، معروف ترین “درب باتری” و “درب فرکانس پایین” آیفون شنیده باشند. به طور خلاصه ، به دلیل ظرفیت ضعیف باتری ، اپل فرکانس پردازنده های آیفون 6 و آیفون 6 اس را از طریق سیستم عامل کاهش داده است ، که باعث افت عملکرد و جلوگیری از خاموش شدن خودکار می شود.

این “عمل” اولین بار توسط کاربران شبکه Reddit کشف و توسط آزمایشگر ما GeekBench آزمایش شد. در همان زمان ، GeekBench همچنین تأیید کرد که در نسخه های مختلف iOS در عملکرد مشابه همان مدل تفاوت هایی وجود دارد.

بنابراین ، اپل در عملکرد مربوطه گفت: “ما هرگز برای کاهش عمر محصول یا کاهش تجربه کاربر برای بهبود ارتقا product محصول کاری انجام نمی دهیم.” اما همه ما از نتایج می دانیم ، این مقام فقط اعتراف نکرد که iOS 10.2.1 را به برای جلوگیری از خاموش شدن خودکار به دلیل کمبود باتری ، اوج عملکرد پردازنده دستگاه قدیمی را محدود کنید.

با فروش آیفون 6 و آیفون 6 اس ، که در همه سری آیفون قرار دارد ، توزیع آن بسیار گسترده است. علاوه بر حذف سیستم عامل بعدی “با فرکانس پایین” ، اپل یک کمپین ترجیحی را برای “تعویض باتری” در سراسر جهان آغاز کرده است ، و در اروپا ، ایالات متحده و جاهای دیگر ده ها میلیون جریمه و 500 میلیون دلار در شهرک های گروهی پرداخت کرده است ( حدود 25 دلار) تلفن همراه).

“درب عملکرد” ​​فعلی iOS 14.5.1 تا حدودی مشابه و تا حدی متفاوت از قفل فرکانس پایین است که به طور گسترده ای در مدل های قدیمی استفاده می شد. تشبیه این است که بر استفاده عادی از برخی محصولات تأثیر می گذارد و به طور عینی وجود دارد.

تفاوت در این است که iOS 14.5.1 محدود به باتری ، پردازنده و سایر اطلاعات دستگاه دستگاه نیست. بیشتر شبیه “تصادفی” است. این می تواند از آیفون 11 تا آیفون 12 پرو حداکثر ظاهر شود و دامنه تأثیر آن زیاد نیست. “از این نظر ، این در واقع یک اشکال میان افزار است ، که یک اشتباه جدی در نسخه رسمی سیستم عامل است.

از همه مهمتر ، قبل از اینکه این خطا را کشف کنیم ، اپل بی سر و صدا امضای امضای iOS 14.5 را متوقف کرد. در حال حاضر هیچ راه حل کاملی وجود ندارد. سیستم عامل رسمی iOS 14.6 با دو نسخه RC (Release Candidate) به روز شده است و من معتقدم که این نرم افزار مشکل “کاهش فرکانس تصادفی” را نیز آزمایش و حل می کند.

Google: “فرکانس را کاهش می دهید؟ من هم با آن آشنا هستم. “

نه تنها اپل ، بلکه Pixel “حرفه ای” گوگل نیز در پی بروزرسانی نسخه رسمی اندروید 11 در سال گذشته ، به دلیل مشکلات میان افزار ، دچار افت عملکرد مشابه شده است.

از زمان عرضه اندروید 11 ، رسانه های فناوری خارجی HotHardware تحت یک سری اندازه گیری های فیزیکی قرار گرفته اند. وقتی Pixel 4 XL و Pixel 4a روی اندروید 10 و اندروید 11 اجرا می شوند ، عملکرد گرافیکی (GPU) حدود 10 درصد کاهش می یابد و نتیجه کلی حاصل می شود. فراز و نشیب ها به 33 درصد نزدیک می شوند.

پس از بررسی ، HotHardware با گوگل و کوالکام تماس گرفت ، اما آنها پاسخ روشنی ندادند.

علاوه بر این ، Anandtech همچنین اشاره کرد که عملکرد Pixel 5 و Pixel 4a 5G از پیش نصب شده با اندروید 11 (به خصوص پردازنده گرافیکی) با پردازنده Qualcomm Snapdragon 765G به طور قابل توجهی از سایر تلفن های همراه عقب است.

تا آوریل 2021 ، گوگل دور جدیدی از به روزرسانی میان افزار Pixel 3 به Pixel 5 را منتشر کرده و در توضیحات میان افزار اعلام کرده است که این دور از بروزرسانی ها به بهبود دوربین ، پایداری و عملکرد آن متمرکز هستند. در همین راستا ، انجمن توسعه دهندگان XDA مستقیماً اشاره كرد كه این به روزرسانی اساساً در “بهبود” عملكرد بازی تلفنهای Pixel است ، یعنی. عملکرد گرافیکی

وقتی این خبر را برای اولین بار دیدم ، اگر به اخبار قبلی نرسیده بودم ، شاید فکر می کردم که گوگل از فناوری GPU Turbo در تلفن های Pixel استفاده می کند. در حقیقت ، سیستم عامل Google که اخیراً منتشر شده است عملکرد GPU اصلی را بازیابی می کند و به تعدادی از محصولات Pixel اجازه می دهد تا از قدرت اصلی خود استفاده کنند.

آندری اف ، سردبیر AnandTech گفت که پس از به روزرسانی سیستم عامل جدید ، Pixel 5 و Pixel 4a 5G عملکردی مشابه سایر تلفن های “حتی بالاتر” Snapdragon 765G دارند.

میان افزار به بخشی از لوازم الکترونیکی مصرفی تبدیل شده است

از نظر تأثیر “میان افزار” بر عملکرد ، محدوده واقعاً محدود به سیستم عامل های iOS Apple و Google Android نیست و می توان دامنه را به گونه ای گسترش داد که شامل بسیاری از محصولات الکترونیکی مصرفی نیز باشد.

در دنیای گوشی های هوشمند ، به روزرسانی سیستم عامل می تواند سیستم را تثبیت کند ، ویژگی های جدیدی به آن اضافه کند و حتی برخی از محدودیت های سخت افزاری را برطرف کند (به عنوان مثال ، یک مارک تجاری می تواند با فشار دادن سیستم عامل ، صفحه را با به روزرسانی بالای 90 هرتز حل کند).

در محصولات دوربین ، سیستم عامل جدید می تواند سرعت فوکوس و الگوریتم های بهتری را ارائه دهد و همچنین می تواند عملکرد ضبط فیلم بالاتر را “تحریک” کند. ناگفته نماند که برخی از تولیدکنندگان عملکرد ویدیویی حرفه ای تری را به صورت میان افزار پولی منتشر می کنند.

برای وسایل نقلیه الکتریکی ، ارتقا can سیستم عامل می تواند قدرت شارژ را آزاد کند یا به عملکرد “مستقل” قوی تری دست یابد.

بنابراین ، میان افزار به همان اندازه سخت افزار محصولات الکترونیکی مصرفی مهم است و اینکه چه مدت “میان افزار” می تواند به تدریج بهبود یابد ، مصرف کنندگان را به درک اهداف خرید خود سوق داده است. به هر حال ، برای برخی از محصولات ، ممکن است نسخه به روزرسانی سیستم عامل تجربه بهتری داشته باشد و حتی احساس زندگی جدیدی داشته باشد. مانند انتشار سیستم عامل iPad ، نسخه جدید سیستم عامل تسلا و بروزرسانی میان افزار “خون مرغ” برای دوربین های فوجی.

و این بار iOS 14.5.1 و Android 11 تجربه کاملا متفاوتی را ارائه می دهند. تأثیر “دروازه بهره وری” اولین اثر است و من فکر می کنم که واقعه “مقیاس گذاری” هدف قرار نگرفته است ، بلکه صرفاً یک “اشتباه بدبو” است.

در زمینه بهبود سیستم و بهبود مستمر ، اجتناب از چنین خطاهایی دشوار است. شاید “برای اولین بار ارتقا ندهید” و “یک کشور باشید” بتواند از چنین “معضلات” جلوگیری کند.

# برای پیگیری حساب رسمی Aifaner در WeChat خوش آمدید: Aifaner (شناسه WeChat: ifanr) ، مطالب جالب تری در اسرع وقت در اختیار شما قرار می گیرد.

تخته سه لا Ai لینک اصلی · مشاهده نظرات · سینا ویبومنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *