تلفن تاشو چیست؟ تاریخچه نوع جدیدی از تلفن های هوشمند


تلفن تاشو از یک جاده طولانی و ناهموار عبور می کند. در زیر خلاصه ای از این سفر آورده شده است.

تلفن های تاشو سال ها آرزوی OEM و مصرف کنندگان بوده است. سامسونگ از سال 2013 تصورات غلط و ناراحت کننده ای از این فناوری آزار دهنده بوده است. این تا سال 2019 که اولین تلفن های هوشمند تاشو عرضه شد ، رویایی باقی ماند. اکنون ، در سال 2021 ، به راحتی می توان گفت که تلفن تاشو در مکانی کاملاً متفاوت از آن زمان قرار دارد. در اینجا تاریخچه مختصری از تلفن هوشمند تاشو آورده شده است.

مفاهیم تاشو برای تلفن ها و آرزوها

روزهای ابتدایی تلفن های تاشو و صفحه نمایش های انعطاف پذیر معمولاً قابل تشخیص نیست. چندین شرکت برای دستیابی به اهداف فنی کار کردند. ما باید از سامسونگ بخاطر یکی از شرکتهایی که به ما نشان دادند زندگی در صفحه نمایش تاشو چگونه است تشکر کنیم.

تلفن هایی با نمایشگر کمی خمیده

در اواخر سال 2013 ، دو غول فناوری کره ای ، سامسونگ و ال جی ، تلفن هایی را به بازار عرضه کردند که منحنی دقیق آنها روی صفحه نمایش آنها بود. یکی Samsung Galaxy Round و دیگری LG G Flex بود. هر دو گوشی از فناوری صفحه نمایش انعطاف پذیر استفاده کرده اند تا منحنی مارک تجاری خود را به آنها بدهند.

مفاهیم در برخی جنبه های اصلی متفاوت هستند – نکته قابل توجه جهت منحنی ها است. G Flex دارای یک منحنی افقی بود ، در حالی که Galaxy Round دارای یک منحنی عمودی بود. کاربردهای این منحنی ها این نبود که کاربران بتوانند ایده تلفن تاشو را بشناسند.

سامسونگ برای بهبود سهولت استفاده با یک دست و ویژگی های اضافی از صفحه نمایش منحنی خود استفاده می کند ، در حالی که LG از منحنی خود برای دوام بیشتر استفاده می کند. اگرچه این درست است ، اما این تلفن های صفحه نمایش خمیده پیش درآمد نوآوری های آینده بودند.

سیل مفاهیم تلفنی تاشو

دیری نپایید که دنیا با مفهوم تلفنی آشنا می شود که برای تأمین نیاز مصرف کنندگان تا می شود ، خم می شود و رول می شود. مجموعه ای از تجربیات سرگرم کننده و جاه طلبانه توسط شرکت های فناوری توسعه یافتند که پیشنهاد دادند آنچه را که دستگاه اصلی تاشو می خواهد در نظر بگیرند.

اگرچه این فناوری سالها وجود داشته است ، اما شرکتهایی مانند سامسونگ و لنوو برای نمایش تجربه ، پنلهای مصرف کننده را مرطوب نگه می دارند. در اینجا برخی از این تجربیات آورده شده است.

https://www.youtube.com/watch؟v=MKG7XRsG9KQ

به نظر می رسد که سامسونگ در مورد پول درست بود و سرنوشت گوشی تاشو را پیش بینی کرد. در سال 2013 ، این شرکت فیلم هایی را منتشر کرد که ایده خود را برای یک تلفن تاشو نشان می داد. یکی از نکات قابل توجه در این ویدئو همان ویدیویی بود که امسال در CES نشان داده شد.

این ویدئو مدل کلاسیک گوشی را نشان می دهد که به یک تبلت تا می شود. این DNA موجود در تلفن هایی مانند سری Galaxy Fold ، سری Huawei Mate X و Xiaomi Mi Mix Fold است.

در سال 2016 ، لنوو با نشان دادن برخی از ایده های خود در مورد شکل ظاهری یک تلفن هوشمند قابل تاج ، سر و صدا کرد. در این رویداد ، Lenovo Tech World ، تلفنی مانند Huawei Mate X (نسل اول) به جهانیان معرفی شد که برای گسترش نمایشگر خارجی خود تا می خورد.

اگرچه این خصوصاً برای سال 2016 چشمگیر بود ، اما شاید جالب ترین مفهوم گوشی تا خورده نبود بلکه گوشی پیچیده آن بود. به عقب خم می شود تا به دور مچ شما بپیچد و آن را به ساعت هوشمند کمی عجیب و غریب تبدیل می کند.

drasphon احتمالاً برای اکثر افراد ناشناخته است. این مفهومی بود که در سال 2015 روی صحنه آمد. مفهوم گوشی تاشو را به ارتفاعات جدیدی رساند. تلفن هوشمند تاشو معمولی دارای یک لولا است – Drasphone دارای سه لولا بود! بنابراین می توان آن را به صورت زیگزاگ تا کرد.

تلفن های تاشو (اما نه واقعاً)

در حالی که مفهوم گوشی تاشو در این مرحله عجیب و نیمه کاره بود ، برخی از شرکت ها برای ارائه تلفن های تاشو که در واقع تاشو نیستند قدم برداشته اند. ZTE که از مفاهیم فریبنده و تظاهرات اشباع شده بود ، رفت و حداقل یک تلفن تاشو آورد.

این تلفن ZTE Axon M نام داشت و تلفنی بود که به شکل Galaxy Fold بود ، اما به جای یک صفحه نمایش ، دو صفحه در دو طرف وجود داشت.

طولی نکشید که ال جی با این طرز تفکر به موقعیت خاص خود رسید. با شروع V50 ، این شرکت لوازم جانبی اضافی صفحه را به تلفن های خود اضافه كرد. این موردی بود که مانند Galaxy Fold باز و بسته می شد. در میان تلفن های عرضه شده با این پوشش جدید ، LG G8X بهترین گزینه برای گوشی تاشو بود.

تلفن های تاشو واقعی

در سال 2019 ، جهان اولین طعم یک تلفن قابل جمع شدن واقعی را بدست آورد. تعداد کمی از OEM ها توانسته اند تلفن های تاشو خود را به بازار عرضه کنند. این به جهانیان ثابت کرده است که بالاخره تلفنهای تاشو اینجا هستند – خوب یا بد.

اولین گوشی تاشو که عرضه شد ، Samsung Galaxy Fold بود. سری Galaxy Fold یک برنامه کلاسیک برای تاشو گوشی ها است که در آن گوشی به صورت تبلت تا می شود. اندکی پس از این اعلامیه ، هواوی روی صحنه رفت و گوشی تاشو خود ، Mate X را روانه بازار کرد.

این دو گوشی از نظر تاشو شبیه هم بودند اما کاملاً متفاوت بودند. صفحه نمایش تاشو Galaxy Fold در قسمت داخلی نشسته و با باز شدن تلفن باز می شود. در مقابل ، نمایشگر Mate X در خارج از گوشی پیچیده شده و هنگام باز کردن دستگاه ، ایستاده خواهد بود. سپس موتورولا یک گوشی تاشو تاشو را با Razr 2020 معرفی کرد.

این تلفن ها واقعاً نشان داده اند که تلفن های تاشو می توانند چه چیزی باشند. نه تنها این ، بلکه آنها نشان دادند که شکستن صفحه نمایش تلفن تاشو چقدر آسان است. به زودی پس از ورود این تلفن ها به بازار ، پیام های سو numerous عملکرد بی شماری در هر سه خط تلفن وجود داشت.

فاصله بین صفحه نمایش و بدنه فلزی گوشی ها دقیقاً به همان اندازه که ذرات خاک یا سایر اجسام خارجی به دستگاه وارد می شوند دلیل این مشکل بودند. کاربران دستگاه های خود را برای یافتن ذرات در پایین صفحه ، پیکسل های مرده و مناطق غیر واکنشی از صفحه باز می کنند. آنچه سردرد را بدتر کرد این واقعیت بود که صفحات به قدری نرم بودند که انگشتان آن را فرو می برد.

این مشکلات بطور جدی شرکت ها را تحت تأثیر قرار داده و باعث شده است که بیشتر مردم نسبت به تلفن تاشو از بین بروند.

موضوعات مرتبط: نحوه مراقبت از تلفن قابل جمع شدن خود

تا شدن امروز و نگاه به آینده

امروز تلفن تاشو در مکانی کاملاً متفاوت است. مشکلات صفحه نمایش که گریبان گیر دستگاه های اولیه شده بود از بین رفته است. سامسونگ و هواوی در تلاشند تا شکاف بین صفحه نمایش و شاسی را کاهش دهند.

نه تنها این ، بلکه شرکت های دیگر برای تلفن های تاشو سوار قطار ران می شوند. شیائومی Mi Mix Fold خاص خود را توسعه داده و TCL (در زمان نگارش این مقاله) قصد دارد یک گوشی تاشو را به بازار معرفی کند. با نگاه کردن به آینده ، این تصویر زیبایی از تلفن های تاشو را نشان می دهد.

این شرکت ها قصد دارند دستگاه های تاشو بزرگتری ایجاد کنند. یک تبلت را تصور کنید که به یک تبلت بزرگتر یا یک تلویزیون کاملاً تاشو تبدیل می شود. شایعات حاکی از آن است که سامسونگ در حال ایجاد اولین مورد است. ما به سختی از پتانسیل فن آوری صفحه نمایش تاشو استفاده کردیم.

مورد دیگری که باید منتظر آن باشیم ، پایین آمدن قیمت است. ورود به اکوسیستم تاشو حداقل 1000 دلار برای مصرف کنندگان بازده خواهد داشت. با ارزان تر شدن فناوری ، قیمت تلفن های تاشو کاهش می یابد ، یا به دلیل ارزان بودن تولید این فناوری یا در دسترس بودن دستگاه های نسل قدیمی تر.

آینده برای تلفن تاشو روشن به نظر می رسد!

تلفن های هوشمند تاشو اینجا هستند

سالها نوآوری در فناوری صفحه نمایش انعطاف پذیر با تولد گوشی هوشمند تاشو به پایان رسیده است. به نظر می رسد تلفن های تاشو در سال 2010 رویایی بوده است ، آنها در سفر مداوم خود جهش های بزرگی ایجاد کرده اند تا به سنگ بنای فناوری مدرن تبدیل شوند. وقتی منتظر اتفاق بزرگ بعدی در فناوری صفحه نمایش تاشو هستیم ، نوآوری های بیشتری در راه است.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *