گوگل می گوید سازندگان گوشی های هوشمند را فشار داده اند تا تنظیمات حریم خصوصی را پنهان کنند


اسناد جدید دادگاه غیر رسمی از دادخواست علیه Google نشان می دهد که این شرکت دسترسی به تنظیمات سایت را دشوار کرده است. این اقدامات و سایر اقدامات باعث می شود که حریم خصوصی سایت تقریباً غیرممکن باشد.

گوگل به سازندگان تلفن های هوشمند فشار می آورد تا تنظیمات را پنهان کنند

براساس گزارشی از Business Insider ، Google حتی هنگام خاموش بودن تنظیمات اشتراک موقعیت مکانی و “فشار دادن به LG و سایر تولیدکنندگان تلفن برای پنهان کردن تنظیمات” داده های مکان را جمع آوری می کند. همچنین یافتن سایر تنظیمات حفظ حریم خصوصی معمولاً دشوارتر می شود.

برای رفع نگرانی تولیدکنندگان درباره حریم خصوصی ، Google داده هایی را گزارش می دهد که نشان می دهد کاربران واقعاً چگونه از این تنظیمات استفاده می کنند.

طبق اسناد دادگاه ، برخی از کارمندان و مدیران Google نیز اعتراف می کنند که در مورد نحوه کار تنظیمات حریم خصوصی گیج شده اند.

به طور قابل توجهی ، جک منزل ، معاون سابق رئیس جمهور که Google Maps را اداره می کند ، گفت که تنها یک راه وجود دارد که گوگل را از کار و موقعیت کاربر مطلع نکند. این سو m استفاده عمدی از آدرس های جعلی به عنوان محل کار و خانه شما بوده است.

و ژن چای ، مدیر ارشد محصولات گوگل ، از “نحوه تعامل شبکه پیچیده تنظیمات حریم خصوصی این شرکت با یکدیگر” بی اطلاع بود.

طبق اسناد دادگاه ، یکی از کارمندان اظهار داشت:

بنابراین راهی وجود ندارد که به یک برنامه شخص ثالث مکان خود را ارائه دهید ، نه Google؟ به نظر نمی رسد که این مورد در صفحه اول باشد [New York Times]

گزارش شده است که Google در حال آزمایش نسخه های Android است که دسترسی راحت تری به موقعیت مکانی و تنظیمات حریم خصوصی را فراهم می کنند. وقتی کاربران از تنظیمات استفاده می کردند ، Google این مسئله را “مشکلی” می دانست و بنابراین یافتن آن تنظیمات را دشوار می کرد.

این اسناد همچنین نحوه استفاده Google از روشهای مختلف مانند Wi-Fi و برنامه های شخص ثالث برای جمع آوری داده های مکان کاربران را روشن می کند. کاربران مجبور هستند داده های خود را با برنامه های شخص ثالث به اشتراک بگذارند ، که به نوبه خود آن را با Google به اشتراک می گذارند.

پرونده توسط دادستان کل آریزونا تشکیل شد

اسناد دادگاه بخشی از دادخواست سال گذشته توسط دادستان کل آریزونا است. در دادخواست اصلی ، گوگل متهم به جمع آوری غیرقانونی داده های موقعیت مکانی کاربران شد ، حتی وقتی کاربران تنظیمات ردیابی مکان را خاموش کردند.

در آن زمان ، دادستان کل مارک بورنوویچ گفت:

تقریباً غیرممکن است که Google بدون اطلاع یا رضایت شما از ردیابی حرکات شما جلوگیری کند. حتی نوآورترین شرکت ها نیز باید در چارچوب قانون فعالیت کنند.

مرتبط: تنظیمات اصلی حریم خصوصی برای سیستم عامل Chrome و Google Chrome

قاضی در پاسخ به “درخواست دیجیتال محتوای بعدی و اتحاد رسانه های خبری” اسناد اخیراً توسعه نیافته را منتشر کرد. گروه های تجاری اعلام کردند انتشار این اسناد به نفع عموم است.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *