از آنجا که رابط USB-C از قدرت 240 وات پشتیبانی می کند ، آیا سریع متحد می شوید و جهان را شارژ می کنید؟


از دیدگاه فعلی ، از بین تمام رابط های محصولات الکترونیکی مصرفی ، می توان گفت که USB-C کاربردی ترین ، کاربردی ترین و رابط با بیشترین پتانسیل است. اغراق نیست اگر بگوییم این نمای آینده نگر است.

رابط مدل USB-C دارای یک پروتکل غنی ، قابل توسعه ، شارژ و پهنای باند بزرگ برای انتقال سریع اطلاعات است. از چیزهای کوچک در خانه های هوشمند گرفته تا ابزارهای بهره وری مانند تلفن های هوشمند ، رایانه و مک ، سایه آنها را می بینید. با یک BLM بر جهان تسلط پیدا کنید.

با این حال ، حداکثر توان شارژ فعلی توسط USB-C فقط 100 وات است (تغییر جادویی نیست) ، و برای برخی از دستگاه هایی که به منبع تغذیه قدرتمند نیاز دارند ، 100 وات کاملاً کافی نیست.

به همین ترتیب ، هنگامی که من قبلاً ROG Magic 15 را برای ساخت U U دوگانه AMD Ryzen 9 5900HS و Nvidia GeForce RTX3070 8 GB نسخه Max-Q با عملکرد طبیعی آزمایش کردم ، به منبع تغذیه 200 وات نیاز است و ورودی 100 وات فقط می تواند موقتی باشد. ” بایگانی »3070.

پروتکل PD PD فقط تا 100 وات برق را پشتیبانی می کند و برای باز کردن عملکرد بهتر ، به یک شارژر 200 وات DC نیاز است.

برای لپ تاپ هایی که برای ورزشهای الکترونیکی یا قدرت همه کاره تنظیم شده اند ، صفحه نمایش مستقل داخلی و پردازنده های ولتاژ استاندارد اغلب برق DC اضافی (حدود 200 وات) را تأمین می کنند و بندرت از USB با حداکثر 100 وات استفاده می کنند. از رابط C برای تغذیه استفاده می شود ، به همین دلیل شما DC دارید.

نیازی به ذکر نیست که نمایشگرها ، میزبانها ، eGPU و سایر دستگاههایی که هنوز از طریق پورت Pin تغذیه می شوند ، این محدودیتهای قدرت همچنین فرکانس “جهانی” رابط مدل USB-C را مختل می کند.

با محدودیت 100 وات ، خروجی USB-IF روبرو است

در مواجهه با محدودیت های مصرف برق در حد بالا ، USB-IF (انجمن توسعه دهندگان USB) ، که هدف آن ارتقا رابط USB-C است ، بازنگری جدیدی در مشخصات USB-C 2.1 در وب سایت رسمی خود منتشر کرده است.

راستش را بخواهید ، بررسی ها یا به روزرسانی ها از نظر اتصال ، قابلیت همکاری و دستگاه های پشتیبانی شده بهتر است. مهمترین نکته این است که حد توان قبلی را همزمان از 100 وات به 240 وات افزایش دهید. پروتکل PD هنوز در حال استفاده است.

به این ترتیب ، رابط قدرتمند 240W USB-C می تواند نقش بیشتری در منبع تغذیه داشته باشد. همانطور که گزارش cnet نشان می دهد ، رابط کاربری قدرتمند USB-C برای دستگاه هایی که به برق با قدرت بالا مانند مانیتورهای 4K و لپ تاپ های بازی نیاز دارند ، اولین رابط است.

به طور خاص ، قدرت انبساط USB-C از 240W PD به طور عمده ولتاژ 20V 5A قبلی را به 48V 5A افزایش می دهد ، نه محلول جریان بالاتر. کابلهایی که جریان 5A را پشتیبانی می کنند همچنان جستجو می شوند. تا حدی با کابل های موجود سازگاری دارد.

در مورد خرابکاری فعلی کابل ها ، USB-IF همچنین اشاره کرد که کابل های پشتیبانی کننده 48V 5A دارای آرم خاصی در آینده خواهند بود که کاربران آن را تشخیص خواهند داد. این می تواند به عنوان یک پیشرفت جزئی در وضعیت بسیار گیج کننده فعلی کابل و رابط USB-C تلقی شود.

علاوه بر این ، USB-IF همچنین گفت که این از 240W قدرت USB-C توسعه یافته پشتیبانی می کند که در نیمه دوم سال 2021 تحویل داده می شود. اگر همه چیز خوب پیش برود ، می توانیم مشاهده کنیم که نمایشگرهای مربوطه و لپ تاپ های بازی کاملاً متحول می شوند. در نیمه دوم سال به رابط USB-C دسترسی پیدا کنید.

PD برای شارژ سریع “کامل” واقعیت کامل و “نازک”

پروتکل راه اندازی سریع PD ، که توسط انجمن توسعه دهنده USB-IF راه اندازی شده است ، هدف “دستیابی سریع به یکنواخت” است. علاوه بر این ، گوگل روند را دنبال می کند و برای پشتیبانی از پروتکل PD به پروتکل راه اندازی سریع ، همراه با تلفن های همراه با Android 7.0 و بالاتر نیاز دارد.

پس از توسعه پروتکل راه اندازی سریع PD ، با توجه به مشخصات PD 3.0 به روز شده است. در مقایسه با PD 1.0 و PD 2.0 ، این شامل یک منبع تغذیه قابل برنامه ریزی PPS (منبع تغذیه قابل برنامه ریزی) است که می تواند با توجه به مشخصات منبع تغذیه تنظیم شود ، که با تنظیم شدن به دو حالت شارژ سریع ولتاژ بالا ، تنظیمات ولتاژ و جریان را تحقق می بخشد. جریان کم ، ولتاژ کم و جریان زیاد.

در نتیجه ، PD 3.0 با مشخصات PPS حالت های شارژ سریع غالب در بازار را شامل می شود ، از جمله QC3.0 QC3.0 و QC4.0 Qualcomm ، FCP و SCP هوآوی ، PE2.0 و PE3.0 MediaTek ، VOOC OPPO و سایر توافق نامه ها. بنابراین ، در تئوری ، تلفن های هوشمند پشتیبانی شده از این شارژهای سریع “متفاوت” را می توان با مشخصات PD 3.0 (با PPS) جایگزین کرد ، این بدان معنی است که هد شارژ پشتیبانی از PD 3.0 (با PPS) می تواند کارهای بیشتری انجام دهد. تلفن هوشمند اصلی در حال شارژ شدن است.

▲ PPS: اگر جایگزین نشود ، من به شما ملحق می شوم.

اما در واقعیت این داستان دیگری است.

جدا از پروتکل پیچیده راه اندازی سریع در دستگاه ، پروتکل PD که توسط انجمن توسعه دهنده USB-IF تبلیغ شده به اندازه کافی واضح نیست. PD 1.0 اصلاح شده دارای چهار نسخه 1.0 ، 1.1 ، 1.2 و 1.3 است ، اما به عنوان USB PD 1.0 نامیده می شود و در PD Revised 2.0 و Revised PD 3.0 وضعیت مشابه ظاهر می شود.

مشخصات PPS فوق با PD 3.0 پشتیبانی نمی شود ، این بدان معناست که USB PD 3.0 و USB PD 3.0 (PPS) به طور هم زمان حضور خواهند داشت و دارای یک آرم واضح و واضح نیستند.

USB-IF قدرت گسترده پروتکل PD را به 240W افزایش داد که چیزی فراتر از مشخصات فنی است. هیچگونه مشخصات و رهنمودهای مربوطه برای تولید و تفکیک سخت افزار وجود ندارد. برای پروتکل شارژر سریع (به ویژه برای بسیاری از درگاه ها) ، تمایز همچنان باید با دقت توضیحات محصول را بخوانید.

از نظر سخت افزاری ، پروتکل PD ترویج شده توسط USB-IF به سرعت نوآوری در گوشی های هوشمند نیست ، پروتکل های ثبت اختراع بسیاری از تولیدکنندگان از مرز 100 وات عبور کرده و مستقیماً به 120 وات رسیده اند. از یک طرف ، این یک مانع فنی و نقطه قوت فروش محصول است و از طرف دیگر ، سرمایه گذاری در رضایت و تولید مشترک سودآور نیست.

علاوه بر این ، پروتکل های شارژ سریع بسیاری از تولیدکنندگان ، به ویژه کسانی که از ولتاژ کم و جریان زیاد استفاده می کنند ، در حال حاضر از حد بالای جریان 5A PD فراتر رفته اند ، به عنوان مثال ، جریان شارژ سریع SuperVOOC OPPO 6.25A است. حتی با یک توافق نامه انعطاف پذیر و کاملاً قابل استفاده مانند PPS ، هنوز محدودیت های خاصی برای تولیدکنندگان موجود دارد.

بنابراین ، در بسیاری از تلفن های هوشمند مختلف ، حتی با شارژ سریع سریع قدرتمند مانند PD 3.0 (PPS) ، آنها همچنان شارژ سریع خود را ارتقا می دهند. برای پروتکل PD ، تولیدکنندگان بیشتری یک قدرت سازگار در صفحه را نشان می دهند که معمولاً مربوط به توان 9V2A حدود 18W است.

بنابراین ، اگر می خواهید 65 وات ، 67 وات ، 55 وات و دیگر توان تبلیغ شده توسط سازنده را دریافت کنید ، به یک خط ویژه ویژه نیاز دارید ، در غیر این صورت ، اگر از شارژرهای معمولی برای شارژ سریع و کابل استفاده می کنید ، این گزینه با 18 وات محفوظ است. این بدون شک یک “مینی لوله آب” برای گوشی های هوشمند است که در هر نوبت باتری 4500 میلی آمپر ساعت را بسته بندی می کنند.

▲ برخی از تولیدکنندگان در صورت پشتیبانی از توافقنامه تحویل سریع ترکیبی ، در صفحه توضیحات محصول قید نشده اند.

اگر به سوال اصلی برگردیم ، ممکن است افزایش استاندارد حداکثر قدرت به 240 وات برای استاندارد کردن استانداردهای شارژ سریع از تولید کنندگان مختلف سریعتر از قبل نباشد. این احتمال وجود دارد که Super Power در واقع استفاده از USB-C PD را افزایش دهد.

در گذشته ، USB-C PD برای دستگاه های قابل حمل مانند تلفن های هوشمند ، تبلت ها یا لپ تاپ های سبک و سبک طراحی شده بود. قدرت گسترده 240 وات این دامنه را در برخی دستگاه های بزرگ مانند مانیتورهای 4K ، چاپگرهای حرفه ای و حتی موارد دیگر گسترش می دهد. برای برخی از رایانه ها تجهیزات خود را انجام دهید.

با توجه به روند فعلی ، غول هایی مانند اپل ، اینتل و مایکروسافت همگی اعضای انجمن توسعه دهنده USB-IF هستند و محصولات آنها برای ارتقا format قالب رابط USB-C و پروتکل شارژ سریع PD از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.

ظهور USB-C PD 3.0 PPS نیز عمداً با راه حل های مختلف شارژ سریع موجود در بازار سازگار است. شرایط “استاندارد سازی جهانی” تقریباً پخته شده است ، بقیه موارد به آزار و شکنجه تولیدکنندگان بستگی دارد.

وحدت ممکن است به “باد شرقی” نیاز داشته باشد

در گذشته ، قبل از ظهور مفهوم تلفن های هوشمند ، تلفن های همراه دارای پورت های مختلف شارژ و استانداردهای مختلفی بودند. وقتی شارژر اصلی خراب شد یا از بین رفت ، فرایند طولانی مطابقت با بازار الکترونیک کافی است تا شما را سردرد کند. و هنگامی که تلفن همراه دور انداخته می شود ، تجهیزات شارژ نیز کنار گذاشته می شود که منجر به هدر رفتن زیادی می شود و مواد PVC که به طور گسترده در کابل های شارژ استفاده می شود ، “حفاظت از محیط زیست” را به همراه ندارد.

waste ضایعات الکترونیکی.

به دنبال یک مطالعه جامع در سال 2009 توسط اتحادیه اروپا و انجمن ارتباطات جهانی موبایل (GSM) ، با 14 تولید کننده تلفن همراه مانند نوکیا ، ال جی ، موتورولا ، سامسونگ و سونی اریکسون به توافق رسید که از Micro USB به عنوان یک رابط استاندارد استفاده کند. قبل از 2012 مشخصات رابط شارژ

از آنجا که Micro USB به تدریج به پایه اصلی تبدیل شد ، اتحادیه اروپا از سال 2017 مجبور شد همه تلفن های هوشمند را مجبور به استفاده از رابط Micro USB کند ، که البته شامل آیفون نیز می شود که فقط از رابط Lightning برای شارژ آنها استفاده می کند. اپل آداپتور رعد و برق Micro USB را در بسته آیفون ارائه می دهد تا در اروپا به فروش برسد.

وضعیت فعلی شارژ سریع تلفن های هوشمند در واقع تا حدودی شبیه به رابط ناهموار قبلی است. هر شرکتی برای توسعه پروتکل خود به طور تهاجمی کار می کند. اگرچه این پروتکل های راه اندازی سریع مبتنی بر مدل USB-C هستند ، اما ماهیتاً “عمومی” نیستند.

از آنجا که پشتیبانی از پروتکل PD فعلی عمیق نیست ، بسیاری از محصولات هنوز در چرخ دنده 9V 2A هستند ، نیازی به ذکر نیست که پشتیبانی از PPS انعطاف پذیر تر است.

در هد های اصلی شارژ ، محصولات بسیاری از تولیدکنندگان فقط از پروتکل های خود پشتیبانی می کنند و پشتیبانی از پروتکل های PD و PPS را باز نکرده اند. موقعیت کلی کابل نیز همان است. من فکر می کنم فقط OnePlus از کابل های C به C استفاده خواهد کرد. مارک های بیشتری هنوز هم از کابل های A به C استفاده می کنند ، اما آنها واقعاً پورت های “اصلاح شده جادویی” هستند. در واقع می توان به جای آن از C به C استفاده کرد.

غیرقابل بحث است که اگر تولیدکنندگان به این روش عمل کنند ، ملاحظاتی در مورد بازار ، استراتژی ، هزینه ها و … وجود خواهد داشت. به هر حال ، “تحویل سریع” در حال حاضر “مسیر” اصلی برای محصولات موجود است. PD اصلاح شده (از جمله PPS) بهترین انتخاب برای پیشرفت تکنولوژیکی آنها نیست.

اما از طرف دیگر ، وقتی تولیدکنندگان قرارداد شارژ سریع خود را اجرا می کنند ، لوازم جانبی اصلی با شارژ سریع PD 3.0 (PPS) سازگار هستند ، که ممکن است از فریاد زدن “حفاظت از محیط زیست” برای ما مفیدتر باشد. در عین حال ، شارژر اصلی طیف وسیعی از برنامه ها را خواهد داشت.

همانطور که GSM و اتحادیه اروپا در پیشبرد Micro USB هستند ، اگر می خواهید شارژ سریع خود را استاندارد کنید ، آنچه هنوز از آن بی بهره اید “باد شرقی” است.

# خوش آمدید برای پیگیری حساب رسمی WeChat Aifaner: Aifaner (شناسه WeChat: ifanr) ، محتوای هیجان انگیزتری در اسرع وقت در اختیار شما قرار می گیرد.

تخته سه لا Ai لینک اصلی · مشاهده نظرات · سینا ویبومنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *