جوانب مثبت و منفی بازی های ویدئویی در شبیه ساز


اگر از طرفداران بازی های ویدئویی یکپارچه هستید ، احتمالاً برخی از عناوین شبیه ساز را امتحان کرده اید یا حداقل به فکر استفاده از شبیه ساز افتاده اید. نرم افزار شبیه سازی روشی آسان برای انجام بازیهایی فراهم می کند که در غیر این صورت دسترسی به آنها امکان پذیر نیست.

در مقایسه با تولید مثل سخت افزار اصلی ، شبیه سازی دارای مزایا و همچنین معایبی است. بیایید در مورد جوانب مثبت و منفی شبیه سازی فکر کنیم تا بتوانید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما بهتر است.

شبیه سازی چیست؟

در صورت عدم آشنایی ، شبیه سازی این امکان را برای کامپیوتر فراهم می کند تا مانند دیگری رفتار کند. در مورد شبیه سازی بازی های ویدیویی ، برنامه ای مانند Project64 از سخت افزار کنسول مانند Nintendo 64 تقلید می کند. این به شما امکان می دهد بازی هایی که برای آن کنسول طراحی شده اند را در رایانه خود انجام دهید ، حتی اگر آنها معمولاً با هم سازگار نیستند.

بیشتر بخوانید: شبیه سازها چگونه کار می کنند؟

اگرچه بیشتر مردم فکر می کنند که شبیه سازهای بازی های ویدیویی بیشتر نرم افزارهای شخص ثالث هستند ، اما رایج تر از آن چیزی است که فکر می کنید. به عنوان مثال ، سرویس کنسول مجازی 3DS و Wii U نینتندو و همچنین ترکیبات NES و SNES Switch Online از شبیه سازی نرم افزار برای راه اندازی بازی های قدیمی استفاده می کنند.

در اینجا ما در مورد شبیه سازی به عنوان یک کل بحث خواهیم کرد. همه ویژگی ها با همه شبیه سازها در دسترس نیستند.

جوانب مثبت برای انجام بازی های شبیه ساز

بیایید با نکات مثبت شروع کنیم و بزرگترین جاذبه ها را هنگام استفاده از شبیه ساز بازی ویدیویی ببینیم.

1. کیفیت گرافیک بهبود یافته

هنگامی که شما بازی های شبیه ساز را انجام می دهید ، احتمالاً متوجه خواهید شد که گرافیک بهتر از آن چیزی است که از یک کنسول واقعی به یاد می آورید. بزرگترین دلیل این امر این است که کنسول های قدیمی از خروجی های آنالوگ ویدئو مانند کابل های کامپوزیت استفاده می کنند.

سیگنال های آنالوگ به اندازه استانداردهای مدرن ویدیوی دیجیتال روشن نیستند. آنها در مانیتورهای CRT قدیمی و کوچکتر خوب به نظر می رسند ، اما این سیگنال های آنالوگ در هنگام پخش شدن در یک تلویزیون بزرگ و مدرن ، بدتر به نظر می رسند.

دلیل دیگر این است که در عناوین سه بعدی ، به لطف سخت افزار بهتر ، شبیه سازها می توانند چند ضلعی هایی با وضوح بالاتر از کنسول های اصلی نمایش دهند. این به سیستم های بازی سه بعدی اولیه مانند پلی استیشن و N64 ظاهر نرم تری می بخشد.

بنابراین هنگامی که از شبیه ساز استفاده می کنید ، عملکرد کاملی از سیگنال ویدئویی از سیستم مشاهده می کنید و احتمالاً برخی از پیشرفت ها وجود دارد. برای تجسم این ، ویدیوی زیر را از The Legend of Zelda: Ocarina در زمان شبیه ساز با 1080p اجرا کنید مقایسه کنید:

https://www.youtube.com/watch؟v=YFKsm4y1lJ8

با تصاویر صفحه بازی های گرفته شده توسط N64:

https://www.youtube.com/watch؟v=sfThglMW64E

2. ایالت ها را ذخیره کنید

صرفه جویی در حالت ها بسیاری از بازی های قدیمی را بسیار راحت تر می کند. به شما امکان می دهد در هر زمان یک عکس فوری از پیشرفت فعلی خود ذخیره کنید و سپس برای بعداً به آن بازگردید. برای بازی هایی که سیستم ذخیره داخلی ندارند و یا به رمزهای عبور خسته کننده نیاز دارند ، این باعث می شود مکث و از سرگیری در مکانی که ترک کرده اید راحت تر باشد.

ذخیره موارد نیز می تواند با تنظیم ایست های بازرسی خود از بسیاری از بازی های چالش برانگیز لذت ببرید. به جای اینکه هر بار که می خواهید از ابتدا دوباره شروع کنید ، می توانید هر بار که سطح را پاک کنید حالت ذخیره جدید ایجاد کنید.

سرانجام ، ذخیره حالت ها روش خوبی برای “علامت گذاری” یک قسمت خاص از بازی است. شاید شما می خواهید یک رئیس خاص را بدون اینکه دوباره در طول بازی بازی کنید ، راه اندازی کنید ، یا باید ترفند دویدن سریع را با قرار دادن آن در یک مکان خاص بارها و بارها تمرین کنید.

3. سریع جلو بروید و عقب بروید

برخی از شبیه سازها ، بسته به کنسول ، از عملکرد سریع جلو پشتیبانی می کنند. این می تواند بازی های کند را تحمل کند.

به عنوان مثال ، در یک RPG حرکت آهسته ، می توانید دکمه سریع جلو را فشار دهید و نگه دارید تا خیلی سریعتر از آنچه در سیستم اصلی دارید ، حرکت کنید. آنها همچنین می توانند بخشهای طولانی گفتگو را راحت تر كنند.

بسته به شبیه ساز ، ممکن است به عملکرد عقب نیز دسترسی داشته باشید. با این کار می توانید چند ثانیه به گذشته برگردید تا خطاها را بدون نگرانی از حالت ذخیره ، خنثی کنید.

https://www.youtube.com/watch؟v=HBnIM2PsC1A

همه شبیه سازها از این پشتیبانی نمی کنند و ویژگی ها در همه بازی ها منطقی نیستند. اما در بعضی موارد این یک مزیت خوب است.

4. گزینه های کنترل بیشتر

بسیاری از بازی های کلاسیک ، در صورت وجود ، روش های کمی برای شخصی سازی کنترل ها دارند. پخش شبیه ساز به شما امکان می دهد کنترل ها را به دلخواه خود تنظیم کنید.

هنگام استفاده از شبیه ساز رایانه شخصی ، می توانید هر کنترل کننده سازگار را به سیستم خود متصل کنید ، بنابراین محدود به خرید یک آداپتور کنسول USB اصلی نیستید. تقریباً همه شبیه سازها از توانایی شخصی سازی کامل برنامه کنترل خود پشتیبانی می کنند.

بیشتر بخوانید: نحوه اتصال هر کنسول مدرن Xbox به رایانه: 3 راه آسان

بنابراین ، اگر کنترل های موجود در بازی اصلی با یک گیم پد مدرن ناخوشایند یا بی معنی بودند ، می توانید آنها را به دلخواه تغییر دهید. برخی از شبیه سازها به شما امکان می دهند چندین پروفایل را برای جابجایی آسان بین بازی ها ذخیره کنید.

البته نمی توانید جای برنامه نویسی بازی اصلی را بگیرید. به عنوان مثال ، استفاده از یک کنترل کننده Xbox برای بازی شبیه ساز Super Mario 64 به شما امکان نمی دهد از چوب مناسب برای کنترل آزادانه دوربین استفاده کنید – این فقط دکمه های C مورد استفاده برای حرکت دوربین را به صورت مرحله ای شبیه سازی می کند.

5. دسترسی به کلاهبرداری

دستگاه های فریبنده ای مانند Action Replay و GameShark برای بسیاری از کنسول های قبلی در دسترس بودند. آنها به شما اجازه می دهند کدهایی وارد کنید که بازی ها را تقلب کنند مانند باز کردن قفل در همه سطوح ، به شما قدرت پیروزی یا موارد مشابه را می دهند.

با شبیه ساز می توانید مستقیماً از طریق برنامه به بازی های مشابه این دسترسی پیدا کنید. نحوه استفاده از آن به شبیه ساز خاص بستگی دارد و همه بازی ها تقلب ندارند. اما اگر می خواهید موارد دلخواه گذشته را به روش های کاملا جدیدی امتحان کنید ، شبیه سازها یک روش سرگرم کننده برای گند زدن با آنها ارائه می دهند.

6. تنظیم طرفداران و زیرنویس ها

شبیه سازها علاوه بر اینکه به شما امکان می دهند بازی های رسمی را منتشر کنید ، ارزش بالایی نیز دارند. توسعه دهندگان هوشمند اغلب بازی های هک ROM کلاسیک را منتشر می کنند که دنیای موجود را دوباره سازی می کند ، سطوح کاملا جدیدی ایجاد می کند ، عناصر دو بازی را در یک بازی و بسیاری دیگر ترکیب می کند. برخی از اصلاحات مانند بسته های بافتی 4K حتی می توانند تصاویر بازی را ارتقا دهند.

به همین ترتیب ، شبیه سازها به شما امکان می دهند زیرنویس ها را برای طرفداران بازی هایی که در خارج از ژاپن هرگز موفق نبوده اند ، پخش کنید. با تهیه فایل ها می توانید ROM را تغییر دهید تا متن بازی به انگلیسی ترجمه شود.

https://www.youtube.com/watch؟v=WjMllYgUOeU

گرچه این مسئله قانونی است ، اما حفظ بازیهای ویدیویی و اجازه دادن به مخاطبان زیادی که بازی دیگری را امتحان می کنند مهم است. Mod ها می توانند روح تازه ای به بازی های قدیمی بدهند.

موارد منفی بازی های شبیه ساز

اگرچه دلایل زیادی برای انجام بازی های شبیه ساز وجود دارد ، اما این یک تجربه عالی نیست. سپس بیایید برخی از مضرات شبیه سازی بازی را بررسی کنیم.

1. همه بازی ها به طور کامل کار نمی کنند

از آنجا که شبیه سازها فقط تقریب سخت افزار اصلی کنسول هستند ، بنابراین کامل نیستند. بسته به بازی ، شبیه ساز و افزودنیهای گرافیکی که استفاده می کنید ، ممکن است با مشکلاتی از اشکالات کوچک تصویری تا خرابی های بازی روبرو شوید.

به عنوان مثال ، برخی از جلوه های بافت ممکن است به درستی بر روی شبیه ساز نمایش داده نشوند ، یا برخی از موسیقی به درستی پخش نشود. به عنوان یک مثال جدی تر ، N64 Mischief Makers دارای سطحی است که باید معادلات اساسی ریاضی را حل کنید. با این حال ، در برخی شبیه سازها ، یک خطای دید باعث می شود مربع به جای سوال ظاهر شود ، بنابراین نمی توانید از این سطح عبور کنید (مگر اینکه خوش شانس باشید و حدس بزنید).

بعضی از بازی ها ممکن است در نقاط خاصی خراب شوند یا اصلاً شروع نشوند. بعضی اوقات می توانید با اصلاح پلاگین هایی که استفاده می کنید ، یا اصلاح فایل ها در بازی یا شبیه ساز ، این مشکلات را برطرف کنید ، اما این عیب یابی می تواند به سرعت دردسر ساز شود.

2. برای اصالت کامل به یک کنترلر مناسب نیاز دارید

همانطور که در بالا ذکر شد ، شبیه سازها به شما امکان می دهند کنترل های بازی را هر طور که می خواهید تنظیم کنید. این عالی است زیرا بازی ها را فقط با صفحه کلید یا کنسول مدرنی که در حال حاضر دارید در دسترس قرار می دهد.

با این حال ، عدم بازی با کنسول اصلی ، اصالت را از بین می برد. پخش عناوین NES با Xbox می تواند بازی اصلی را ساده جلوه دهد ، در حالی که استفاده نکردن از کنسول های منحصر به فرد مانند N64 به این معنی است که شما نمی توانید از طرح کنترل آنقدر قدردانی کنید.

با خرید نسخه ای از کنترل کننده های USB برای کنسول انتخابی خود ، این راه حل مناسبی است. با این حال ، کنترل کننده های شخص ثالث معمولاً از کیفیت اصلی برخوردار نیستند. اگر کنترلرهای اصلی برای این کنترل کننده ها دارید ، معمولاً می توانید آداپتورهای USB را برای آنها خریداری کنید. استفاده از هر دو گزینه آسان است اما هزینه بیشتری پرداخت می کنید.

به هر حال ، چقدر اقتدار برای شما مهم است ، یک انتخاب شخصی است. اگرچه شبیه سازها عالی هستند ، اما آنها نمی توانند تجربه مشابه سیستم اصلی را ارائه دهند.

3. ویژگی های مدرن می تواند تجربه شما را خراب کند

البته ویژگی هایی مانند پس انداز و تقلب راحت است اما می تواند مانع لذت بردن از بازی به شکل اصلی شود.

آسان است که قبل از هر اقدام مهمی در بازی به سو mis استفاده از حالت های ذخیره عادت کنید ، بنابراین در صورت عدم موفقیت همیشه می توانید نظر خود را تغییر دهید یا دوباره امتحان کنید. یا اگر احساس ناراحتی می کنید و نمی توانید از قسمت خاصی عبور کنید ، شاید فقط اجازه می دهید مادران بی ادب از آن عبور کنند. اگر سعی کنید یک بازی را تا حد امکان نزدیک به آن امتحان کنید ، این ویژگی ها ممکن است شکست بخورند.

https://www.youtube.com/watch؟v=BNP7ykDE5Pc

شما نمی خواهید از این موارد روی سیستم واقعی استفاده کنید ، بنابراین باید بازی را بهبود ببخشید یا راه های دیگری برای عبور از قسمت های سخت پیدا کنید.

شبیه سازها عالی هستند ، اما عالی نیستند

ما به بررسی بزرگترین جوانب مثبت و منفی بازی های ویدیویی با شبیه ساز پرداختیم. به نظر بهتر ، دارای ویژگی های مناسب و گزینه های بیشتری نسبت به سیستم های اصلی است. با این حال ، تولید مثل کاملی ایجاد نمی کند و تجربه ای تقریباً اصلی ارائه می دهد که می تواند لذت شما را از عنوان کاهش دهد.

اگر نمی خواهید با شبیه سازها سر و کار داشته باشید ، به خاطر داشته باشید که روشهای دیگری برای انجام بازی های قدیمی در رایانه شما وجود دارد ، مانند نسخه های مدرن جعبه های نمایش دیجیتال.

اعتبار تصویر: برایان بی. هارتنت جونیور / شاتر استوکمنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *