مجسمه میکل آنژ برای نجات آن به باکتری احتیاج دارد


Cappelle medicee دو پسوند کلیسای جامع سن لورنزو در فلورانس ایتالیا است که در قرن 16 و 17 ساخته شده است.

ساگرستیا نووا توسط میکل آنژ طراحی شده است. در طاق جدید ، او چهار مجسمه مقبره از اعضای خانواده مدیچی را طراحی کرد که به نام چهار دوره از روز “صبح” ، “غروب” ، “روز” و “شب” نامگذاری شده است.

▲ مجسمه ای از کلیسای کوچک مدیچی – “امروز” ، عکس: DeAgostini

اکنون ، صدها سال بعد ، سطح این مجسمه ها همیشه رنگ آمیزی و تغییر رنگ داده و دیوارهای باشکوه سفید تیره شده اند. اگرچه تعمیرگاه ها در 10 سال گذشته مرمت و بازسازی بیشتر نواقص را برطرف کرده اند ، اما هیچ ارتباطی با این لکه های سرسخت ندارند.

پس از تحقیق ، به نظر می رسد که این لکه ها مربوط به الساندرو د مدیچی ، فرماندار سابق فلورانس باشد. جسد وی در حنجره کلیسای مدیچی قرار داده شد ، اما قبل از خاکسپاری به طور کافی تحت درمان قرار نگرفت و لکه هایی از بین برد که به سختی پاک می شود.

عکس اعتبار: نیویورک تایمز

در نوامبر 2019 ، نمازخانه مدیچی از شورای تحقیقات ملی ایتالیا دعوت کرد و آنها با طیف سنجی مادون قرمز کشف کردند که این کنده کاری ها ، کلسیت ، سیلیکات ها و سایر بقایای آلی موجود در دو مقبره از این مواد تشکیل شده است. لکه ها را پاک کنید

آنها تصمیم می گیرند سعی کنند “آن را با باکتری بخورند”.

آنا روزا اسپروکاتی ، زیست شناس در آژانس ملی فن آوری های جدید ایتالیا ، از نزدیک به 1000 سویه چندین مناسب ترین سویه را انتخاب کرده است ، اما معمولاً برای تجزیه روغن یا فلزات سنگین استفاده می شود. برخی از حشرات موجود در آزمایشگاه وی فسفات و پروتئین دوست داشتند ، اما سنگ مرمر کاررا که میکل آنژ دوست داشت ، ظرافت آنها نیز بود.

بنابراین در نهایت مونیکا پتی آنها را انتخاب نکرد.

^ مونیکا پتی ، متصدی سابق موزه نمازخانه مدیچی ، عکس: نیویورک تایمز

پاییز گذشته ، به دلیل تأثیر همه گیری ، ساعت کار در کلیسای مدیچی به طور قابل توجهی کاهش یافت. تصمیم گرفتید از این فرصت استفاده کنید و به این لکه های سرسخت درس عبرت دهید.

متصدی نمازخانه مدیچی تیم کوچکی از دانشمندان ، مورخان و کارشناسان مرمت را در تلاش برای یافتن مناسب ترین جنس برای مجسمه سازمان داد.

آنها سویه های پشت محراب را آزمایش کردند و گفتند که باکتریهای انتخاب شده بی ضرر و فاقد میکروب هستند.

تیم تیم بتی در حال آزمایش فشارها است ، تصویر از: نیویورک تایمز است

در پایان ، تیم Pseudomonas stutzeri CONC11 ، یک باکتری زرد کمرنگ و دارای لبه های دندانه دار که آنها را از زباله های پوستی نزدیک ناپل جدا کرد ، انتخاب کردند.

آنها همچنین از باکتریهای مختلفی برای لکه های مختلف استفاده می کنند.

آنها از Rhodococcus برای از بین بردن کپک ، چسب و باقی مانده روغن از گوش استفاده کردند و با صمغ زانتان حاصل از Xanthomonas صورت مجسمه “شب” را تمیز کردند. سر دوک جولیانو بر فراز مقبره نیز تحت درمان مشابه قرار گرفت.

برای الساندرو که عامل این فاجعه بود ، آنها از باکتری بنام Serratia ficaria SH7 به عنوان “ماده تمیز کننده” استفاده کردند.

w7 الساندرو را خورد.

گفت بتی.

مجسمه ترمیم شده از نیویورک تایمز است

# خوش آمدید برای پیگیری حساب رسمی WeChat Aifaner: Aifaner (شناسه WeChat: ifanr) ، محتوای هیجان انگیزتری در اسرع وقت در اختیار شما قرار می گیرد.

تخته سه لا Ai لینک اصلی · مشاهده نظرات · سینا ویبومنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *