اپل ممکن است در سال 2022 آیپدی با صفحه نمایش OLED معرفی کند.


اپل به تازگی با جدیدترین آیپد پرو از نمایشگرهای LCD به نمایشگرهای مینی ال ای دی تغییر کرده است ، اما طبق گزارش جدید ، این آخرین تغییری در نمایشگر نیست که در تبلت اپل شاهد خواهیم بود.

گزارش ETNews ، از طریق اپل اینسایدر ، خاطرنشان کرد که اپل ممکن است با معرفی فناوری صفحه نمایش که بخشی از آیفون از آیفون X 2017 است ، یک iPad با صفحه OLED را ارائه دهد.

این گزارش به منبع ناشناس در صنعت نمایش اشاره می کند. آنها ادعا می کنند که اپل در حال آماده سازی iPads های OLED از سال 2022 است. فرض بر این است که اپل برای تهیه پنل های OLED مورد نیاز خود با تولید کنندگان نمایشگر به توافق رسیده است.

مینی LED OLED

OLED یک فناوری صفحه نمایش عالی در مقایسه با Mini-LED است ، زیرا اجازه می دهد هر پیکسل روشن یا خاموش شود. در مقایسه ، چراغ های مینی LED دارای بلوک های نوری قابل نور هستند که می توانند در مناطق خاصی کم نور یا روشن شوند. هر دو کنتراست افزایش یافته ، رنگ های روشن تر و رنگهای سیاه عمیق تری دارند ، اما OLED انعطاف و دقت بیشتری در نحوه نمایش تصویر بر روی صفحه دارد.

با این حال ، برخی معتقدند که صفحه های OLED برای iPad مناسب نیستند. در اوایل سال جاری میلادی ، مینگ-چی کو ، تحلیلگر TF International Securities در یادداشتی به مشتریان ، نوشت که “از نظر فنی ، OLED برای دستگاه های عملکردی مناسب نیست” به دلیل سوختن.

این به تصویری بر روی صفحه اشاره دارد که به طور مداوم به عنوان یک شبح در مواردی که یک عنصر گرافیکی خاص برای مدت طولانی در یک مکان باقی بماند ، نشان داده می شود. ایده این است که به عنوان یک ابزار عملکردی که مردم از آن استفاده می کنند ، iPad ها احتمالاً بیشتر از آیفون از این اثر رنج می برند – که همانطور که گفته شد ، چندین سال است که صفحه های OLED را ارائه می دهد.

با این حال ، iPad اولین تبلت با صفحه نمایش OLED نخواهد بود. سامسونگ ، هواوی و لنوو از جمله رقبای تولید تبلت با صفحه نمایش OLED هستند. در مورد اپل این امکان وجود دارد که انتخاب استفاده از mini-LED نسبت به OLED با هزینه انجام آن مرتبط باشد. بنابراین باید تفاوت محسوسی در صفحه مینی LED نسبت به صفحه OLED وجود داشته باشد تا اپل بتواند تغییرات را ایجاد کند.

لطفاً هر تغییری ایجاد کنید

این تنها تغییر صفحه نمایش نیست که در حال حاضر در دنیای اپل اتفاق می افتد. به تازگی اعلام شده است که نسل بعدی MacBook Pro اپل صفحه های LED کوچکی را در آینده نزدیک به کار خواهد گرفت.

در هر صورت ، اپل هنوز هردو جهت را به طور علنی تأیید نکرده است – و تقریباً تا زمانی که آماده اعلام رسمی دستگاه های آماده برای راه اندازی نباشد ، تقریباً قطعاً این کار را انجام نداده است.

اعتبار تصویر: Francois Hoang / Unsplash CCمنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *