فیس بوک نظر ترامپ را در ژانویه 2023 بررسی می کند.


در حال حاضر ممکن است ترامپ در شبکه های اجتماعی کاملاً غایب باشد ، اما ممکن است به موقع برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا (حداقل در فیس بوک و اینستاگرام) بازگردد.

فیس بوک طی دو سال در مورد ممنوعیت ترامپ تجدیدنظر خواهد کرد

پست جدیدی در اتاق خبر فیس بوک اعلام کرد که تحریم دونالد ترامپ ، رئیس جمهور اسبق آمریکا ، از سوی این پلتفرم از تاریخ اظهار نظر اولیه (7 ژانویه) به مدت دو سال ادامه خواهد داشت.

در پایان این دوره ، فیس بوک گفت که با کارشناسان مشورت می کند تا در ارزیابی مجدد اینکه آیا “خطر ایمنی عمومی کاهش یافته است” کمک کند. در این صورت ، وی از بازگشت به سایت استقبال خواهد کرد. در غیر این صورت ، این ممنوعیت تمدید خواهد شد.

وقتی سرانجام تعلیق برداشته شود ، یک سری تحریم ها به سرعت در حال افزایش است که اگر آقای ترامپ در آینده مرتکب سوuses استفاده های بیشتری شود ، از جمله حذف نهایی صفحات و حساب های خود ، تحریم خواهد شد.

در اینجا نحوه فیس بوک گفته است که از عهده نظرات سیاستمداران و سایر چهره های عمومی برمی آید. متخلفان ممکن است به مدت یک یا دو ماه نتوانند منتشر کنند.

بنابراین ، مدت تعلیق ترامپ نمونه ای از مجازات نهایی است. و جای تعجب نیست که خود مرد از این موضوع راضی نباشد. ترامپ توصیف شده در بیانیه این تصمیم به عنوان “توهین” است.

نیک کلگ ، معاون رئیس امور فیس بوک در امور جهانی ، نوشت: “وقتی ما به محتوای اخبار به اندازه مهم اهمیت می دهیم ، با محتوای ارسال شده توسط سیاستمداران با محتوای ارسال شده توسط شخص دیگری رفتار نخواهیم کرد.”

کلگ در ادامه توضیح داد که فیس بوک همان “آزمون تعادل اخبار” را برای کلیه مطالب اعمال خواهد کرد. این شرکت ارزش منافع عمومی موقعیت را در برابر آسیب احتمالی ترک آن اندازه گیری می کند و بر اساس آنچه وزن بیشتری دارد تصمیم می گیرد چه اقدامی انجام دهد.

چگونه به اینجا رسیدیم: برنامه ای برای ممنوع کردن ترامپ در فیس بوک

برای درک اینکه چرا فیس بوک ترامپ را از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی خود حذف کرد ، باید به ابتدای سال برگردیم.

در تاریخ 6 ژانویه ، جمعیتی از طرفداران ترامپ به منظور لغو شکست در انتخابات 2020 خود ، به کپیتول هیل حمله کردند. روز بعد ، فیس بوک و اینستاگرام پس از اتهامات تحریک خشونت از طریق پست های خود در شبکه های اجتماعی ، ترامپ را برای مدت نامعلومی ممنوع کردند.

اگرچه وی از اقدامات خود اطمینان داشت ، اما فیس بوک پرونده را به ترامپ به هیئت نظارت خود داد تا ببیند آیا این شرکت عملکرد درستی داشته است یا خیر. پس از اندکی تأخیر ، سرانجام هیئت نظارت تصمیم گرفت که این ممنوعیت موجه باشد – گرچه اینگونه نبود.

به فیس بوک برای ارزیابی مجدد تعلیق ترامپ شش ماه فرصت داده شد اما کمتر از یک سال بعد برنامه عملیاتی خود را اعلام کرده است. علاوه بر این ، فیس بوک به 19 تغییر سیاست توصیه شده توسط هیئت نظارت پاسخ داد.

ما از 19 توصیه موجود در هیئت مدیره ، متعهد به اجرای کامل 15 مورد هستیم. ما بخشی را اجرا می کنیم ، دو مورد را هنوز ارزیابی می کنیم و اقدامات دیگری درباره یک مورد انجام نمی دهیم.

پاسخ را می توانید در فیس بوک بخوانید [PDF] کاملاً در اتاق خبر فیس بوک.

آیا فیس بوک واقعاً به هیئت نظارت گوش داده است؟

ممکن است به نظر برسد که فیس بوک همان کاری را انجام داده است که هیئت نظارت پیشنهاد کرده است ، اما اگر یک قدم به عقب برگردید و به وضعیت نگاه کنید … متوجه خواهید شد که هیچ تغییری نشده است.

ترامپ این مدت طولانی در این سیستم عامل نبوده و به نظر می رسد فیس بوک می تواند ممنوعیت خود را به دلخواه کاهش دهد یا تمدید کند (به شرط آنکه از ارزیابی گذشته گذشته باشد) در واقع ، ممنوعیت ترامپ “برای مدت نامحدود” باقی مانده است. فیس بوک دیگر از این کلمه استفاده نمی کند.

اعتبار تصویر: Tia Dufour / Wikimedia Commons

منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *