5 کلاهبرداری در Facebook Marketplace و نحوه جلوگیری از آنها


هنگامی که آنها می خواهند مقداری پس انداز کنند ، بسیاری از مردم به سیستم عامل هایی که اقلام دست دوم را می فروشند روی می آورند. در حالی که خرید این اقلام راهی عالی برای صرفه جویی در هزینه کالاهای مورد نیاز شما است ، اما همچنین خطرات اضافی را نیز به جان می خرید که هنگام خرید از سوپرمارکت ها با آن روبرو نمی شوید. کلاهبرداری های احتمالی مشکلی است که باعث می شود افراد نتوانند از خدمات ارائه شده توسط این سایت ها استفاده کنند.

وقتی با مسئولیت پذیری مورد استفاده قرار می گیرد ، فیس بوک مارکت یک منبع عالی برای بدست آوردن هر آنچه شما نیاز دارید با قیمت مناسب است. یادگیری نحوه تشخیص موقعیت های ناپایدار و اشیاicious مشکوک به شما امکان می دهد در حالی که در امنیت هستید از همه آنچه پلتفرم ارائه می دهد بهره ببرید.

Facebook Marketplace چیست؟

Facebook Marketplace در سال 2016 تاسیس شد ، سرویسی است که در سایت محبوب رسانه های اجتماعی تعبیه شده است. به کاربران فیس بوک اجازه می دهد تقریبا هر موردی را برای فروش ارسال یا خرید کنند. مصرف کنندگان می توانند از لباس و مبلمان گرفته تا لوازم حیوانات خانگی و لوازم الکترونیکی پست کنند. همچنین بخشی وجود دارد که افراد می توانند “موارد رایگان” را که می خواهند به آنها بدهند مانند Craigslist ارسال کنند.

بیشتر بخوانید: Facebook Marketplace چیست؟

کاربران علاقه مند با افرادی که پست های مورد علاقه خود را میزبانی می کنند ارتباط برقرار می کنند و از طریق Facebook Messenger در مورد معامله بحث می کنند. نحوه انجام معاملات توسط کاربران به هر دو طرف بستگی دارد ، زیرا فیس بوک انتقال وجوه را از طریق سیستم عامل تسهیل نمی کند.

در بسیاری از موارد ، احزاب برای دیدن محصولات و پرداخت نقدی یا از طریق برنامه هایی مانند PayPal به صورت حضوری دیدار می کنند. شما می توانید برای ارسال یک مورد توسط کسی ترتیب دهید تا مجبور نشوید با او ملاقات کنید.

آیا بازار خرید فیس بوک ایمن است؟

بسیاری از افراد با موفقیت از Facebook Marketplace استفاده می کنند. این یک روش موثر برای یافتن فروش محلی در منطقه شما است – اما همه مبادلات “ایمن” نیستند. به احتمال زیاد شما با استفاده از سیستم عامل های دست دوم مانند Facebook Marketplace به جای فروشگاه های رسمی با کلاهبرداری روبرو خواهید شد.

خوشبختانه اجتناب از این خطرات اغلب آسان است. با یادگیری نحوه تشخیص تقلب در Facebook Marketplace و تمرین امنیت تحویل آنلاین ، Facebook Marketplace منبع مطمئنی برای نیازهای خرید دست دوم شماست.

کلاهبرداری در مارکت فیس بوک برای مراقبت از آنها

کلاهبرداری های مختلفی در Facebook Marketplace وجود دارد که ممکن است با آنها روبرو شوید. اگرچه آنها کمی متفاوت هستند ، اما ماهیت آنها این است که مصرف کنندگان به قول هایی که می دهند عمل نکنند (یا اینکه قصد خریداران قصد دیگری دارند). این حوادث ممکن است زمان هایی را نشان دهد که محصول طبق مشخصات مشخص نشده است یا قصد دارند شما را هک کنند. برخی از ترفندهای رایج برای جستجوی عبارتند از:

1. اقلام معیوب

گاهی اوقات تشخیص اینکه یک مورد با تصاویر شکسته شده است دشوار است – خصوصاً وسایل الکترونیکی. بعضی از افراد وقتی متوجه می شوند محصولاتشان در حال پایان کار است به فروشگاه های دست دوم مراجعه می کنند.

اگرچه ممکن است صفحه های خراب یا دکمه های گمشده با خریدار بالقوه ظاهر شود ، اما مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری معیوب اغلب مشاهده نمی شود. بعضی اوقات ممکن است متوجه نشوید که موردی در حال شکستن است تا اینکه دیر شده است تا دوباره با فروشنده تماس بگیرید. ارسال کالای ناخواسته برای فروشنده آسان است و پس از خرید شخصی آن ناپدید می شود.

2. قاچاق

یکی دیگر از کلاهبرداری های رایج این است که افراد گاهی اوقات موارد غیرقانونی یا تقلبی را می فروشند. این موارد در لباس و لوازم لوکس رایج است. اگر آموزش ندارید ، آسان است که کیسه گران قیمت مربی یا کمربند گوچی را با معامله واقعی اشتباه بگیرید. در مورد طلا یا الماس “واقعی” نیز همین طور است. گاهی اوقات فروشنده حتی نمی داند که واقعی نیست.

3. کالای دزدیده شده

حتی اگر مورد با توضیحات مطابقت داشته باشد ، ممکن است در مورد نحوه دریافت شخصی کالا موارد سطحی وجود داشته باشد. فروش محصولات سرقتی بصورت آنلاین راهی عالی برای خلاص شدن از شر وسایل و درآمد سریع سارقان است. فقط به این دلیل که شما شخصی نیستید که دزدی کرده اید ، به این معنی نیست که اگر شخصی کالای شما را به عنوان دزدیده شده علامت گذاری کند ، به مشکل نخواهید خورد.

4. سرقت

این نمونه های قبلی گزینه های مختلفی را پیشنهاد می کند که عنصری از سوال را نشان می دهد. برخی از افراد عمداً سعی می کنند محصولات خود را ارسال کنند (یا خرید کنند) بدون اینکه چیزی در مورد معامله ارائه دهند.

اگر خریدار هستید ، باید نگران پرداخت هزینه چیزی باشید که هرگز دریافت نکرده اید. کلاهبردار ، در صورت وجود هر چیزی ، احتمالاً جعبه خالی برای شما ارسال می کند. فروشندگان از این کلاهبرداری در امان نیستند زیرا خطر دادن کالایی را دریافت می کنند و بابت آن پول دریافت نمی کنند (یا چک های لغو شده را دریافت نمی کنند).

در برخی از موارد پیچیده تر ، پس از پرداخت ، مردم منتظر می مانند تا کالا را تحویل بگیرند (یا آن را ببرند) و سپس معامله را به عنوان کلاهبرداری گزارش دهند. بانک ها می توانند هزینه ها را لغو کنند و شما را بدون پول و کالا رها کنند.

5. ترفندهایی برای تقلب

گاهی اوقات یک مهمانی شریر اصلاً چیزی نمی خواهد. سایت های رسانه های اجتماعی بستری برای برخی از کلاهبرداران فراهم می کنند. کلاهبرداری فیشینگ شامل گمراه کردن شما در به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی حساس است که متعاقباً مورد سو استفاده قرار می گیرد (شاید از طریق فروش اطلاعات سرقت هویت شما).

خریداران (یا فروشندگان) ممکن است اطلاعات خود را به کلاهبرداران بدون اطلاع آنها منتقل کنند. حتی بدون مبادله اقلام فیزیکی یا پول ، تقلب می تواند رخ دهد.

چگونه از کلاهبرداری در بازار فیس بوک جلوگیری کنیم

اگرچه برخی از کلاهبرداری ها پیچیده تر از سایرین هستند ، اما پرچم های اصلی قرمز نیز وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. رعایت این نکات راهی عالی برای کاهش خطر و ایمن نگه داشتن پول (یا اقلام) است.

محصول را بررسی کنید

اگر می توانید ، شخصاً ملاقات کنید و از قبل محصول را بررسی کنید تا عملکرد و کیفیت آن را بررسی کنید.

جلسه در یک مکان عمومی

در صورت امکان ، از ملاقات در خانه خودداری کنید و مکانهای عمومی را در یک زمان معقول پیدا کنید.

نظرات کاربران را بخوانید

بررسی های کاربران به یک دلیل وجود دارد و شما باید آنها را جدی بگیرید.

مراقب پست های مشکوک باشید

اگر چیزی “برای باور کردن خیلی خوب است” ، احتمالاً چنین است.

از روش های پرداخت قابل اعتماد استفاده کنید

استفاده از روش های پرداخت امن (مانند PayPal) راهی عالی برای ایمن نگه داشتن پول در صورت خراب شدن معامله است.

قبل از پرداخت کالا حمل نکنید

PayPal به شما هشدار می دهد که هرگز قبل از پرداخت هزینه ارسال نکنید زیرا نمی تواند تضمین کننده پول باشد.

شواهد را نگه دارید

تمام سوابق موردی که دارید ، سوابق پیام ها و هر رسید برای ارسال در صورت بروز اختلاف را نگه دارید و به اثبات اینکه همه کارها را درست انجام داده اید نیاز دارید.

آیا باید به بازار فیس بوک اعتماد کنم؟

Facebook Marketplace یک بستر عالی است که موارد شگفت انگیزی را به کاربران ارائه می دهد. لذت بردن از خدمات برخی از خطرات را به همراه دارد ، اما جلوگیری از بسیاری از این کلاهبرداری ها آسان است. یادگیری نحوه تشخیص پرچم های قرمز تقلب و اعمال امنیت برای خرید آنلاین به شما کمک می کند تا با خیال راحت از همه چیزهایی که فیس بوک مارکت ارائه می دهد بهره بگیرید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *