ویژگی های جدید حریم خصوصی اندروید 12 هنوز کافی نیست


گوگل در رویداد ورودی و خروجی سالانه خود از اندروید 12 رونمایی کرد و تمام جزئیات دقیق تری را که باید در نسخه اصلی بعدی سیستم عامل تلفن های هوشمند مشاهده کنیم ، بیان می کند. طبق معمول ، این شرکت تغییرات خارجی رابط کاربری را که این بار بسیار زیاد بود ، و زیر هود تغییراتی که نسخه بعدی اندروید را شکل می دهد ، با جزئیات شرح داد.

از جمله تغییرات بزرگ ، ویژگی های جدید حریم خصوصی است که به شما امکان کنترل بیشتر اطلاعات شخصی شما را می دهد. از نظر ویژگی های حفظ حریم خصوصی قبلی ، این پیشرفت بزرگی است ، اما هنوز شرکت راه طولانی را در پیش دارد. از همین رو.

ویژگی های حریم خصوصی Android 12

رابط کاربری به روز شده اندروید 12 بدون شک نمایشگر I / O را به سرقت برد. بسیار ممنونم از ظاهر جدید Material You ، زبان طراحی جدید گوگل ، که وارث طراحی متریال ظاهر شده در صحنه در سال 2014 است ، به شما می دهد. اما علاوه بر این در تعمیرات اساسی رابط کاربری و سایر ویژگی های جالب توجه اندروید 12 ، Google همچنین تغییرات اساسی در زمینه های حفظ حریم خصوصی ایجاد کرده است.

مانند نسخه های قبلی اندروید ، گوگل روش های مختلفی را برای افزایش حریم خصوصی کاربر در سیستم عامل تلفن همراه خود ایجاد کرده است. ویژگی های جدید حریم خصوصی حول چهار چیز خاص وجود دارد: شفافیت ، کنترل ، کاهش داده ها و هسته محاسبه حریم خصوصی.

https://www.youtube.com/watch؟v=gTUt9mwfPS8

ویژگی های جدید حریم خصوصی Android 12 شامل موارد زیر است:

  • تابلوی حریم خصوصی: داشبورد حریم خصوصی کاملاً جدید جزئیات جزئیات مربوط به اینکه کدام برنامه ها از حساس ترین داده های حسگر میکروفون ، دوربین و GPS شما استفاده کرده اند را در اختیار شما قرار می دهد. اندروید 12 خلاصه ای 24 ساعته از تمام برنامه هایی که به داده های دوربین ، میکروفون و موقعیت مکانی شما دسترسی داشته اند ارائه می دهد. از طرف دیگر ، توسعه دهندگان زمینه های بیشتری را برای نیازهای دسترسی به داده ها در برنامه های خود با استفاده از یک API اجازه قصد جدید فراهم می کنند.
  • شاخص های میکروفون و دوربین: شفافیت اندروید 12 در مورد استفاده از میکروفون و دوربین نسبت به برنامه ها بیشتر است. بلافاصله خواهید فهمید که برنامه با نشانگرهای جدیدی که در نوار وضعیت ظاهر می شود ، به داده های میکروفون یا دوربین شما دسترسی دارد.
  • راه سریع برای قفل کردن دوربین و میکروفون: اندروید 12 شامل سوئیچ های دوربین و میکروفون جدید است که به شما امکان می دهد فوراً دسترسی به دوربین و میکروفون را از منوی تنظیمات سریع در سیستم مسدود کنید. به گفته این شرکت ، تنها مواردی که منتفی خواهد بود تماس های اضطراری به دلایل ایمنی است.
  • کنترل بیشتر بر داده های مکان: Google کنترل های استاندارد را به داده های سایت شما اضافه می کند. با شروع Android 12 ، می توانید مکان دقیق خود را یا فقط یک مکان تقریبی را به اشتراک بگذارید. گزینه های جدید علاوه بر کنترل های استاندارد دیگری است که قبلاً اضافه شده اند ، از جمله اشتراک مکان فقط هنگام استفاده از برنامه یا فقط در یک جلسه خاص.
  • هشدارهای خوانده شده در کلیپ بورد: وقتی متن را در Android 12 کپی می کنید تا آن را در جای دیگری جای گذاری کنید ، اگر برنامه محتوای کلیپ بورد را بخواند ، Android به شما اطلاع می دهد.
  • خواب زمستانی اجباری برنامه: علاوه بر لغو خودکار مجوزها ، همانطور که برای اولین بار در اندروید 11 مشاهده کردیم ، اندروید 12 برای بهبود امنیت و عملکرد مجبور به تعلیق برنامه هایی می شود که برای “چند ماه” استفاده نشده اند. خواب زمستانی برنامه همچنین با حذف پرونده های موقت برنامه به ذخیره سازی فضای ذخیره سازی کمک می کند.
  • تغییر حالت آسان به حالت مهمان: بلند شوید حالت مهمان برای Android نسخه 5.0 (آب نبات چوبی) در دسترس است. Google فقط ویژگی برجسته را در Android 12 ارائه می دهد ، که امکان تعویض آسان هنگام اشتراک دستگاه ها را فراهم می کند. حالت مهمان اکنون در صفحه قفل دستگاه های Android Go خواهد بود.
  • مجوز دستگاه مجاور: همه دستگاه های خارجی به داده های مکان نیاز ندارند. اندروید 12 اجازه جدیدی را اضافه می کند که دستگاه های اطراف مانند هدست های بی سیم و ساعت های هوشمند به جای درخواست داده های مکان اتصال ، از آن استفاده می کنند.
  • سیاست حفظ حریم خصوصی: Google خط مشی های جدیدی را برای پوشش محدود و قابل مشاهده بودن بسته های معرفی شده در Android 11 معرفی می کند. Google فقط به برنامه هایی که دارای معیارهای خاصی هستند اجازه دسترسی و مدیریت محتوای حافظه خارجی مشترک خارج از فهرست آنها را می دهد. اگر برنامه معیارها را نداشته باشد ، توسعه دهندگان باید برنامه ای را که برای اولین بار ظاهر می شود قبل از انتشار در فروشگاه Google Play حذف کنند.
  • هسته محاسبه خصوصی Core از Android: این یک جعبه ماسه در سطح سیستم عامل است که داده ها و فعالیت های حساس خاص را از بقیه سیستم جدا می کند. ویژگی های هوشمند مانند زیرنویس زنده ، پخش در حال حاضر و پاسخ هوشمند به صورت محلی کار می کنند ، بنابراین نیازی به دسترسی به شبکه ندارید. اندروید 12 تضمین می کند که داده های مربوط به این ویژگی های هوشمند ، که به صورت محلی پردازش می شوند ، از سیستم خارج نمی شوند و امیدوارم که حتی خود گوگل نیز باشد.

اندروید 12 بر اساس ویژگی های حریم خصوصی قبلی است

همانطور که توسط نهادهای نظارتی و مصرف کنندگان در سراسر جهان مشهود است ، رازداری به عنوان موضوع مهمتری در حال تبدیل شدن است. گوگل فراموش نکرده است که حداقل تا حدی ذهن علاقه مندان به حریم خصوصی را آرام کند.

بیشتر ویژگی های جدید حفظ حریم خصوصی در Android 12 بر اساس ویژگی های معرفی شده در نسخه های قبلی است. Google ویژگی های حریم خصوصی قبلی را بهبود می بخشد تا به کاربران امکان کنترل بیشتری بر داده های خود را بدهد.

به عنوان مثال ، سیاست جدید جامع استقرار فضای ذخیره سازی ، توسعه دهندگان را مجبور می کند تا عملکردی را فراهم کنند که به برنامه ها اجازه می دهد فقط در صورت لزوم به حافظه خارجی خارج از فهرست ذخیره سازی خود دسترسی داشته باشند.

به این ترتیب ، برنامه های ساده نباید به محتوای موجود در پوشه های برنامه های دیگر دسترسی غیرضروری داشته باشند. توسعه دهندگان باید توضیح دهند که اگر برنامه های آنها می خواهند به چنین فضایی دسترسی پیدا کنند ، به لیست فضای ذخیره سازی خارجی برای لیست برنامه های خود در Google Play نیاز دارند.

همه این تغییرات باعث شده اندروید 12 به یکی از مهمترین پیشرفتها در حفظ حریم خصوصی این شرکت تبدیل شود.

مرتبط: چگونه اکنون Android 12 beta را امتحان کنیم

اندروید هنوز راه طولانی در پیش دارد

تا کنون خیلی خوب. گوگل در زمینه حفظ حریم خصوصی در آندروید 12 کار قابل تقدیری انجام داده است و این شرکت آن را “بلند پروازانه ترین نسخه از حریم خصوصی تاکنون” خوانده است. اگرچه این قطعاً درست است ، اما هنوز برخی از قطعات گمشده وجود دارد.

توجه داشته باشید که اندروید 12 راهی را برای انتخاب اینکه برنامه ها فعالیت های شما را در برنامه ها و سایت های دیگر ردیابی می کنند ، شامل نمی شود. و هیچ راهی وجود ندارد که بدانید برنامه های مختلف چه نوع داده ای را جمع آوری می کنند و چگونه از آنها استفاده می کنند و واضح ترین آنها – تبلیغات است.

اگر این برای شما آشنا به نظر می رسد ، باید باشد. زیرا این تقریباً عملکرد اپل برای ردیابی شفافیت برنامه ها و به اصطلاح برچسب های خوراک حریم خصوصی است.

این باعث می شود اندروید حریم خصوصی بیشتری داشته باشد. با این حال ، از آنجا که گوگل در ردیابی داده ها نیز مشارکت دارد ، شرکت باید قبل از فشار دادن اپراتوری مشابه اپل ، توانایی های خود را به دقت ارزیابی کند.

آینده اندروید و حریم خصوصی

آندروید بدون شک هنوز برای فائق آمدن بر مسائل حریم خصوصی یک راه طولانی در پیش دارد. اما با طراحی و نه تصادفی ، گوگل از نظر حفظ حریم خصوصی همیشه از رقیب فناوری آمریکایی خود اپل عقب است. اساساً به این دلیل است که گوگل در به اصطلاح تجارت کارگزار داده نیز درگیر است و بانک تجارت تبلیغات خود را می کند.

طبق CNBC ، درآمد تبلیغات گوگل از 33.76 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2020 به 44.68 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2021 افزایش یافته است. اما با اصرار بیشتر کاربران و تنظیم کنندگان بر محرمانه بودن ، در نهایت ، کاربران کنترل بیشتری بر داده های خود در آینده.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *