لپ تاپ جدید ایسر دارای صفحه نمایش سه بعدی SpatialLabs است


فناوری صفحه سه بعدی به اوج خود رسیده است ، درست است؟ طبق گفته سازنده پیشرو دستگاه ، ایسر ، که نوع جدیدی از فناوری 3D را با نام SpatialLabs معرفی کرده است.

فناوری جدید سه بعدی بدون نیاز به عینک مخصوص برای نمایش محصول نهایی ، ایجاد انحراف محسوس از سایر تجربیات سه بعدی و یک دلیل پیش پا افتاده در استفاده عمومی از صفحه های سه بعدی به خانه های مردم ، تصاویر سه بعدی را ایجاد می کند.

SpatialLabs برای اولین بار در لپ تاپ های با کارایی بالا Acer راه اندازی شده است ، اگرچه بعید به نظر می رسد در کوتاه مدت فناوری وارد بازار مصرف شود.

ایسر فناوری SpatialLabs را بدون سه بعدی راه اندازی می کند

ایسر SpatialLabs را با در نظر داشتن سازندگان و طراحان خود راه اندازی می کند. عکس ها و فیلم هایی که فناوری سه بعدی و بدون عینک را نشان می دهند ، نشان می دهد که یک طراح مدلی را که روی صفحه نمایش کشیده شده دستکاری می کند ، همه در یک هولوگرام زیبا. البته ، تصاویر و فیلم های ثابت نمی توانند این فناوری را ضبط کنند ، بنابراین مدل ها با داشتن اجسام بزرگ به طرز ناشیانه ای در خارج از قاب صفحه لپ تاپ ، کمی سرگرم می شوند.

با این حال ، SpatialLabs ترکیبی از برخی تکنیک های جالب برای متحرک سازی تصاویر سه بعدی با استفاده از مفهوم هولوگرام با برخی از دستگاه های تعبیه شده است. به عنوان مثال ، یک دوربین استریو یکپارچه با سنسورهای دوگانه ، حرکات سر و چشم کاربر را کنترل می کند تا میدان دید را حفظ کند ، در حالی که لنز نوری هر تصویر از چشمان شما را نشان می دهد.

فناوری SpatialLabs طیف وسیعی از برنامه های کاربردی را که اساساً برای مدل سازی سه بعدی توسعه یافته اند ، همراهی می کند. در حال حاضر ، هدف معماران و توسعه دهندگان بازی های ویدیویی با یکپارچه سازی مایا و سایر ابزارهایی است که به نمونه سازی سریع امکان می دهد.

مرتبط: ایسر اولین Chromebook 17 اینچی جهان را معرفی می کند

همانطور که انتظار می رود نمونه اولیه SpatialLabs ConceptD یک ماشین قدرتمند است. هشت هسته ای Verge Intel Core i7-10875H ، Nvidia Quadro RTX 3000 و 32 گیگابایت RAM از لپ تاپ 2900 دلاری و بدون ویژگی SpatialLabs ارسال شد. این گزارش خاطر نشان می کند که ایسر “تعیین نکرده است که چه مقدار چیز اضافی به هزینه اضافه می کند.”

به زودی 3D بدون عینک به سراغ شما نمی آید

با توجه به هزینه خیره کننده و کمبود برنامه های واقع گرایانه ، فناوری هیجان انگیز SperialLabs 3D Acer به زودی به دستگاه های مصرف کننده دسترسی نخواهد یافت.

مطالب مرتبط: ایسر قول داده تا سال 2035 از 100٪ انرژی تجدید پذیر استفاده کند

همانند هر فناوری جدید ، به ویژه آنچه به اندازه تصاویر سه بعدی بدون عینک جاه طلبانه است ، با افزایش تصویب ، هزینه ناگزیر کاهش می یابد. با این حال ، برنامه های منظم کاملاً مناسب هستند. با نوع فعلی فناوری ، این عمدتا یک تجربه فردی است. اگرچه فناوری سه بعدی “معمولی” آمد و رفت ، اما یکی از عوامل بازیابی تجربه مشترک بود (اگرچه بسیاری از آنها تا حدی ضعیف اجرا شده بودند).

من بدون شک نمی خواهم روی آتش این فناوری عالی آب بریزم ، فکر می کنم بسیار جالب خواهد بود که ببینیم Acer چگونه به توسعه SpatialLabs ادامه می دهد و فناوری بدون عینک 3D در آینده به کجا می رسد.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *