نحوه برنامه ریزی حالت تاریک در اندروید


ما همه آنجا بوده ایم. شب دیر است؛ تلفن خود را باز می کنید و با نور شدید سفید آن کور می شود. حتی با روشنایی قابل تنظیم ، تابش سفید رابط کاربری سنتی تلفن شما می تواند بیش از حد تحمل چشم شما باشد. خوشبختانه حالت تاریک برای صرفه جویی در روز اینجاست.

حالت تاریک برای کاهش میزان نور ساطع شده از صفحه تلفن شما و در عین حال خواندن متن مناسب ، طراحی شده است. نه تنها باعث راحتی صفحه نمایش تلفن شما در شرایط کم نور برای استفاده راحت تر می شود ، بلکه می تواند به صرفه جویی در مصرف باتری و کاهش تابش خیره کننده کمک کند.

نحوه تنظیم یک برنامه سفارشی برای حالت تاریک در Android

در حالی که حالت تاریک در ابتدا برای استفاده در شب و در شرایط کم نور طراحی شده است ، دارای یک فن طرفدار وفادار است که تصمیم می گیرد دائماً از آن استفاده کند. اگر حالت زیبایی تاریک را در طول روز ترجیح دهید ، به اندازه کافی آسان است ، اما همچنین می توانید حالت تاریک را روی تلفن خود تنظیم کنید ، اگر ترجیح می دهید فقط در ساعات خاصی آن را روشن کنید.

با فعال کردن حالت تاریک تلفن و تنظیم آن بر روی یک برنامه سفارشی ، در ساعت های انتخاب شده تلفن شما به طور خودکار به حالت تاریک تغییر حالت می دهد. اگر برنامه غروب تا طلوع آفتاب متناسب با نیازهای شما نباشد ، این می تواند بسیار مفید باشد.

در اینجا نحوه تنظیم یک برنامه تاریک سفارشی در تلفن Android خود آورده شده است.

 1. به تنظیمات تلفن خود بروید و برگه را پیدا کنید نمایش دادن .
 2. تنظیمات Display را باز کرده و انتخاب کنید حالت تاریک یا ظاهر تیره .
 3. از اینجا قادر خواهید بود حالت تاریک دائمی را روشن یا برنامه ای برای حالت تاریک تنظیم کنید.
 4. برای تنظیم برنامه حالت تاریک ، را انتخاب کنید برنامه یا طبق برنامه بازی کنید .
 5. در اینجا گزینه ای برای برنامه ریزی حالت تاریک در زمان عادی وجود دارد.
 6. برای تنظیم یک برنامه سفارشی ، کافی است زمانی را که می خواهید حالت تاریک روشن شود و زمانی را که می خواهید خاموش شود وارد کنید.
گالری عکس (4 عکس)

نحوه تنظیم حالت تاریک پس از غروب خورشید نشان داده شود

با تغییر فصل ، ساعات شب می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد. برای اطمینان از اینکه حالت تاریک همیشه در شب فعال است ، ممکن است بخواهید از یک برنامه غروب خورشید برای طلوع آفتاب تاریک استفاده کنید.

در اینجا نحوه روشن کردن زمان غروب خورشید تا زمان طلوع آفتاب آمده است.

 1. اطمینان حاصل کنید که سرویس سایت شما روشن است.
 2. به تنظیمات دستگاه خود بروید و برگه را پیدا کنید نمایش دادن .
 3. تنظیمات Display را باز کرده و انتخاب کنید حالت تاریک یا ظاهر تیره .
 4. پیدا کردن برنامه ، یا طبق برنامه بازی کنید .
 5. سپس از را انتخاب کنید غروب تا طلوع آفتاب .
گالری عکس (3 عکس)

برنامه تاریک غروب تا طلوع آفتاب به طور خودکار حالت تاریک بین ساعات غروب تا طلوع را فعال می کند و زمان شما را با توجه به موقعیت و زمان سال تنظیم می کند.

برای اینکه جدول زمانی تلفن Android شما از غروب آفتاب به طلوع آفتاب برسد ، باید مکان خود را روشن کنید. موقعیت مکانی شما به تلفن شما امکان می دهد زمان طلوع و غروب خورشید را در منطقه شما ردیابی کند و به آن کمک می کند تا برنامه حالت تاریک را متناسب با آن تنظیم کند.

شب ها تلفن خود را کنترل کنید

تنظیم برنامه برای حالت تاریک تلفن شما فقط یکی از راه های بهبود کارایی آن در شب یا در شرایط کم نور است. برای کاهش خستگی چشم و جلوگیری از اختلال خواب در تلفن خود ، ممکن است بخواهید یک فیلتر نور آبی روشن کنید. مانند حالت تاریک ، می توانید فیلتر نور آبی را برای همیشه در تلفن خود فعال کنید یا آن را بر اساس یک برنامه سفارشی تنظیم کنید.

اگر متوجه شدید که تلفن شما به طور مرتب خواب شما را مختل می کند ، آن را به حالت خاموش یا حتی بهتر تغییر دهید ، سعی کنید تلفن خود را در اتاق دیگری قرار دهید. خواب کافی در شب برای سلامت جسمی و روانی شما ضروری است و نباید از آن غافل شوید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *