8 نکته ای که باید قبل از خرید تبلت نقاشی بدانید


وقتی نوبت به تکمیل بازی هنری دیجیتال شما می رسد ، احتمالاً هیچ سرمایه ای ارزشمندتر از تهیه یک تبلت گرافیکی یا نمایشگر قلم وجود ندارد. ممکن است دشوار باشد که می دانید هنگام خرید یکی برای اولین بار به دنبال چه چیزی بگردید.

در اینجا همه آنچه را که باید قبل از خرید یک تبلت گرافیکی بدانید آورده شده است …

1. پیشنهاد در مقابل هیچ پیشنهادی

اگر فکر می کنید به صفحه نمایش در رایانه لوحی گرافیکی خود نیاز دارید ، باید تصمیم بگیرید ، زیرا این امر تأثیر زیادی در قیمت دارد.

تبلت های فاقد صفحه به طور قابل توجهی ارزان تر هستند ، اما عادت به آن ممکن است مدتی طول بکشد. حرکات نقاشی و نوشتن روی رایانه لوحی با نگاه به صفحه رایانه در دستان شما کار می کند. این ممکن است برای هنرمندان دیجیتال مبتدی بسیار عجیب به نظر برسد.

موضوعات مرتبط: هنر دیجیتال برای مبتدیان: آنچه شما برای شروع نیاز دارید

داشتن صفحه نمایش رایانه لوحی کاملاً از این تنظیم ناخوشایند جلوگیری می کند ، بنابراین اگر از هنر سنتی به هنر دیجیتال بروید ، بسیار راحت تر خواهد بود. طراحی مستقیم روی صفحه بسیار شبیه قرار دادن مداد روی یک کاغذ خواهد بود. اما دوباره ، این گزینه گران تر است.

2. در دسترس بودن قطعات یدکی و درایورها

برخی از تبلت های گرافیکی در آینده نیاز به خریدهای اضافی دارند. به عنوان مثال ، اگر رایانه لوحی به بلوتوث متصل است ، یا بیشتر اوقات ، نکات تعویض و دسته قلم یک باتری جدید دارد.

این نکته ای است که باید بخاطر بسپارید ، مخصوصاً اگر مدل قدیمی تر تبلت گرافیکی را خریداری می کنید یا یک تبلت گرافیکی دست دوم تهیه می کنید. شما نمی خواهید یک تبلت با قیمت مناسب بخرید ، بعداً متوجه می شوید که سازنده دیگر قطعاتی را که در نهایت مجبور به تعویض آن هستید ، تولید نمی کند.

برای صرفه جویی واقعی در هزینه یک تبلت گرافیکی ، یکی را انتخاب کنید که هنوز “بسته بندی” موجود باشد (در صورت وجود) و همچنان دارای پشتیبانی از درایور باشد (که معمولاً می توانید در وب سایت سازنده پیدا کنید).

مرتبط: نحوه یافتن و جایگزینی درایورهای قدیمی ویندوز

3. شخصاً به گشت و گذار بپردازید

اکیداً توصیه می کنیم به جای سفارش آنلاین ، یک تبلت گرافیکی را از فروشگاه های فیزیکی خریداری کنید. این کار به این منظور است که شما شخصاً می توانید اندازه رایانه لوحی خود را ببینید و قلم را در دست بگیرید (اگر فروشگاه قبل از خرید اجازه آن را داده باشد).

بخشی از رایانه لوحی را که می کشید “hotspot” نامیده می شود. قرصهای بزرگتر معمولاً مناطق فعال بزرگتری دارند و قیمت بالاتری دارند. با این حال ، این می تواند یک سرمایه گذاری ارزشمند باشد. شما می توانید بدون نیاز به بزرگنمایی زیاد روی کارهای بزرگ هنری کار کنید و کار روی جزئیات بسیار راحت تر خواهد شد.

علاوه بر این ، پرده ها در هر شکل و اندازه ای موجود هستند. شما به یکی از آن ها نیاز دارید که کاملاً در دست شما باشد و تا زمانی که آن را نگه ندارید از آن باخبر نخواهید شد.

4. فشار قلم یا حساسیت

https://www.youtube.com/watch؟v=zViM8X_w2EQ

فشار قلم یا حساسیت قلم به عملکرد قلم روی صفحه نصب اشاره دارد که تشخیص می دهد هنگام کشیدن یا نوشتن چه فشاری را به آن وارد می کنید. مزیت داشتن سطح فشار بیشتر این است که به شما امکان می دهد ضخامت خط را به طور دقیق تشخیص دهید.

با این حال ، بدست آوردن تعداد دیوانه وار سطح معمولاً برای هنرمندان تازه کار ضروری نیست و در بعضی از برنامه ها در وهله اول محدودیتی در تعداد فشرده سازی وجود دارد. 1024 سطح فشرده سازی باید برای بیشتر کاربران تبلت های گرافیکی بیش از حد کافی باشد.

فقط مطمئن شوید که رایانه لوحی شما فشار یا حساسیت قلم را تا حدی ظرفیت حفظ می کند. برخی از تبلت های ارزان قیمت حتی گزینه ای را ندارند که به شما امکان می دهد بدون تغییر ضخامت یا باریک شدن ، ضربات جالبی ایجاد کنید.

5. با نام تجاری یا قیمت بالا کور نشوید

صرف این که یک تبلت گرافیکی توسط یک برند محبوب ساخته شده یا گران است ، به معنای بهتر بودن آن از مارک های کوچکتر یا آنهایی که هزینه چندانی ندارند ، نیست. اگرچه جمله “شما آنچه را که برای آن پرداخت می کنید می گیرید” از برخی جهات درست است ، اما همیشه لازم نیست که با خرید هر فناوری جدید بانک را بشکنید.

با توجه به بررسی های بسیار خوب ، بررسی خطوط تولید Wacom و XP-Pen احتمالاً خیلی وسوسه انگیز است ، اما از بررسی مارک های دیگر نترسید. Huion ، VEIKK و UGEE تبلت های ارزان قیمت سطح پایین را ارائه می دهند.

تمام گزینه های خود را مرور کنید و ببینید چه چیزی متناسب با نیاز و بودجه شماست.

6. بسته معاملات

یک تبلت گرافیکی می تواند یک سرمایه گذاری عظیم باشد ، بنابراین باید مطمئن شوید که بهترین ارزش را برای پول خود دارید.

بعضی اوقات شرکت هایی که پشت تابلوهای گرافیک هستند با توسعه دهندگان نرم افزارهای هنری همکاری می کنند تا آنها را با هم به صورت بسته ای بفروشند. این بدان معناست که شما می توانید هر دو را با قیمت کمتری نسبت به خرید جداگانه تبلت و نرم افزار خریداری کنید.

مراقب این معاملات باشید! اگر رایانه لوحی همراه با نرم افزار رایگان است ، معمولاً در جایی از جعبه ذکر شده است. اما مراقب باشید ، زیرا برخی از برنامه ها ممکن است در منطقه ای قفل شده باشند (به عنوان مثال ، “پیشنهاد فقط برای مشتریان ایالات متحده در دسترس است” و غیره).

7. سازگاری

این ممکن است برای برخی از افراد منطقی نباشد ، اما شما باید مطمئن شوید که رایانه لوحی مورد نظر شما با تنظیمات شما سازگار است. اکثر مارک های تبلت های گرافیکی پشتیبانی کامل از ویندوز ، مک و لینوکس را ارائه می دهند ، اما غیر معمول نیست که بیشترین گزینه های بودجه فقط با ویندوز سازگار هستند.

برخی از رایانه های لوحی با برخی از نرم افزارها دشوار است ، بنابراین ما همچنین توصیه می کنیم که اگر کاربر عادی فتوشاپ و ایلوستریتور نیستید ، این مورد را در نظر بگیرید.

8. ضمانت نامه

صرف هزینه زیاد برای هر کاری می تواند استرس زا باشد ، اما اگر خریدهای شما ضمانت کند نفس راحت تری می کشید. مانند بسیاری از خریدهای الکترونیکی دیگر ، ضمانت نامه ها اغلب دارای سطوح گران تری هستند (به عنوان مثال خسارت ناشی از حمل و نقل ، آب و غیره).

بیشتر قرص های رنگی دارای ضمانت نامه تولید کننده هستند که پس از خرید محصول لازم الاجرا است ، اما مدت ضمانت آن به مارک تبلت بستگی دارد. یک تبلت نقاشی خوب باید دارای ضمانت نامه باشد که حداقل به مدت یک سال شما را تحت پوشش قرار دهد.

به یاد داشته باشید که انجام تحقیقات شخصی خود کلیدی است

در انتخاب تبلت گرافیکی باید موارد زیادی را در نظر گرفت. ایده خوبی است که به طور فشرده همه گزینه های خود را بررسی کنید ، قیمت ها و عملکرد را با یکدیگر مقایسه کنید و نظرات مشتریان فعلی را بخوانید. به زودی رایانه لوحی مناسب خود را پیدا خواهید کرد.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *