نحوه اتصال چندین نمایشگر با استفاده از لپ تاپ شما


وقتی تمام وقت از خانه کار می کنید ، ارزش فضای اضافی صفحه را درک خواهید کرد. اگر یک صفحه نمایش اضافی یا دو مانیتور دارید ، می توانید برنامه های خود را در هر زمان در دسترس نگه دارید.

با این کار نیازی به جابجایی بین پنجره ها و alt-tab نیست. بسیاری از دسک تاپ ها می توانند از چندین نمایشگر پشتیبانی کنند. با این وجود بعید است لپ تاپ ها چنین راه حلی را ارائه دهند.

با این حال ، آیا می دانید لپ تاپ ویندوز شما می تواند تا هفت نمایشگر را پشتیبانی کند؟ راهنمای زیر نحوه تنظیم چندین مانیتور بر روی دستگاه کار شما را نشان می دهد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به رایانه خود نگاه کنید. چه درگاه هایی دارید؟ این ها رایج ترین اسلات های خروجی مانیتور هستند که می توانید با آنها کار کنید: HDMI ، USB-C و miniDP.

هنگامی که یکی از آنها را داشته باشید ، مرحله بعدی شما انتخاب یک مانیتور است که از آنچه شما دارید پشتیبانی کند. بیشتر مانیتورها از HDMI پشتیبانی می کنند در حالی که مانیتورهای جدید دارای کابل USB-C هستند. در همین حال ، MiniDP و DisplayPort معمولاً در نمایشگرهای سطح Pro هستند.

افزودن نمایشگر اضافی بسیار آسان است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که مانیتور جدید خود را تنظیم کنید ، مطمئن شوید آداپتور مناسبی برای اتصال دارد و آن را به برق متصل کنید. سپس لپ تاپ ویندوز شما باید آن را پیدا کند و به طور خودکار دسک تاپ خود را نشان دهد.

مرتبط: بهترین نمایشگرهای ارزان قیمت 144 هرتز

از صفحه لپ تاپ خود به عنوان صفحه دوم استفاده کنید

اگر می خواهید از نمایشگر داخلی لپ تاپ خود به عنوان مانیتور ثانویه استفاده کنید ، باید آن را در تنظیمات نمایشگر تنظیم کنید.

همه شما باید انجام دهید این است کلیک راست را روی دسک تاپ انتخاب کرده و انتخاب کنید تنظیمات نمایشگر . در پنجره جدید دو فیلد مشاهده خواهید کرد که برای نمایش صفحات شما باز می شوند.

کلیک تعریف از برای پیدا کردن اینکه کدام شماره با صفحه نمایش مطابقت دارد. همچنین می توانید کاشی ها را مطابق با مکان فیزیکی نمایشگرهای خود مرتب کنید.

وقتی شماره اختصاص داده شده برای نمایش را می دانید ، صفحه ای را انتخاب کنید که می خواهید از آن به عنوان صفحه اصلی استفاده کنید. به پایین بروید چندین صفحه نمایش .

کلیک منوی کشویی وختر میز کار خود را به این صفحه باز کنید لهذه . حتماً کادر را علامت بزنید این را صفحه اصلی خود قرار دهید !!

بعضی اوقات وقتی این کار را می کنید ، کامپیوتر از شما می پرسد که آیا می خواهید ذخیره تغییرات یا راه دادن . کلیک ” ذخیره تغییرات “ اگر از آن راضی هستید یا ” عقب نشینی “ اگر می خواهید به چگونگی آن برگردید.

با استفاده از دو مانیتور خارجی

صفحه لپ تاپ 15 اینچی ممکن است کافی نباشد ، بنابراین اضافه کردن صفحه نمایش دوم را در نظر بگیرید. اینجا کمی پیچیده است.

ابتدا باید بدانید که سایر درگاه های لپ تاپ ویندوز خود را نیز در اختیار دارید. آیا درگاه های پشتیبان HDMI یا miniDP وجود دارد؟ اگر چنین کنید ، خوش شانس هستید! تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک مانیتور جدید سازگار با پورتی که در دسترس دارید و آماده کار هستید.

اما اگر فقط یک پورت USB-C اختیاری دارید ، باید مطمئن شوید که از ارسال سیگنال ویدیویی پشتیبانی می کند. می توانید به این جدول طراحی شده توسط Kensington نگاه کنید تا ببینید آیا می توانید یک مانیتور را به یک سوکت USB-C وصل کنید.

قانون اساسی این است که اگر آرم Thunderbolt یا DisplayPort را در کنار درگاه USB-C مشاهده کنید ، با صفحه نمایش کار می کند. تمام آنچه شما نیاز دارید کابل USB-C به HDMI یا USB-C مناسب به DisplayPort / miniDP است.

اما اگر هیچ یک از نشان های فوق را در کنار درگاه USB-C مشاهده نکردید ، می توانید دفترچه راهنمای لپ تاپ خود را بررسی کنید. شما همچنین می توانید با سازنده لپ تاپ خود تماس گرفته و از آنها بپرسید که آیا از سیگنال ویدیویی پشتیبانی می کند یا خیر. اگر آنها بگویند از پروتکل نمایشگر پشتیبانی نمی کند ، می ترسم از طریق آن پورت نتوانید مانیتور را وصل کنید.

اگر پورت ویدیویی اضافی ندارید و کاملاً به این مانیتور اضافی نیاز دارید ، یک آداپتور USB 3.0 به HDMI تهیه کنید. این بسته به آداپتور قادر خواهد بود صفحه نمایش شما را با وضوح کامل نشان دهد.

سه یا چند مانیتور را به هم متصل کنید

اگر متوجه شدید دو مانیتور خارجی وجود ندارد ، می توانید از صفحه لپ تاپ خود به عنوان مانیتور سوم استفاده کنید. از همان روشی که در بالا توضیح دادیم استفاده کنید و خوب است که ادامه دهید.

اما اگر شما نیاز به داشتن سه نمایشگر بزرگ (یا بیشتر) در لپ تاپ ویندوز خود دارید ، باید حفاری کنید.

ابتدا مطمئن شوید که لپ تاپ شما یکی از پورت های زیر را اجرا می کند:

  • USB-C با حالت DisplayPort جایگزین
  • USB-C با Thunderbolt3
  • Mini DisplayPort
  • درگاه صفحه

همچنین باید مانیتور هاب MTC یا MST داشته باشید.

اگر مانیتورهای HDMI موجود دارید یا می خواهید از آنها استفاده کنید ، توصیه می کنم به مرکز MST بروید. این پورت به DP سازگار متصل می شود و سپس سیگنال را به حداکثر 4 نمایشگر مختلف تقسیم می کند.

این مراکز در درگاه های DisplayPort یا HDMI موجود است. با این کار می توانید از نمایشگرهای HDMI در تنظیمات خود استفاده کنید. مزیتی که با این روش کسب می کنید این است که می توانید از نمایشگرهای HDMI با قیمت مناسب استفاده کنید. با این حال ، این شما را به حداکثر چهار صفحه نمایش محدود می کند.

گزینه دیگر شما استفاده از مانیتورهای سازگار با MST است. این صفحات با پیکربندی دیزی متصل می شوند. به شما این امکان را می دهد تا در هر پورت حداکثر هفت مانیتور داشته باشید.

یک عیب این کوچک و کوچک بودن این صفحات است. علاوه بر این ، آنها بسیار گران تر از نمونه های غیر MST خود هستند. این به این دلیل است که آنها تمایل دارند آنها را به عنوان پیشنهادهای حرفه ای درک کنند. به همین دلیل است که آنها معمولاً از ویژگی های بهتری مانند دقت رنگ برخوردار هستند.

این نسخه از دیزی معمولاً برای افراد حرفه ای مناسب است. خصوصاً مواردی که به استانداردهای ویدئویی بالایی نیاز دارند ، مانند ویرایشگر عکس و فیلم.

مرتبط: بهترین سه پایه مانیتور

همچنین به خاطر داشته باشید که لپ تاپ شما باید دارای یک کارت گرافیک گسسته با بیش از سه نمایشگر خارجی باشد. این بدان دلیل است که بیشتر گرافیک های جاسازی شده معمولاً فقط از سه صفحه پشتیبانی می کنند. قبل از خرید باید مدل لپ تاپ خود را بررسی کنید.

اکنون ، چه مرکز MST را انتخاب کنید و چه روش دیزی ، راه اندازی مانیتورهای شما آسان است. فقط آن را روشن و خاموش کنید و آماده رفتن هستید. تشخیص خودکار این صفحات در ویندوز به خوبی کار می کند.

به لیست بروید تنظیمات نمایشگر برای تغییر موقعیت صفحه. سپس به برگه برگردید از صفحه لپ تاپ خود به عنوان صفحه دوم استفاده کنید و دستورالعمل های من را برای هر صفحه دنبال کنید.

بهره وری خود را افزایش دهید

نمایشگرهای متعدد فقط برای نمایش یا مکالمه نیستند. می توانید برای بهبود کیفیت زندگی خود از آن در محل کار استفاده کنید. علاوه بر این ، بهره وری شما را افزایش می دهد. همچنین یک وسیله عالی برای سرگرمی و بازی خواهد بود.



منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *