7 ویژگی برتر مالی در اکسل


اکسل ابزاری قدرتمند است ، خصوصاً برای تحلیل گران مالی و حسابداران. این که آیا شما یک تحلیلگر تحقیق ، یک بانکدار سرمایه گذاری یا فقط کسی هستید که سعی در ساخت مدل DCF دارد ، این فرمول ها برای شما مفید خواهد بود.

1. PMT

 Formula: =PMT (rate, nper, pv, [fv], [type])

به آن امتیاز دهید نرخ سود برای هر دوره.

NPER : تعداد کل پرداخت ها.

PV : مقدار وام یا ارزش فعلی کلیه پرداختها.

[fv] : این یک استدلال اختیاری است که می توانید پس از بازپرداخت وام ، مانده نقدی مورد نظر خود را وارد کنید. پیش فرض روی 0 تنظیم شده است.

[النوع] : این یک استدلال اختیاری است که در آن می توانید پرداخت های سررسید را در ابتدا (1) یا در پایان دوره (0) انتخاب کنید. پیش فرض روی 0 تنظیم شده است.

عملکرد را فعال می کند PMT تحلیلگران املاک و مستغلات یک مدل مالی برای محاسبه پرداخت های دوره ای برای بازپرداخت اصل اصل برای یک دوره معین ایجاد می کنند. با این وجود می توانید از این ویژگی برای هر نوع وام استفاده کنید.

بنابراین ، تحلیلگران به اصل ، نرخ بهره و دفعات پرداخت نیاز دارند. به عنوان مثال ، در زیر نمونه ای از وام 200000 دلاری با سود 6٪ متعلق به مدت 5 سال آورده شده است.

این تحلیلگر می گوید این وام 200000 دلاری که سود سالانه آن 6 درصد است ، برای بازپرداخت وام (به عنوان اصل اصلی به علاوه سود) به پرداخت سالانه 47،479.28 دلار به مدت 5 سال نیاز دارد.

در اینجا توجه به این نکته مهم است که اگر سود ماهانه دریافت شود ، نرخ بهره موثر تغییر می کند. این در فرمول زیر نشان داده خواهد شد.

2. اثر

 Formula: =EFFECT (nominal_rate, npery)

سرعت اسمی نرخ سود اعلام شده

نپری : تعداد دفعات انباشت سود در سال

تابع تأثیر نرخ سود موثر را محاسبه می کند. به عنوان مثال ، وقتی نرخ بهره 10٪ در ماه تعیین شود ، نرخ موثر بالاتر از 10٪ خواهد بود. مثال زیر مثالی است که این محاسبه را با تابع اثر نشان می دهد.

3. XNPV

 Formula: =XNPV (rate, values, dates)

قیمت سرعتی که می خواهید جریان نقدینگی را کاهش دهید.

مقدار : محدوده سلولهایی که شامل جریانهای نقدی هستند.

تاریخ : تاریخ های مربوط به جریان های نقدی.

XNPV این یک انحراف در NPV (ارزش فعلی خالص) است. بنابراین ، می توانید از XNPV برای محاسبه NPV نیز استفاده کنید. با این حال ، تفاوت در این است که XNPV تصور نمی کند جریان های نقدی در فواصل منظم رخ می دهد.

هنگام استفاده از فرمول XNPV ، به خاطر داشته باشید که استدلال سرعت باید همیشه به صورت یک درصد ارائه شود (یعنی 0.20 در مقابل 20٪). برای پرداخت باید از مقدار منفی و برای رسیدها از مقدار مثبت استفاده کنید.

سلول های حاوی تاریخ باید به عنوان یک تاریخ قالب بندی شوند ، نه به عنوان متن. همچنین به خاطر داشته باشید که داده ها باید به ترتیب زمانی مرتب شوند.

مرتبط: نحوه مرتب سازی براساس تاریخ در Excel

4. XIRR

 Formula: =XIRR (values, dates, [guess])

مقدار : ارجاع سلول به سلول های جریان نقدی.

تاریخ : تاریخ های مربوط به جریان های نقدی.

حدس بزن چی شده : یک استدلال اختیاری است که در آن می توانید IRR مورد انتظار را وارد کنید. پیش فرض روی 0.1 تنظیم شده است.

XIRR به معنی افزایش نرخ بازده داخلی است. درست مانند XNPV ، تنها تفاوت اینجاست که XIRR تصور نمی کند جریان های نقدی در فواصل منظم رخ می دهد.

اگر از خود می پرسید که چرا اکسل از شما می خواهد حدس بزنید ، دلیل آن محاسبه XIRR با تکرار است. اگر فرض کنید تکرارها با این تعداد یا 0.1 شروع می شوند یا در غیر این صورت.

اگر اکسل پس از تعداد مشخصی تکرار نتواند سرعت را محاسبه کند ، خطا را برمی گرداند # هیچ کس . اکسل نیز خطا را برمی گرداند # هیچ کس اگر داده ها حداقل یک جریان نقدی منفی و یک مثبت نداشته باشند.

5. آینه

 Formula: =MIRR (values, finance_rate, reinvest_rate)

مقدار : ارجاع سلول به سلول های جریان نقدی.

مالیات : هزینه سرمایه.

سرمایه گذاری مجدد نرخ بازده مورد انتظار برای جریانهای نقدی سرمایه گذاری مجدد.

طبق XIRR ، جریان های نقدی مثبت مجدداً در نرخ بازده داخلی سرمایه گذاری می شوند. با این حال ، نرخ بازده داخلی تنظیم شده ( آینه فرض بر این است که در هزینه سرمایه شرکت یا نرخ بازده خارجی سرمایه گذاری می شود.

برخلاف عملکرد XIRR ، MIRR فرض می کند که جریان های نقدی به صورت دوره ای رخ می دهد. با این حال ، بسیاری از شرایط دیگر به همان شکل باقی مانده است. شما باید حداقل یک جریان نقدی مثبت و منفی در داده ها داشته باشید و مقادیر باید به ترتیب زمانی باشد.

6. اصلاح کننده

 Formula: =RATE (nper, pmt, pv, [fv], [type], [guess])

NPER : تعداد کل پرداخت ها تا سررسید.

PMT : مبلغ پرداختی برای هر دوره.

PV ارزش فعلی پرداختها در طول عمر اوراق قرضه ، یعنی. قیمت اوراق قرضه.

[fv] : این یک استدلال اختیاری است که می توانید برای مانده پول نقد مورد نیاز پس از پرداخت نهایی ارائه دهید. پیش فرض روی 0 تنظیم شده است.

[النوع] : این یک استدلال اختیاری برای تعیین پرداخت در پایان (0) یا آغاز (1) دوره است. پیش فرض روی 0 تنظیم شده است.

[guess] : این یک استدلال اختیاری است که در آن می توانید فرکانس فرضی را وارد کنید. پیش فرض روی 0.1 تنظیم شده است.

عملکرد را فعال کنید قیمت تحلیلگران بازده اوراق قرضه تا سررسید را محاسبه می کنند. این تابع از تکرارها برای محاسبه استفاده می کند حتی اگر نتایج با تکرار مطابقت نداشته باشد بیست ، برگشتی اشتباه # هیچ کس .

توجه داشته باشید که قیمت اوراق قرضه باید یک عدد منفی باشد ، در غیر این صورت عملکرد به اشتباه برمی گردد # هیچ کس .

مرتبط: فرمول های اکسل که به شما کمک می کند مشکلات واقعی را حل کنید

7. شیب

 Formula: =SLOPE (known_ys, known_xs)

شناخته شده : محدوده ای از سلول ها یا آرایه ای متشکل از نقاط داده متغیر وابسته.

xx شناخته شده : محدوده ای از سلول ها یا آرایه ای متشکل از نقاط داده متغیر مستقل.

تابع را محاسبه می کند شیب شیب خط رگرسیون ، همچنین به عنوان خط بهترین تناسب شناخته می شود. وقتی می خواهید بتا سهام را با استفاده از یک مجموعه داده حاوی قیمت سهام و سطح شاخص روزانه محاسبه کنید ، این یک ابزار مفید است.

در اینجا مثالی از محاسبه شیب خط رگرسیون با استفاده از تابع SLOPE آورده شده است.

اگر فقط یک نقطه داده وابسته و مستقل ارائه دهید ، عملکرد خطا را برمی گرداند # DIV / 0 . اگر محدوده هایی که در هر آرگومان وارد می کنید تعداد داده های برابر ندارند ، تابع خطا را برمی گرداند # N / A.

با اعداد و ارقام بر روی صفحه نمایش شما ، مدل سازی مالی می تواند یک تجربه شگفت انگیز باشد. این ویژگی های مالی اکسل زندگی شما را کمی راحت تر می کند بنابراین مجبور نیستید از فرمول های طولانی و پیچیده برای انجام محاسبات خود استفاده کنید. اما ممکن است این مشاغل نتوانند به شما در پرداخت مالیات کمک کنند.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *