نقشه های گوگل به کاهش آلودگی هوا کمک می کند


با تمام رانندگی هایی که اتومبیل های Google Maps انجام می دهند ، طبیعی است که این غول فناوری در حالی که در آن هستند در مورد کیفیت هوا در شهر تحقیقاتی انجام دهد. همانطور که مشخص شد ، این شرکت از سال 2015 در اروپا بی سر و صدا این کار را انجام داده است و اکنون نتایج خود را به دست آورده است که می خواهد با عموم مردم به اشتراک بگذارد.

نظارت خاموش Google از آلودگی هوا در اروپا

Google نتایج خود را در وبلاگ کلمات کلیدی خود به اشتراک گذاشت. هفته آینده هفته سبز در اتحادیه اروپا است و گوگل می خواهد با نشان دادن میزان آلودگی هوا در کپنهاگ به جشن کمک کند.

اگرچه نظارت بر کیفیت هوای گوگل را از سال 2015 آغاز کرد ، اما تنها سه سال بعد بود که این غول فناوری با همکاری کپنهاگ ، دانشگاه اوترخت و دانشگاه ارهوس ایده آلودگی هوای شهر را بدست آورد.

مرتبط: بهترین برنامه ها و وب سایت ها برای بررسی کیفیت هوا در هر مکان

همانطور که انتظار دارید ، پرجمعیت ترین جاده های کپنهاگ منبع قابل توجهی از آلودگی است:

این نقشه – که از قبل استفاده شده است – شامل اندازه گیری دی اکسید نیتروژن (NO2) ، کربن سیاه و ذرات نانو است. با نگاشت کیفیت هوا از خیابان به خیابان ، دریافتیم که جاده های اصلی دسترسی در کپنهاگ تقریباً سه برابر نانوذره دارند و سطح دی اکسید نیتروژن (NO2) و کربن سیاه در مقایسه با مناطق مسکونی که کمتر معامله می شوند ، پنج برابر است.

اگرچه این خبر دقیقاً همان چیزی نیست که طراحان شهر می خواهند بشنوند ، اما به آنها مهماتی برای کار می دهد. برنامه ریزی شهری نمی تواند از مردم بخواهد که دیگر آمدن به کپنهاگ را متوقف کنند. با این حال ، آنها می توانند مناطق مسکونی ، آموزشی و تفریحی را در مناطقی با آلودگی هوا کمتر ایجاد کنند.

Google در حال تلاش برای جلوگیری از افزودن به این مسئله است

مطمئناً اگر گوگل برای اندازه گیری کیفیت هوا اتومبیل های Street View خود را در اطراف شهرها رانندگی کند ، این دقیقاً به حل مشکل کمک نمی کند. به همین دلیل این شرکت در حال آزمایش استفاده از اتومبیل های برقی هنگام رانندگی در شهر است.

گوگل در حال آزمایش ایده در دوبلین است. در آنجا او یک Jaguar I-PACE دارد ، که می تواند آلودگی هوا را کنترل کرده و خیابان ها را به روشی سبز و پایدار رنگ آمیزی کند.

گوگل امیدوار است در آینده حسگرهای کیفیت هوا بیشتری معرفی کند. در این میان ، می توانید شهر خود را با Environment Vision Explorer متصل کنید و یاد بگیرید که چگونه با آلودگی کنار بیایید.

با Google هوا را از آلودگی پاک کنید

از آنجا که گوگل سال ها در زمینه اندازه گیری آلودگی هوا کار کرده است ، به مرحله ای رسیده است که دولت ها می توانند از داده های خود برای برنامه ریزی بهتر شهرهای خود استفاده کنند. چه کسی می داند ، شاید ماشین بعدی Google Street View که برقی می بینید برقی باشد.

اگرچه نمی توانید کارهای زیادی در کاهش آلودگی هوای شهر خود انجام دهید ، اما می توانید کیفیت هوای خانه خود را کنترل کنید. بسیاری از دستگاه های خانه هوشمند وجود دارد که می توانند هوا را بررسی کرده و در صورت رفتن به جنوب به شما هشدار دهند.

اعتبار تصویر: NadyGinzburg / Shutterstock.comمنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *