Sublime Text 4 اینجاست: چه چیز جدیدی برای دستگاه های Linux وجود دارد؟


Sublime Text به عنوان یکی از محبوب ترین ویرایشگرهای متن GUI در چندین سیستم عامل در حال محبوبیت است. بیش از سه سال پس از انتشار Sublime Text 3 در سال 2017 ، ویرایشگر متن مورد علاقه با آخرین نسخه خود بازگشت.

Sublime Text 4 موجود است و چندین پیشرفت و ویژگی های جدید را به جدول می آورد ، اما چه چیز جدیدی برای دستگاه های لینوکس وجود دارد؟ بیایید بفهمیم

پشتیبانی از لینوکس ARM64

پیش از این ، Sublime Text 4 برای دستگاههایی که از پردازنده های ARM مانند Raspberry Pi استفاده می کنند در دسترس نبود. اگرچه در گذشته نسخه های ARM64 از طریق نرم افزار بتا اختراع شده برای استفاده آزمایشی در دسترس بودند ، شما می توانید مستقیماً از صفحه نصب طرح ARM64 را بردارید و از برنامه نویسی در حین انجام برنامه لذت ببرید.

ارائه GPU

پردازنده های گرافیکی در پردازش تعداد بهتر از پردازنده های گرافیکی هستند. Sublime Text 4 اکنون می تواند از GPU شما برای ارائه رابط و ارائه یک رابط کاربری انعطاف پذیرتر با مصرف انرژی کمتر استفاده کند. با تشکر از تجسم GPU ، آخرین نسخه از وضوح نمایشگر تا 8K پشتیبانی می کند. با این حال ، ارائه GPU به طور پیش فرض در ویندوز و لینوکس غیرفعال است.

تغییرات خاص لینوکس

اگرچه بیشتر تغییرات در متن متعالی 4 در همه سیستم عامل های موجود قابل اجرا است ، در اینجا برخی از تغییرات خاص لینوکس آورده شده است که باید از آنها آگاه باشید:

  • طرح تطبیقی ​​پشتیبانی از میله های عنوان سفارشی را اضافه می کند.
  • پشتیبانی راحت از سرور ارائه دهنده Wayland.
  • از VSync به جای ثابت 60 هرتز برای انیمیشن استفاده کنید.
  • کشیدن و رها کردن متن اکنون پشتیبانی می شود.
  • پشتیبانی بهتر برای کپی و جایگذاری با سایر برنامه هایی که از متن UTF-8 پشتیبانی نمی کنند.
  • گفتگوی اصلی فایل مانند آنچه در KDE استفاده شده است.
  • دیکشنری های سیستم برای Linux اکنون در دسترس هستند.

می توانید گزارش تغییر کامل برای همه سیستم عامل ها را در پست وبلاگ آنها مشاهده کنید.

Sublime Text به میراث خود ادامه می دهد

حتی با داشتن کد ویژوال استودیو مشابه ، Sublime Text همچنان در قلب بسیاری از علاقه مندان و توسعه دهندگان جایگاه ویژه ای دارد. و با آخرین به روزرسانی ، قطعاً افراد بیشتری را که یک ویرایشگر متن ساده را به تجربه ای IDE ترجیح می دهند ، جذب خواهد کرد.

آیا مدت هاست که از متن متعالی استفاده می کنید یا علاقه داشتید برای اولین بار آن را امتحان کنید؟ با این میانبر صفحه کلید عالی Sublime Text عملکرد خود را به سطح بالاتری برسانید. همه این میانبرها روی Sublime Text 4 نیز کار می کنند.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *