آیا می خواهید کالی لینوکس را امتحان کنید؟ در اینجا نحوه نصب آن در VirtualBox آورده شده است


کالی لینوکس با مجموعه گسترده ای از ابزارها و برنامه های کاربردی ، اولین انتخاب بسیاری از کاربران در مورد تست نفوذ و هک اخلاقی است. اگرچه بسیاری از تسترهای نفوذ از کالی به عنوان سیستم عامل اصلی خود استفاده می کنند ، اما برای کاربرانی که به سادگی می خواهند با سیستم عامل آزمایش کنند ، گزینه مناسبی نیست.

نصب کالی لینوکس در یک هایپروایزر مانند VirtualBox در چنین شرایطی قابل اجرا است. هر کاری که در ماشین مجازی انجام می دهید تاثیری در سیستم میزبان شما نخواهد داشت و بالعکس. همچنین می توانید از هر دو سیستم عامل به صورت همزمان و بدون مشکل استفاده کنید.

در این مقاله با نحوه نصب کالی لینوکس در VirtualBox آشنا خواهید شد.

نحوه نصب کالی لینوکس در VirtualBox

اگرچه مراحل سنتی نصب یک سیستم عامل با استفاده از یک فایل ISO VirtualBox بسیار وقت گیر است ، اگر می خواهید نسخه کاملی از Kali Linux را روی سیستم عامل اصلی خود نصب کنید ، همچنان گزینه پیشنهادی است.

نیازهای اساسی

برای نصب کالی لینوکس در VirtualBox ، به مشخصات نرم افزاری و سخت افزاری زیر نیاز دارید:

  • ISO لینوکس کالی
  • جعبه مجازی
  • حداقل 20 گیگابایت فضای دیسک
  • 4 گیگابایت RAM

اول از همه ، نسخه VirtualBox سازگار با دستگاه میزبان را بارگیری کنید و آن را بر روی سیستم خود نصب کنید.

دانلود : جعبه مجازی

سپس تصویر ISO کالی لینوکس را از وب سایت بارگیری کنید. یک سیستم عامل انتخاب کنید فقط فلز و انتخاب کنید نصاب از گزینه های موجود است.

دانلود : کالی لینوکس

مرحله 1: یک ماشین مجازی جدید ایجاد کنید

VirtualBox را روی دستگاه میزبان خود راه اندازی کنید و روی “کلیک کنید جدید “ . نامی را که می خواهید ماشین مجازی شما داشته باشد وارد کنید. نام پیشنهادی است کالی لینوکس . VirtualBox بطور خودکار گزینه های باقیمانده را برای شما انتخاب می کند. اما اگر اینگونه نیست ، می توانید به صورت دستی گزینه هایی را برای مطابقت با تصویر زیر انتخاب کنید.

پس از اتمام ، فشار دهید بعد . اکنون از نوار لغزنده برای انتخاب اندازه حافظه برای ماشین مجازی جدید خود استفاده کنید. VirtualBox به طور خودکار به شما می گوید که اندازه حافظه توصیه شده 1024 مگابایت است. 4096 مگابایت را انتخاب کرده و فشار دهید بعد . اگر رایانه ای با رم کمتر دارید می توانید از 2048 مگابایت یا 1024 مگابایت استفاده کنید.

پیدا کردن اکنون یک هارددیسک مجازی ایجاد کنید و موارد فوق ساختن . گزینه ای را که می گوید انتخاب کنید VDI (تصویر دیسک VirtualBox) و انتخاب کنید توزیع پویا در صفحه بعدی

اکنون تصمیم بگیرید که می خواهید چه مقدار فضای ذخیره سازی برای ماشین مجازی فراهم کنید. مطمئن شوید که حداقل 20 گیگابایت به عنوان اندازه دیسک سخت انتخاب کرده اید. برای اطمینان از کمبود فضای مجازی بودن دستگاه مجازی خود ، 40 گیگابایت را انتخاب کنید. پس از پایان ، روی دکمه کلیک کنید ساختن .

ماشین مجازی جدید شما ایجاد شده است. اکنون زمان پیکربندی تنظیمات دستگاه است.

مرتبط: دلایل شروع استفاده از ماشین مجازی

مرحله 2: ماشین مجازی را پیکربندی کنید

اکنون شما فقط یک ماشین مجازی در سیستم خود دارید که هیچ کاری انجام نمی دهد. برای کار کردن ، باید در تنظیمات آن تغییراتی ایجاد کنید. ماشین مجازی خود را از پنجره سمت راست برجسته کرده و روی دکمه کلیک کنید تنظیمات .

پیدا کردن سال و به بخش بروید گزینه های پیشرفته . پیدا کردن دو طرفه برای خیار کلیپ بورد مشترک و بکشید و رها کنید .

از پنجره سمت راست ، را انتخاب کنید سیستم و به جز همه موارد را بردارید دیسک نوری و هارد دیسک زیر برچسب سفارش شارژ . همچنین سوابق را دوباره مرتب کنید تا نوری اولین است و خواهد بود هارد دیسک این دومین دستگاه شارژ است.

به بخشی بروید شفا دهنده و لغزنده را حرکت دهید پردازنده (ها) جایی که سبز و قرمز به هم می رسند. همچنین بر روی گزینه کلیک کنید PAE / NX را فعال کنید .

حالا روی نوار کناری سمت چپ کلیک کنید نمایش دادن و حداکثر را تعیین کنید حافظه ویدیویی برای ماشین مجازی فعال شده است. قابل اعتماد و متخصص ذخیره سازی و روی گزینه کلیک کنید خالی در داخل واحد کنترل: نامگذاری اینجا .

در پنجره سمت راست ، روی نماد کلیک کنید دیسک و انتخاب کنید دیسک انتخاب پرونده . اکنون از Kali Linux ISO از حافظه محلی خود استفاده کنید. پس از پایان کار ، کلیک کنید موافق به “ برای تکمیل روند.

مرحله 3: کالی لینوکس را شروع و نصب کنید

ماشین مجازی را از نوار کناری سمت چپ برجسته کرده و روی دکمه کلیک کنید شروع کنید . اکنون کالی لینوکس با استفاده از فایل ISO که اخیراً انتخاب کرده اید راه اندازی می شود. یک گزینه را انتخاب کنید نصب گرافیکی از لیست

سیستم بارگیری پرونده های لازم را شروع می کند. زبانی را که می خواهید نصب کنید انتخاب کرده و کلیک کنید ادامه هید . سپس موقعیت جغرافیایی خود را از لیست گزینه های موجود انتخاب کنید.

سپس طرح بندی صفحه کلید مناسب سیستم عامل خود را انتخاب کنید. اگرچه گزینه پیشنهادی این است انگلیسی آمریکایی با این حال ، می توانید طرح بندی صفحه کلید دیگری را نیز انتخاب کنید.

اکنون کالی لینوکس به طور خودکار رسانه نصب را شناسایی و نصب می کند. سیستم چندین پیکربندی ایجاد خواهد کرد. نام میزبان ماشین مجازی خود را وارد کنید. برای این راهنما ، نام میزبان پیش فرض را ذخیره کنید زمان . در صفحه بعد ، سیستم از شما نام دامنه را می خواهد. فقط کلیک کنید ” ادامه هید “ للتخطي.

نام کامل کاربر جدید را وارد کنید. در صفحه بعد ، نام کاربری را که می خواهید کاربر داشته باشد وارد کنید. کلیک ” ادامه هید “ برای ادامه ، یک رمز ورود حساب کاربری قوی وارد کنید.

مرحله بعدی پارتیشن بندی دیسک ها است. از آنجا که از بوت دوتایی Kali Linux با سیستم عامل دیگری استفاده نمی کنید ، می توانید با این کار ادامه دهید هدایت شده – از کل درایو استفاده کنید . فایل را برای پارتیشن بندی هارد دیسک انتخاب کرده و کلیک کنید ادامه هید . پیدا کردن بخشهای جداگانه / خانه ، / var و / tmp از لیست گزینه های موجود.

در صفحه بعدی ، را انتخاب کنید پارتیشن را کامل کنید و تغییرات را روی دیسک بنویسید و موارد فوق ادامه هید . انتخاب کنید آره و فشار دهید ادامه هید دوباره برای تأیید عملیات سیستم به طور خودکار نصب را برای شما شروع می کند.

Kali Linux از شما س askال می کند که کدام پرونده ها را می خواهید بارگیری کنید. محیط کار مناسب با نیازهای خود را انتخاب کنید و انتخاب را بررسی کنید امتیاز بزرگ به طور پیش فرض خیار ابزارهای اضافی . کلیک ادامه هید پيگيري كردن.

Kali Linux بارگیری پرونده های مورد نیاز برای نصب را شروع می کند. کلیک ” آره “ وقتی سیستم از شما می خواهد بارگذار GRUB را روی واحد اصلی نصب کنید. هارد دیسک را از لیست انتخاب کرده و کلیک کنید ادامه هید .

پس از نصب کالی لینوکس ، کلیک کنید ادامه هید . سیستم مجدداً راه اندازی و در Kali Linux راه اندازی می شود. وقتی صفحه ورود به سیستم را مشاهده کردید ، رمز عبوری را که هنگام نصب تنظیم کرده اید وارد کنید.

بیشتر بیاموزید: بهترین سیستم عامل هایی که می توانید در یک ماشین مجازی امتحان کنید

تصویری از VirtualBox Kali Linux نصب کنید

روش دیگر برای نصب کالی لینوکس در VirtualBox استفاده از تصویر VirtualBox از قبل ایجاد شده است. برخلاف نصب ISO ، نصب فایلهای تصویری VirtualBox آسان و سریع است.

ابتدا تصویر ماشین مجازی را برای وب سایت کالی لینوکس برای VirtualBox بارگیری کنید.

دانلود : تصویری از کالی لینوکس VirtualBox

VirtualBox را روی دستگاه میزبان خود راه اندازی کرده و انتخاب کنید ابزارها در سمت راست سپس روی دکمه کلیک کنید وارد كردن “ .

با کلیک روی نماد ، فایل تصویری VirtualBox را که بارگیری کرده اید مشاهده کنید فایل کم اهمیت. پس از انتخاب پرونده ، روی ضربه بزنید بعد . VirtualBox تنظیمات و پیکربندی های مربوط به پرونده تصویر را نشان می دهد.

پوشه اصلی را برای ذخیره فایل ها در یک ماشین مجازی تغییر دهید. دستگاهی را که حاوی سیستم عامل میزبان است انتخاب نکنید. پس از پایان کار ، کلیک کنید وارد كردن و انتخاب کنید موافق وقتی سیستم توافق نامه مجوز را نشان می دهد.

کمی صبر کنید و اجازه دهید VirtualBox سیستم عامل را از فایل بارگیری شده وارد کند. بعد از اتمام ، ماشین مجازی را از پنجره سمت راست برجسته کرده و روی دکمه کلیک کنید شروع کنید برای شروع سیستم عامل

اگر اشتباه کردید پشتیبانی از کنترل کننده USB 2.0 فقط با اشاره به ویژگی را غیرفعال کنید تنظیمات > یو اس بی سپس علامت را بردارید کنترل کنترل کننده USB را فعال کنید .

از قدرت لینوکس کالی استفاده کنید

Kali Linux یک سیستم عامل شناخته شده است که با هزاران ابزار مرتبط با تست نفوذ و پزشکی قانونی دیجیتال همراه است. اگرچه بسیاری از سیستم عامل های هک اخلاقی در دسترس هستند ، کالی لینوکس هنوز به عنوان یکی از بهترین ها برجسته است.

علاوه بر دسک تاپ ، می توانید کالی لینوکس را روی Raspberry Pi خود نصب کنید. لینوکس کالی نصب شده روی Raspberry Pi واقعاً قدرتمند است و از نظر تست نفوذ و هک اخلاقی از پتانسیل زیادی برخوردار است.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *