فقط بانک های تلفن همراه در مقابل بانک های سنتی: تفاوت چیست؟


از سال 2015 ، چندین روش پرداخت جایگزین پدید آمده است که صنعت خدمات بانکی و مالی سنتی را مختل می کند. یکی از محبوب ترین نوآوری ها ، ظهور فقط یک بانک تلفن همراه است.

فقط بانک های تلفن همراه به مشتریان اجازه می دهند بدون اتکا به مرزهای جغرافیایی ، پول خود را از طریق تلفن خود کنترل کنند. اما بسیاری از بانک های سنتی خدمات مشابهی را از طریق بانکداری اینترنتی ارائه می دهند ، بنابراین تفاوت چیست؟

در این مقاله ، خواهید فهمید که بانک های فقط تلفن همراه با بانکداری سنتی چه تفاوتی دارند – و اینکه آیا شما باید به یکی از آنها تغییر دهید.

فقط بانک موبایل چیست؟

بانک فقط موبایل یک سرویس مالی است که از طریق آن می توانید از طریق تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود به حساب خود دسترسی پیدا کنید. علاوه بر بررسی وجوه خود ، می توانید به صورت آنلاین خرید نیز انجام دهید و وجوه را به حساب های دیگر منتقل کنید.

مرتبط: بهترین برنامه های بانکداری تلفن همراه در انگلیس که ارزش استفاده از آنها را دارد

اگر کارت اعتباری یا اعتباری نزد Nomadhit دارید ، می توانید از بانک های مخصوص موبایل برای پرداخت محصولات و خدمات آفلاین نیز استفاده کنید – همانطور که در بانک های سنتی پرداخت می کنید.

اکنون شما تقریباً فقط می دانید بانک موبایل چیست و ما خود را در چگونگی شباهت و متفاوت بودن خدمات این بانک با راه حل هایی که می شناسید ، خواهیم یافت.

ایجاد یک حساب کاربری

در بانک های بزرگ بزرگ ، ممکن است لازم باشد که قرار ملاقات بگذارید. متناوباً ، می توانید با پر کردن یک فرم به صورت آنلاین اقدام کنید. همچنین اغلب شما باید مدرکی را به عنوان مدرک آدرس و گذرنامه ارائه دهید.

برای ثبت نام فقط در یک بانک تلفن همراه ، تقریباً همیشه باید از طریق برنامه تلفن هوشمند این شرکت ثبت نام کنید. معمولاً باید هویت خود را تأیید کنید. این فرآیند شامل نشان دادن گذرنامه یا گواهینامه رانندگی شما خواهد بود ، در حالی که به احتمال زیاد به اثبات آدرس نیاز خواهید داشت.

برای برخی از خدمات بانکداری همراه ، همچنین باید یک فیلم کوتاه در توضیح اینکه چه کسی هستید ضبط کنید.

جابجایی پول

بانک های سنتی به شما این امکان را می دهند که یا بصورت آنلاین پول به حساب خود واریز کنید ، یا اگر پول نقد یا چک در یکی از شعب سنتی آنها دارید. همچنین می توانید مانده حساب خود را با کارت خودپرداز خود – همراه با برداشت وجه نقد – بررسی کنید.

مرتبط: گزینه های پرداخت بانکی امن

با داشتن بانکهای فقط تلفن همراه ، می توانید مانده خودپرداز خود را بررسی کرده و در صورت داشتن کارت ، پول نقد را برداشت کنید. با این حال ، نمی توانید به صورت آفلاین وجوه را به حساب خود واریز کنید. بنابراین ، برای افزودن پول به حساب خود ، باید این کار را از طریق بانک اصلی خود انجام دهید و سپس وجوه را از طریق برنامه انتقال دهید.

پشتیبانی مشتری

بانک های متداول طیف وسیعی از خدمات پشتیبانی مشتری را ارائه می دهند. می توانید یک قرار ملاقات رزرو کنید ، با آنها تماس بگیرید یا از گپ اکسپرس آنلاین استفاده کنید. همچنین می توانید از طریق شبکه های اجتماعی با آنها تماس گرفته و ایمیل ارسال کنید.

بانک های بزرگ تجاری نیز مانند موسساتی که فقط برای دستگاه های تلفن همراه کار می کنند دارای صفحات متداول پرسش و پاسخ هستند.

مرتبط: چگونه بانک ها از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای خدمت بهتر شما استفاده می کنند

فقط بانک های تلفن همراه گزینه های مختلف پشتیبانی مشتری دارند. با آنها اغلب در شبکه های اجتماعی تماس گرفته می شود یا برای گفتگو با یکی از اعضای تیم از آنها برای چت آنلاین استفاده می شود.

مهمترین تفاوت در مقایسه با بانکهای سنتی این است که بانکهای موبایل شعبه عمومی ندارند. بنابراین ، نمی توانید قرارهای شخصی را تعیین کنید. با این حال ، برخی از بانک های تلفن همراه فقط گزینه های چت ویدیویی را ارائه می دهند (همانطور که بسیاری از بانک های سنتی از زمان شیوع COVID-19 این کار را کرده اند)

مصرف

از آنجا که مردم زیاد سفر می کنند و اغلب در کشورهای مختلف زندگی می کنند ، هزینه های معاملات خارجی به یک موضوع داغ گفتگو تبدیل شده است. به طور سنتی ، بانک ها برای استفاده از کارت شما در خارج از کشور نرخ های بیش از حد دریافت می کنند.

بانک های سنتی نیز اغلب نرخ ارز را ارائه می دهند که در مقایسه با میانگین بازار در زمان معامله پایین است.

از طرف دیگر ، فقط با بانک های تلفن همراه ، هنگام انجام معاملات خارج از کشور ، اغلب قیمت مقرون به صرفه ای دریافت می کنید. در بسیاری از موارد ، از پرداخت هزینه اضافی برای هرچیزی که با کارت خود خریداری می کنید ، اجتناب خواهید کرد.

اما وقتی نوبت به برداشت خودپرداز می رسد ، ممکن است مجبور شوید هر بار وجهی را که هر ماه از یک سقف مشخص خارج می کنید ، پرداخت کنید.

بسیاری از بانک های فقط تلفن همراه اشتراک های متنوعی را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد هزینه های خودپرداز را از دست داده و از مزایای دیگر بهره مند شوید. بسته به بانک خود ، ممکن است بتوانید حسابی داشته باشید که هزینه آن را پرداخت می کنید ، اما مزایای بیشتری فراتر از حساب جاری استاندارد ارائه می دهد.

هر دو بانک متعارف و تلفن همراه علاوه بر خدمات اساسی خود مزایای اضافی نیز دارند. به عنوان مثال ، برخی از بانک های بزرگ با فروشگاه ها ، کافه ها و رستوران ها همکاری می کنند تا در موارد خاص تخفیف ارائه دهند.

فقط بانک های تلفن همراه می توانند تخفیف این محصولات را ارائه دهند. همچنین می توانید از طریق حساب کاربری خود بیمه مسافرتی دریافت کنید که باعث محبوبیت ویژه این گزینه ها در عشایر دیجیتال می شود.

پس انداز

در بسیاری از بانک های فقط تلفن همراه ، هنگام ثبت نام آنلاین به یک حساب اصلی دسترسی خواهید داشت. اما در بسیاری از موارد برای باز کردن قفل بیش از یک عضو ، به عضویت برتر نیاز دارید.

به جای حساب ، بسیاری از بانک های تلفن همراه فقط “گلدان” دارند. این حساب ها به طور مشابه حساب های پس انداز کار می کنند ، اما اینکه آیا شما انتظار دریافت سود و موارد مشابه را دارید ، در سرویس ها متفاوت است. بنابراین اگرچه آنها می توانند به شما کمک کنند تا برای تعطیلات پس انداز کنید ، اما ممکن است شما مایل نباشید هنگام خرج کردن برای خرید خانه از آنها استفاده کنید.

بانک های سنتی معمولاً به شما امکان می دهند انواع حساب های پس انداز را برای همراهی با حساب شخصی خود باز کنید. آنها معمولاً نرخ بهره مشخصی دارند و هر سال علاوه بر پس انداز شما مقداری پول نیز به شما پرداخت می کنند.

برای یافتن بهترین حساب پس انداز که نیازهای شما را برآورده می کند ، باید به خرید بپردازید و گزینه های موجود در منطقه خود را بررسی کنید.

دسترسی

اگرچه می توانید از کارت خود در سراسر جهان استفاده کنید ، برخی از بانکهای فقط تلفن همراه فقط برای ساکنان یک کشور در دسترس هستند. به عنوان مثال ، مونزو عمدتا به ساکنان انگلستان خدمات می دهد. اما برخی مانند Revolut در ایالات متحده ، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و گروه منتخب سایر کشورها در دسترس مردم است.

هنگام باز کردن یک حساب بانکی ، می توانید با یکی شریک شوید که فقط در کشوری که در آن زندگی می کنید موجود است. اما برای شرکت های بزرگ مانند سانتاندر ، مردم در بسیاری از نقاط جهان می توانند مشتری شوند.

اگر به خارج از کشور مهاجرت کنید ، ممکن است بتوانید حساب خود را به محل زندگی جدید خود تغییر دهید. با این حال ، شما باید این را در بانک فردی بررسی کنید.

آیا شما بانک را فقط برای دستگاه های تلفن همراه ترجیح می دهید؟

فقط بانک های تلفن همراه در هنگام مدیریت پول شما انعطاف پذیری بالایی دارند. شما می توانید بسیاری از همان عملکردهایی را که یک بانک سنتی انجام می دهد ، مانند پرداخت در فروشگاه و صورتحساب ، انجام دهید.

اما در عین حال محدود باقی مانده است. اگر تعامل واقعی را ترجیح می دهید و اغلب مجبور به رعایت محدودیت های برداشت رایگان یا پرداخت هزینه های اضافی هستید ، نمی توانید از شعبه کمک بگیرید.

قبل از لغو حساب بانکی اصلی خود ، استفاده از فقط بانک های تلفن همراه را به عنوان حسن نیت ارائه می دهید. برای خرید صورتحساب و پس انداز می توانید از بانک اصلی خود و برای خرید فقط از تلفن همراه استفاده کنید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *