چرخش و پرش ، ربات Tencent می تواند این کار را انجام دهد ، فقط چشمان خود را ببندید


رباتیک همیشه پیشتاز حوزه های با فناوری پیشرفته بوده و ربات های پا در سال های اخیر یکی از حوزه های مهم تحقیق بوده اند.

در 3 ژوئن ، اولین ربات Tencent با پا اولین حرکت رسمی خود را با بسیاری از حرکات چالش برانگیز مانند پرش و سالتو انجام داد. این نوع جدیدی از ربات های آزمایشگاه Tencent Robotics X Lab است که مدت هاست در زمینه رباتیک فعالیت می کند و قبلاً موتور سیکلت های خود تعادل ، سگهای رباتیک Jamoca و Max تولید کرده است.

این بار ، ربات دارای چرخ نه تنها فناوری کنترل حرکت انباشته شده در آزمایشگاه را با هم ترکیب می کند ، بلکه موفقیت در برنامه ریزی حرکت و تعادل را نیز ایجاد می کند. ربات اسکلتی با پاهای متحرک نه تنها سریع حرکت می کند ، بلکه دارای کارایی بالایی است و همچنین می تواند با زمین ناهموار ، پرش کامل و سایر حرکات سازگار شود

▲ ربات چرخ دار دارای تحرک خوبی است

قابل درک است که طراحی و ساخت کلی Orly به سه قسمت تقسیم شده است:

  • طراحی مکانیکی
  • خیال پردازی
  • برنامه ریزی و کنترل ترافیک

در مورد طراحی مکانیکی ، پایه Ole از یک مکانیسم موازی برای تشکیل یک ساختار پنج پیوندی با بدنه استفاده می کند که دارای ویژگی های یک ساختار ساده ، بازده دینامیکی بالا و نیروی انفجاری قوی است. دوستان با دقت ممکن است دریابند که علاوه بر پاها ، اولی دارای یک “دم کوچک” است که می تواند به عنوان “پای سوم” عمل کند که می تواند حرکت حرکتی زاویه ای اضافی را در حرکات با سرعت بالا برای تکمیل سالروت و غیره فراهم کند. حرکت پویا

اولی می تواند حرکات بسیار پویایی مانند سالتو را انجام دهد

از نظر “درک” ، تیم Robotics X یک “مغز کوچک” کاملاً پیشرفته را برای اولی نصب کرده است. با انواع حسگرها ، اولی می تواند از روش گشتاور بهینه برای هر مفصل برای تنظیم موقعیت بدن استفاده کند. تیم تحقیق و توسعه وی این توانایی را “کنترل پویایی کل بدن” می نامد.

O اولی علاوه بر توانایی حفظ تعادل و جلوگیری از موانع ، توانایی برنامه ریزی مسیرها را نیز دارد.

هنگام عبور از موانع مختلف و یا انجام برخی اقدامات بسیار پویا ، اوله مسیر را از قبل برنامه ریزی می کند ، شکل و مشخصات ساختاری خود را اعمال می کند و عملکرد موتورهای مشترک را برای دستیابی به حرکت افزایش می دهد.

به عنوان مثال ، برای یک سانترال ، اولی کل مراحل را به سه مرحله تقسیم می کند: پرواز ، پرواز و فرود و یک توالی مرجع از مقادیر کلیک مشترک ، سرعت و گشتاور ترکیبی برای تکمیل کل حرکت حساب دریافت می کند.

طبق گفته کارکنان آزمایشگاه Tencent Robotics X ، اورلی هنوز در مرحله تحقیق و توسعه است. آزمایشگاه بر اساس ویژگی های تحرک سکوی پای ربات ، واحدهای عملکردی مختلفی مانند ادراک و حمل را برای توانایی بیشتر آن اضافه می کند.

# خوش آمدید تا حساب رسمی WeChat Aifaner را دنبال کنید: Aifaner (شناسه WeChat: ifanr) ، محتوای هیجان انگیزتری در اسرع وقت در اختیار شما قرار می گیرد.

تخته سه لا Ai لینک اصلی · مشاهده نظرات · سینا ویبومنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *