6 روش برای باز کردن مدیریت دیسک در ویندوز 10 |


برخلاف هارد دیسک های اکسترنال ، شما نمی توانید فقط یک حافظه داخلی جدید را به برق متصل کرده و بلافاصله از آن در رایانه ویندوز خود استفاده کنید. شما باید مراحل اولیه را طی کنید که نیاز به اتکا به برنامه ای به نام مدیریت دیسک دارید.

اکثر کاربران ویندوز فقط در هنگام تلاش برای ایجاد دستگاه های داخلی جدید یا مدیریت دستگاه های موجود ، به مدیریت دیسک دسترسی دارند. بنابراین ، اگر با آن آشنا نباشید ، قابل درک است. در اینجا شش روش مختلف برای باز کردن مدیریت دیسک در ویندوز 10 آورده شده است.

Windows Disk Management چیست؟

Disk Management یک ابزار داخلی است که به شما امکان می دهد کارهای مربوط به ذخیره سازی پیشرفته مانند ایجاد یا قالب بندی یک پارتیشن دیسک سخت ، تغییر اندازه یک پارتیشن با گسترش یا کوچک شدن اندازه و غیره را انجام دهید.

به زبان ساده ، وقتی در واقع یک درایو داخلی جدید به رایانه خود متصل می کنید ، این یک دیسک بدون فضای اختصاص داده شده در ویندوز است و بنابراین در File Explorer ظاهر نمی شود.

برای ایجاد یک پارتیشن دیسک سخت می توانید از Disk Management استفاده کنید تا درایو جدید در سیستم عامل قابل استفاده باشد.

1. مدیریت دیسک را در ویندوز پیدا کنید

ویژگی جستجوی ویندوز 10 به شما امکان می دهد هر برنامه ای را در رایانه خود ، بدون توجه به جایی که ذخیره شده است ، باز کنید. همچنین می توانید از آن برای اجرای ابزاری داخلی مانند Disk Management استفاده کنید. با این حال ، نتایج جستجو می تواند بسیاری از افراد را گیج کند ، زیرا مدیریت دیسک مستقیماً در اینجا نمایش داده نمی شود. بنابراین بیایید این را روشن کنیم:

  1. وقتی می نویسید مدیریت دیسک در نوار جستجو در منوی شروع یک نتیجه غیر مستقیم می گیرید. اما این در واقع نتیجه درستی است و تنها کاری که شما باید انجام دهید کلیک کردن است پارتیشن های دیسک سخت ایجاد کنید و برای اجرای Disk Management Utility پیکربندی شده است.
  2. متناوباً ، می توانید بنویسید diskmgmt.msc در نوار جستجو در منوی شروع ، نتیجه مستقیم تری بگیرید. با کلیک بر روی بهترین مسابقه ، به سادگی شما را به مدیریت دیسک می رساند.

هر دو کلمه کلیدی جستجو تقریباً همان کار را انجام می دهند. اگرچه در نتیجه شما مدیریت دیسک را دریافت نمی کنید ، اما بهترین تطابق هنوز توسط نرم افزاری که برای قالب بندی یا مدیریت دستگاه های خود نیاز دارید انجام می شود.

اگرچه ممکن است روش جستجو در بین کاربران محبوب باشد ، راه اندازی Disk Management از منوی میانبر ساده ترین راه برای باز کردن ابزار Windows Disk Management است. بهترین قسمت؟ شما حتی نیازی به استفاده از صفحه کلید خود ندارید که برخلاف هر روش دیگری در این لیست نیست.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که بر روی آرم ویندوز در گوشه پایین سمت راست کلیک راست کرده و سپس آن را انتخاب کنید مدیریت دیسک از منوی زمینه

این کاملا واضح بود ، مگر نه؟ اکنون هنگام باز کردن برنامه ، می توانید درایو جدید را با فضای دیسک اختصاص نیافته مشاهده کنید.

3. برای باز کردن مدیریت دیسک ، از کادر محاوره ای Run استفاده کنید

همانطور که از نام آن مشخص است ، کادر محاوره ای Run به شما امکان می دهد هر برنامه ای را در رایانه ویندوز خود باز کنید ، به شرط آنکه مسیر کامل پرونده را بشناسید.

همچنین می توانید با وارد کردن نام فایل ، هر فایل اجرایی ذخیره شده در پوشه C: Windows را اجرا کنید. اگر دقیقاً بدانید از چه دستوراتی استفاده می کنید ، این می تواند یک ابزار عملکرد عالی باشد. در اینجا ما فقط بر روی دستوری تمرکز خواهیم کرد که برای باز کردن ابزار مدیریت دیسک باید وارد کنید.

برای باز کردن خط فرمان ، باید کلیک کنید کلید ویندوز + R حالا بنویس diskmgmt.msc ، روشن است برای شروع مدیریت دیسک ، کلید Enter را فشار دهید.

اگر با صفحه کلید مشغول هستید و نمی خواهید به ماوس دسترسی داشته باشید ، باز کردن مدیریت دیسک به این روش بهتر است.

4. Disk Control را از صفحه کنترل باز کنید

اگر مدتی کاربر ویندوز بوده اید ، احتمالاً با کنترل پنل آشنایی دارید. در غیر اینصورت ، این تنها مقصد رایانه ویندوزی شماست که همه ابزارهای مهم سیستم در آن وجود دارد.

صفحه کنترل عمدتا برای تغییر تنظیمات سیستم ، پیکربندی شبکه ، مدیریت دستگاهها ، حسابهای کاربری و موارد دیگر استفاده می شود. برای دسترسی به مدیریت دیسک از صفحه کنترل ، به سادگی این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

  1. در نوار جستجو در فهرست شروع ، تایپ کنید داشبورد کنترل و بهترین مسابقه را انتخاب کنید.
  2. وقتی صفحه کنترل باز شد ، را انتخاب کنید نظم و امنیت.
  3. سپس باید به پایین لیست بروید. در داخل ابزار اداری ، بسیاری از گزینه های دستگاه را مشاهده خواهید کرد. کلیک پارتیشن های دیسک سخت ایجاد کنید و برای مدیریت درایو باز پیکربندی شده است.

حتماً بر روی ابزارهای مدیریتی کلیک کنید ، زیرا در عوض File Explorer باز می شود.

5. دسترسی به مدیریت دیسک در کنترل رایانه

برنامه مدیریت کامپیوتر شامل کلیه ابزارهای مدیریت ویندوز است. در نگاه اول ، ممکن است بسیار شبیه صفحه کنترل باشد ، اما بسیار ساده تر است. نکته جالب در مورد این روش این است که ابزار مدیریت دیسک می تواند در خود برنامه موجود باشد. آنچه شما باید انجام دهید در اینجا آمده است:

برنامه مدیریت رایانه Windows Search را پیدا و اجرا کنید. در پنجره سمت راست هنگام گسترش دسته بندی ذخیره سازی ، خواهید دید مدیریت دیسک . فقط کافیست روی آن کلیک کنید تا به پنل بعدی کنسول دسترسی پیدا کنید.

اگر شخصی هستید که دوست ندارید دسک تاپ خود را با ویندوزهای زیاد شلوغ کنید ، قطعاً ترجیح می دهید از برنامه Computer Management به جای Control Panel برای باز کردن Disk Management استفاده کنید.

6. با استفاده از خط فرمان Disk Management را باز کنید

Command Prompt یک برنامه آشنا برای اکثر کاربران ویندوز است. برای کسانی که نمی دانند ، این اساساً یک مفسر خط فرمان است که می توانید برای انجام کارهای مختلف در رایانه خود استفاده کنید.

اگر برنامه نویس هستید ، این روش را دوست دارید. هنگام نوشتن خطوط کد در خط فرمان ، شما لزوماً نمی خواهید پنجره را فقط برای باز کردن مدیریت دیسک به حداقل برسانید ، درست است؟ استفاده از یک دستور برای شروع ابزار مدیریت دیسک بهتر از هر روش دیگری است که در اینجا در موارد بسیار خاص ارائه شده است.

با استفاده از یک جستجوی ساده می توانید خط فرمان را در ویندوز پیدا کرده و اجرا کنید. پس از ورود به کنسول ، فقط ma را تایپ کنید مشخصات diskmgmt روی کلید Enter کلیک کنید.

این آسان است. به همین ترتیب ، اگر شخصی هستید که از PowerShell به جای خط فرمان استفاده می کنید ، می توانید از دستور دقیق استفاده کنید ، زیرا در واقع یک کامپایلر خط فرمان پیشرفته تر است که توابع CMD را با مجموعه ای از دستورالعمل های اسکریپت ادغام می کند.

بیشتر بخوانید: Windows PowerShell چیست؟

شروع ابزار مدیریت دیسک در ویندوز 10 آسان است

اگرچه برای باز کردن برنامه Disk Management در رایانه خود فقط کافی است یکی از این شش روش را بیاموزید ، اما بهتر است یک گزینه جایگزین را که در برخی از سناریوها بهتر است ، بدانید. نمی خواهید دستان خود را از صفحه کلید بردارید؟ از دستور “Run” استفاده کنید. خیلی تنبل است که دستت را برای موش بلند کنی؟ از منوی میانبر استفاده کنید.

در این مرحله ، باید خودتان این روش ها را امتحان کنید و دریابید کدام یک برای شما بهتر است. اگر می خواهید دستگاه جدیدی در رایانه خود راه اندازی کنید و از نحوه کار مطمئن نیستید ، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که روی دستگاه جدا نشده کلیک راست کرده و New Simple Volume را برای شروع انتخاب کنید. امیدواریم که بتوانید از دستورالعمل های روی صفحه برای یادگیری همه موارد دیگر استفاده کنید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *