این پنج شغل ممکن است در آینده در برابر اتوماسیون محافظت شود


اتوماسیون کره زمین را در بر می گیرد. در دو دهه گذشته بسیاری از مشاغل حذف شده اند و برخی از آنها همچنان زیر سوال می روند. این امر باعث نگرانی قابل درک برخی از افراد شده است. انتخاب مسیر شغلی خود با س questionsالات دشواری همراه است. شما باید مراقب باشید که چیزی را انتخاب نکنید که ممکن است در طی یک دهه منسوخ شود.

اکنون همه مشاغل در معرض خطر نیستند. برخی از مسیرهای شغلی هنوز خصوصاً برای افرادی که تخصص عمیق تری در آنها دارند نسبتاً ایمن است. بیایید برخی از گزینه هایی را که احتمالاً در آینده نزدیک زنده بمانند بررسی کنیم.

1. کارکنان بهداشتی

هوش مصنوعی در حال حاضر به بخشی جدایی ناپذیر در مراقبت های بهداشتی تبدیل شده است. این روند احتمالاً با سرعت کامل ادامه خواهد یافت ، زیرا فرصتهای زیادی برای اتوماسیون در این بخش وجود دارد. خصوصاً در مناطق مستعد خطای انسانی ، مانند عملیات پیچیده. هوش مصنوعی نیز در جنبه تحلیلی موارد بسیار مفید بوده است ، زیرا به پزشکان در تشخیص دقیق و سریع موارد کمک کرده است.

اما برخی از جنبه های مراقبت های بهداشتی وجود دارد که نمی توان آنها را با ماشین جایگزین کرد. این در مورد عملکرد یا شاخص های دیگر نیست. این یک عنصر اساسی مراقبت از انسان است. این ممکن است دمدمی مزاج به نظر برسد ، اما مطالعات نشان می دهد که پزشکان و پرستاران دلسوز و متفکر برای بهبودی خوب بسیار مفید هستند.

برخی از بخشهای پزشکی را می توان با روبات و الگوریتم جایگزین کرد ، اما ما همیشه به افراد نیاز داریم تا کارهای اساسی را انجام دهند.

2. طراحی کنید

مشاغل خلاق نیز نسبتاً ایمن هستند. این بدان معنا نیست که هوش مصنوعی نمی تواند موسیقی ، متن یا حتی فیلم تولید کند – ما در حال حاضر نمونه های مختلفی از چنین کاربردهای فن آوری مدرن را مشاهده می کنیم. این احتمالاً به دپارتمان خودش تبدیل خواهد شد ، زیرا در این آثار هنری قطعاً چیزی برای قدردانی وجود دارد.

ایده اساسی هنر به عنوان وسیله ای برای بیان خود چیزی است که نمی تواند جایگزین ماشین شود و باعث می شود طراحی در آینده ایمن بماند. مطمئناً پیروان قدرتمندی در پشت تجارت AI در این زمینه وجود خواهند داشت. حتی تصور ظهور “مشاهیر” هوش مصنوعی نیز اختراع نشده است.

اما خالقین انسان همیشه جایگاه ویژه ای خواهند داشت. در واقع ، ممکن است در آینده کار محصولات آنها با ارزش تر شود زیرا محصولات هوش مصنوعی شروع به طغیان در بازار می کند. و بگذارید محیط را فراموش نکنیم ، زیرا هنرمندان از فناوری مدرن برای کشف پتانسیل کامل کار خود استفاده می کنند.

3. توسعه دهندگان نرم افزار

این احتمالاً یکی است ، اگرچه با چند هشدار همراه است.

توسعه نرم افزار در سالهای اخیر به یک حرفه بسیار محبوب تبدیل شده است و این زمینه قبل از ظهور پتانسیل اتوماسیون انبوه از قبل شلوغ بود. به نظر می رسد برخی از افراد ایمنی خود را فقط به این دلیل می دانند که می دانند چگونه برنامه ریزی کنند.

حقیقت این است که توسعه دهندگان ماهر نرم افزار به احتمال زیاد از موج اتوماسیون جان سالم به در می برند. اما در مورد همه افراد در این منطقه نمی توان همین حرف را زد.

https://www.youtube.com/watch؟v=J6rVaFzOEP8

کارهای زیادی در زمینه تولید نرم افزار وجود دارد که به راحتی می توان آنها را به پیروی از مجموعه قوانین کاهش داد. مانع کم ورود به سیستم ، همراه با مدیریت بی تجربه در بعضی از نقاط ، فضای ایده آلی را برای این نوع شرایط ایجاد می کند. بعید به نظر می رسد که در آینده بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار با مهارت کم ، زائد شوند.

مواردی مانند راه اندازی پایه وب سایت – حتی با ویژگی های پویا – در واقع می توانند به عنوان مشخصات در دستگاه وارد شوند. غالباً نتیجه نهایی برای قابل قبول بودن نیاز به ورودی یا راه اندازی بسیار کمی از کاربر دارد. اما برای کارهای پیچیده تر ، ما برای مدت طولانی هنوز به متخصصان تحصیل کرده نیاز خواهیم داشت. کسانی که هنوز حرکت به یک رشته خاص را شروع نکرده اند باید در اسرع وقت به آن رجوع کنند.

4. در صنایع دستی و تعمیرات تخصص داشته باشید

با این حال ، بعضی از انواع کارها برای خودکارسازی بسیار پیچیده هستند ، مخصوصاً وقتی صحبت از مهارت های حرکتی خوب است. به همین دلیل امروزه بسیاری از معاملات تخصصی احتمالاً بی خطر هستند. همراه با محبوبیت نسبتاً کم بعضی از مناطق – که می تواند تولید و آموزش راه حل های خودکار را بسیار گران کند – در این مناطق وضعیت خوب است.

کسانی که در تعمیر و نگهداری و نگهداری ماشین آلات پیچیده شرکت دارند نیز برای مدت طولانی مورد تقاضا خواهند بود. کار آنها به لطف پیشرفت در هوش مصنوعی کمی آسان تر خواهد شد. تجزیه و تحلیل و بررسی خطاها در تنظیمات پیچیده با راه حل های جدید در آستانه آسان تر خواهد بود.

5. معلمان

آخرین و مهمترین ، ما شغلی داریم که برای رشد کل جامعه ما حیاتی خواهد بود. معلمان جایگاه منحصر به فردی در سیستم ما دارند و در همه مقاطع تحصیلی بسیار مهم هستند. مانند بسیاری از متخصصان بهداشت ، کار آنها نیاز به یک م humanلفه خاص انسانی دارد تا روان کار کند. به همین دلیل احتمالاً به زودی شاهد ترک معلمان خوب نخواهیم بود

بخشهای خاصی از فرایند یادگیری مطمئناً می تواند خودکار باشد و بررسی این امکانات می تواند ایده خوبی باشد. اما مانند بسیاری از مشاغل دیگر ، نتیجه نهایی احتمالاً ترکیبی از متخصصان انسانی و ابزارهای هوش مصنوعی برای کمک به آنها خواهد بود.

البته این بر اساس این فرض است که سیستم آموزشی فعلی ما تغییری نخواهد کرد. چه کسی می داند ، فناوری می تواند ما را به یک دوره جدید در این زمینه سوق دهد ، به دانش آموزان اجازه می دهد اطلاعات را از طریق روش های جدید دریافت کنند ، و دسترسی را از همیشه آسان تر می کند. اما برای این اتفاق ، شغل معلمی باید نسبتاً از اتوماسیون در امان بماند.

آیا واقعاً هیچ کاری از اتوماسیون در امان است؟

وحشت نکنید بسیاری از افراد در همان قایق شما هستند و بحثهای فعال زیادی پیرامون ما درباره این موضوع وجود دارد. مهم است که قبل از نتیجه گیری ، به طور عینی ، وضعیت را به طور کامل بررسی کنید. حداقل ، ما احتمالاً یک یا دو دهه با تغییرات عمده ای که اتفاق می افتد فاصله داریم ، بنابراین وقت کافی داریم تا در مورد آن فکر کنیم.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *