گفته می شود که عینک های واقعیت افزوده می توانند از لمس فناوری Apple True Tone برخوردار باشند


شاید یکی از آن جلوه های بصری قدرتمند را دیده باشید که وقتی سبک خاصی از لباس روی صفحه تلویزیون ظاهر می شود ، ظاهر می شود. تولیدکنندگان تلویزیون سعی می کنند با کنترل گزینه های کمد لباس روی صفحه جلوی این کار را بگیرند.

همانطور که مشخص شد ، در مورد نمایشگرهای جلوی واقعیت افزوده ، اثر مشابهی وجود دارد که می تواند وجود داشته باشد – با این تفاوت که در این حالت نمی توانید صرفاً با مدل مشکل ساز کنار بیایید ، آن را نادیده بگیرید. شما باید آن را رو در رو نگه دارید. این چیزی است که هدفون واقعیت افزوده Apple Glass می تواند با برخی از فن آوری های کنونی نظارت بر نور اپل انجام دهد.

از True Tone تا AR

اپل در یک برنامه ثبت اختراع جدید تحت عنوان “اصلاح عملکرد صفحه نمایش بر اساس سوپراژ نور از محیط فیزیکی” به این موضوع پرداخته است. اپلیکیشن ثبت اختراع ثبت شده توسط Apple Insider برای کمک به هدفون های Apple AR طراحی شده است. ذکر شده است که:

در برخی شرایط … نور از محیط فیزیکی ترکیبی از رنگها و / یا روشنایی است که با محتوای تولید شده توسط رایانه تداخل می کند به گونه ای که تجربه واقعیت افزوده را کاهش می دهد. به عنوان مثال ، نور حاصل از محیط فیزیکی میزان تضاد بین محیط فیزیکی و محتوای نمایش داده شده توسط رایانه را محدود می کند.

در ادامه گفته می شود که “در بیشتر موارد یک رنگ” ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد ، زیرا “این می تواند در تنظیمات رنگ محتوای نمایش داده شده در رایانه تداخل ایجاد کند ، و ظرایف غالب را ایجاد کند که پوشاندن آنها با روش ها و نمایش های اضافی دشوار است.”

طبق گفته اپل ، این مشکلی است که دیگران سعی کرده اند قبلاً با ایجاد جلوه ای از عینک آفتابی که صفحه AR را مبهم می کند ، آن را حل کنند. اما این برای اپل به اندازه کافی خوب نیست. اپل در برنامه ثبت اختراع خود گفت: “صفحه نمایش به طور مداوم نسخه تاریک تری از محیط فیزیکی کاربر نشان می دهد که تجربه کاربر را ضعیف می کند و از استفاده از چنین سیستم هایی در شرایط کم نور جلوگیری می کند.”

بنابراین مهندسان اپل یک گزینه عالی ارائه داده اند: استفاده از نمایشگر هوشمند که می تواند سطح نور محیط و سایر اطلاعات مربوطه را تشخیص دهد و سپس تنظیماتی را برای بهبود نمایش واقعیت افزوده انجام می دهد. به نظر می رسد شبیه فناوری True Tone است که اپل در سال 2016 به آیپد پرو معرفی کرد و بعداً به آیفون و مک بوک راه پیدا کرد.

True Tone با در نظر گرفتن نور و روشنایی محیط باعث می شود تا نمایشگرها بهتر به نظر برسند. با استفاده از این اطلاعات جمع آوری شده از سنسورهای نور ، سپس صفحه دستگاه را بازنشانی می کند تا تصاویر بهتر و طبیعی تر به نظر برسند. اگرچه این اثر ظریف است ، اما قطعاً قابل توجه است و به طور قابل توجهی ظاهر صفحه ها را بهبود می بخشد.

چه زمانی انتظار اپل گلس را داریم

اپل به طور رسمی تاریخ عرضه Apple Glass را اعلام نکرده است – یا حتی تأیید کرده است که روی آن کار می کند. گفته می شود که اپل هم روی عینک AR و هم بر روی هدفون واقعیت مجازی کار می کند. انتظار می رود هدست های VR ابتدا وارد شوند ، احتمالاً سال آینده. در همین حال ، ممکن است عینک AR اپل حدوداً در سال 2023 رونمایی شود.

اعتبار تصویر: Apple / USPTOمنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *