8 ویژگی که به طور قابل توجهی برنامه میانبرهای iPhone را بهبود می بخشد


برنامه میانبرها مرکز اتوماسیون آیفون و آیپد است. اما اگرچه این برنامه در چند سال اخیر بسیار پیشرفت کرده است ، اما هنوز فاقد بسیاری از ویژگی های مفید است. امیدواریم که اپل این تغییرات میانبر را در iOS 15 و iPadOS 15 لحاظ کند.

از موارد اضافی اساسی مانند قابلیت پنهان کردن آسان اعلان های مکرر تا ویژگی های پیشرفته ، مانند سهولت در انجام مجموعه فعالیت های متداول در میانبرهای مختلف ، مهمترین ویژگی هایی را که به طور قابل توجهی باعث بهبود برنامه میانبر می شوند ، پوشش داده ایم.

1. اعلان را تغییر دهید

آیا می خواهید اعلان های میانبر تکراری را غیرفعال کنید؟ نمی توانید این کار را به راحتی در آیفون یا آیپد انجام دهید. حتی گزینه ای برای اعمال میانبرها وجود ندارد تنظیمات> اعلان ها که کمی گیج کننده است.

اگر شما فردی هستید که چندین اتوماسیون خوب در iPhone ، iPad یا حتی Apple Watch تنظیم کرده اید ، چندین بار در روز اعلان مزاحم “Your automation works” را دریافت خواهید کرد.

در واقع باید میانبرها به افراد اجازه دهند اعلان های اتوماسیون و میانبرهای جداگانه را غیرفعال کنند یا فقط به تنظیمات به برگه اعلان ها روی بیاورند. در حال حاضر ، بهترین راه برای غیرفعال کردن این اعلان های آزار دهنده از طریق تنظیمات Screen Screen است و حتی در این صورت هر بار که iPhone را راه اندازی مجدد (یا به روزرسانی) می کنید ، این تنظیم پاک می شود.

مرتبط: نحوه ایجاد میانبر در iPhone خود

2. پشتیبانی از به روزرسانی های میانبر

اگر از میانبر شبکه های اجتماعی (مانند ابزارهای بارگیری اینستاگرام) استفاده می کنید ، می دانید که هنگامی که وب سایت چیزی را در API های خود تغییر می دهد ، خراب می شوند. به همین دلیل توانایی به روزرسانی خودکار میانبرها ، دقیقاً مانند امکان بروزرسانی برنامه ها ، بسیار عالی خواهد بود.

از آنجا که میانبرها از این ویژگی برخوردار نیستند ، به نظر می رسد وب سایت های شخص ثالث مانند RoutineHub از گالری های دستور سریع غیر رسمی پشتیبانی می کنند. هر میانبر در آنجا صفحه ای شبیه فروشگاه برنامه دارد که در آن تولیدکنندگان می توانند یادداشت های انتشار و عکس های صفحه را اضافه کنند و با دنبال کردن این صفحه به شما امکان می دهد آخرین نسخه میانبر را بررسی کنید.

نسخه رسمی اپل از این صفحه یک صفحه iCloud انتزاعی است که حتی به شما نشان نمی دهد میانبر چه کاری انجام می دهد. باید راهی وجود داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که یک میانبر همیشه می تواند آخرین نسخه از هر میانبر را نمایش دهد.

3. زیرساخت های پایدار

این امر باعث می شود که ما در ثبات زیرساخت هایی که از میانبرها پشتیبانی می کنند ، سرمایه گذاری بیشتری داشته باشیم. در اوایل سال 2021 ، ما با iCloud مشکلی داشتیم ، که همانطور که در MacStories گزارش شده است ، از بارگیری میانبرهای قدیمی به مدت حدود 24 ساعت جلوگیری می کند.

بهش فکر کن. تا زمانی که اپل در پایان مشکل را برطرف نکند ، هیچ میانبر ایجاد شده دیگر بارگیری نمی شود. اگر سرمایه گذاری زیادی در میانبرها انجام دهید ، چنین اختلالاتی اعتماد شما به اکوسیستم را از بین می برد.

امیدواریم که این نوع مشکلات دیگر تکرار نشود و در صورت بروز آن ، امیدواریم که اپل بلافاصله به رفع آنها ادامه دهد.

4. نسخه پشتیبان و نسخه بهتری

به همین دلیل اپل کاملاً باید راه های بهتری برای پشتیبان گیری از میانبرهای افراد پیدا کند. بله ، شما می توانید میانبرهای خود را از طریق iCloud با چندین دستگاه همگام سازی کنید ، اما به خاطر داشته باشید که iCloud یک سرویس همگام سازی است و نه یک سرویس پشتیبان واقعی.

اگر یک میانبر را از یک دستگاه حذف کنید ، از همه دستگاه های شما پاک می شود.

خوب است که چیزی شبیه به پشتیبان گیری Time Machine برای میانبرها داشته باشید. مردم وقت و تلاش زیادی را صرف ایجاد این میانبرها می كنند و قطعاً مستحق خدمات پشتیبان گیری بهتری هستند.

یکی از بهترین ویژگی های میانبر این است که هر کسی می تواند میانبر را بارگیری کرده و کمی متناسب با نیاز و استفاده از آن تغییر دهد. اگر این کار را خیلی مرتب انجام می دهید ، یا اگر مرتباً میانبرهای جدیدی ایجاد می کنید ، با چندین نسخه از همان میانبر گیر خواهید کرد ، که باعث می شود صفحه میانبرهای من در برنامه میانبرها اشتباه گرفته شود.

مرتبط: نحوه استفاده از میانبرها برای تبدیل آیفون به مانیتور کودک

در اینجا توانایی ذخیره نسخه های مختلف همان مخفف با همان نام به شما کمک خواهد کرد. به این ترتیب ، می توانید چندین نسخه از همان میانبر ایجاد کرده و انتخاب کنید که سربرگ My Shortcuts بهم ریخته نشود.

5. ایجاد و ذخیره چندین عمل به صورت گروهی

وقتی صحبت از ویژگی هایی می شود که مدت زمان ایجاد و نگهداری میانبرها را کاهش می دهد ، اپل باید این امکان را به افراد بدهد که چندین اقدام از میانبرهای معمول را گروه بندی و کپی کنند.

به عنوان مثال ، اگر اغلب میانبرهایی را برای بارگیری تصاویر از یک وب سایت ایجاد می کنید ، اندازه آنها را با وضوح مشخص تغییر می دهید و در کلیپ بورد کپی می کنید ، پس باید بتوانید این اقدامات را کامپایل کرده و به راحتی در یک میانبر جدید کپی کنید.

این گروهها برای دسترسی آسان باید در مکان جدیدی در برنامه دستورات دسترسی سریع ذخیره شوند.

ابزار میانبر iOS 14 به شما امکان مرور و راه اندازی میانبرهای مورد علاقه خود را می دهد. بسیار خوب ، اما ما نمی توانیم جلوی یک ویژگی اسکریپت مانند را بگیریم که در آن می توانید ابزارهای زیبایی را در سمت راست برنامه میانبرها ایجاد کنید.

به عنوان مثال ، جای تعجب است اگر میانبری وارد کنید که داده های زمان را بازیابی کرده و در یک ابزار در صفحه اصلی نمایش دهد.

7. اتوماسیون مشترک است

اتوماسیون بخشی از برنامه میانبرها است که اپل به یک دلیل نامعلوم دیگر کار را متوقف کرد. در حالت ایده آل ، باید بتوانید اقدامات اتوماسیون خود را با دیگران به اشتراک بگذارید ، همانطور که از میانبرهای منظم استفاده می کنید.

مرتبط: راهنمای مبتدیان برای اتوماسیون آیفون

مردم اتوماسیون بسیار شگفت انگیزی را ایجاد می کنند ، اما اگر می خواهید خودتان آن را امتحان کنید ، مجبورید خودتان آن را دوباره بسازید. اپل می تواند و باید این مشکل را برطرف کند.

8- توانایی تکرار اتوماسیون

اپل به شما اجازه نمی دهد اتوماسیون خود را کپی کنید. این بدان معناست که اگر مجبور بودید صفحه شماره گیری را چهار بار در روز تغییر دهید ، مجبورید به صورت دستی چهار فرایند خودکار ایجاد کنید. با اتوماسیون مجدد می توان سرعت این کار را تا حد زیادی تسریع کرد و اپل باید به راحتی این ویژگی را اضافه کند.

آینده خودکار است

ما در یک دوره هیجان انگیز اتوماسیون آیفون و آیپد زندگی می کنیم. فقط با چند نصب سریع ، اپل واقعاً می تواند تجربه را برای کاربران عادی و پیشرفته بهبود بخشد.

دنیای اتوماسیون اپل واچ کاملاً هیجان انگیز است و شما قطعاً باید برنامه میانبرها را امتحان کنید تا ببینید چه فکری می کنید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *