اپل انتشار اشتراک های پادکست را به ماه ژوئن موکول می کند


در یک رویداد ویژه Spring Loaded در ماه آوریل ، اپل اعلام کرد که ارائه اشتراک در Apple Podcast را آغاز می کند.

ایده این بود که به جای اینکه یک سرویس اشتراک ماهانه توسط اپل مانند Apple Arcade یا Apple Fitness + سازماندهی شود ، به سازندگان اجازه دهد هزینه های اشتراک پادکست های خود را تعیین کنند ، سپس اپل در قالب کمیسیون قبول می کند. در طی این رویداد ، مقامات اپل گفتند که اشتراک “پادکست های اپل” از “ماه آینده” در 170 کشور در دسترس خواهد بود. ممکن است.

با این حال ، با پایان یافتن ماه مه به سرعت ، اپل با ارسال نامه ای به سازندگان پادکست ها ، گفت که راه اندازی اشتراک های Apple Podcast به ماه ژوئن موکول شد. وی نتوانست جزئیات بیشتری درباره چرایی این اتفاق ارائه دهد ، اما گفت که سخت تلاش می کند تا “بهترین تجربه را برای سازندگان و شنوندگان” فراهم کند. ایمیل گزارش شده توسط اپل اینسایدر.

تاریخ شروع دقیق اعلام نشده است

ایمیل تاریخ انتشار مشخصی به سازندگان پادکست نمی دهد. از نظر فنی ، “ژوئن” فقط می تواند به معنای دو روز باشد. با این حال ، این احتمال بعید به نظر می رسد ، زیرا بعید است اپل تأکید کند که اگر فقط یک یا دو روز بعد که اپل اعلام کرد که راه اندازی می شود ، مجبور شود یکی از محصولات جدید خود را به تأخیر بیندازد.

از آنجا که سه روز آخر ماه مه آخر هفته و روز یادبود است ، بعید است اپل تا ماه ژوئن کارهای زیادی انجام دهد. به عبارت دیگر ، این تاخیر احتمالاً حداقل یک هفته یا بیشتر خواهد بود.

کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل (WWDC 2021) از 7 ژوئن آغاز می شود و تا 11 ژوئن ادامه دارد. اپل می تواند از این رویداد برای به اشتراک گذاشتن جزئیات بیشتر در مورد سرویس اشتراک Apple Podcast استفاده کند.

منبع درآمد جدید اپل

این ویژگی نوید می دهد منبع جدیدی برای درآمد اپل باشد. در طی رویداد Spring Loaded ، اپل تخمین می زند که اشتراک ها به احتمال زیاد با حدود 0.49 دلار در ماه شروع می شوند. پادکست های ارائه شده در تصاویر تبلیغاتی اپل دارای برچسب قیمت بالاتری از 2.99 دلار در ماه و 5.99 دلار در ماه هستند.

همانطور که گفته شد ، اپل برای سال اول 30٪ کاهش درآمد سازندگان را دریافت می کند. این درصد در سال دوم به 15٪ کاهش می یابد. اپل فقط برای استفاده از ویژگی اشتراک سالانه 19.99 دلار از سازندگان پادکست دریافت می کند.

اپل در حال حاضر با چالش های بسیاری از توسعه دهندگان در چندین کشور در مورد مشروعیت ضد انحصاری برای اجرای درصد مشابهی از درآمد حاصل از برنامه از طریق App Store مواجه است.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *