3 فاکتوری که باید قبل از انتخاب بازی در PS4 یا PS5 به خاطر بسپارید


اگرچه PS5 اکنون کنسول اصلی سونی است ، اما نسخه های جدید PS5 و PS4 در آینده قابل پیش بینی در دسترس خواهد بود – که نسل کراس نامیده می شود.

بنابراین تفاوت اصلی نسخه های PS4 و PS5 در بازی چیست؟ بیایید سه مورد اصلی را بررسی کنیم.

1. اعدام – نحوه عملکرد بازی

https://www.youtube.com/watch؟v=BvKHvkE1Fp4

اولین تفاوت بزرگی که بین نسخه های فعلی و آخرین نسل بازی مشاهده خواهید کرد ، عملکرد آن است.

طبق آنچه تاکنون دیده ایم ، استانداردی برای انتقال بازی های نسل فعلی به 60 فریم در ثانیه (فریم در ثانیه) وجود دارد ، با PS5 بازی هایی مانند Marvel’s Spiderman: Miles Morales منتشر می شود ، یک حالت عملکردی ارائه می دهد که 60 فریم بر ثانیه را نسبت به پیش نمایش ها ترجیح می دهد و یک حالت گرافیکی که نرخ فریم را به 30 محدود می کند FPS با جلوه های بصری پیشرفته.

این یک گام بزرگ نسبت به نسل گذشته است ، زیرا بازی های PS4 معمولاً به 30 فریم در ثانیه (با بازی های خاص به 60 فریم در ثانیه) معطوف می شوند ، شاهکاری که شاهد بودیم آخرین کنسول نسل در تلاش است تا در طول چرخه حیات خود حفظ کند.

شایان ذکر است که اگرچه PS4 Pro با حالت عملکرد خود می تواند به 60 فریم در ثانیه دست یابد ، اما در مقایسه با PS5 که با جلوه های بصری بهبود یافته به 60 فریم در ثانیه می رسد ، هنوز یک تجربه متناقض است.

نسخه PS5 برخی از بازی ها مانند Call of Duty: Black Ops Cold War همچنین دارای نرخ فریم 120 فریم در ثانیه است که PS4 Pro قادر به انجام آن نیست.

متوجه خواهید شد که پرش به سرعت 60 فریم در ثانیه از 30 فریم در ثانیه مانند روز و شب است. اگرچه ممکن است در ابتدا غیرطبیعی به نظر برسد ، بدون شک شما یک بازی نرم و پاسخگو را تجربه خواهید کرد که به طور کلی یک پیشرفت بزرگ است.

به همین ترتیب ، با داشتن 120 فریم در ثانیه و بیش از 60 فریم در ثانیه ، یک بازی فوق العاده پاسخگو پیدا خواهید کرد که می تواند در جلسات رقابتی چند نفره به شما امتیاز دهد.

موضوعات مرتبط: نرخ فریم بالاتر نسبت به وضوح بهتر: بیشترین اهمیت برای بازی ها چیست؟

2. گرافیک – بازی به نظر می رسد

https://www.youtube.com/watch؟v=zBsjYXta1Ik

علاوه بر افزایش عملکرد ، نسخه PS5 بازی همچنین با وضوح 4K اجرا می شود و PS5 از رزولوشن 8K پشتیبانی می کند.

نسخه PS4 همان بازی با PS4 Pro با توانایی 4K به 1080p می رسد اما باز هم تجربه کمتری نسبت به PS5 خواهید یافت.

علاوه بر این ضربه به وضوح بازی ، نسخه PS5 بازی با وضوح تصویری بالاتری نسبت به نسخه PS4 ارائه خواهد شد و جلوه های قدرتمندی مانند ردیابی پرتو را نشان می دهد که باعث افزایش بصری فوق العاده می شود.

PS4 و PS4 Pro از ردیابی پرتو پشتیبانی نمی کنند و جلوه های گرافیکی مانند کیفیت بافت ، صاف کردن ، فاصله رسم ، جلوه های ذرات ، موزاییک و سایر موارد به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

مرتبط: توضیحات گرافیکی و تنظیمات بازی ویدیویی

3. سیستم های هوش مصنوعی – کاری که یک بازی می تواند انجام دهد

https://www.youtube.com/watch؟v=6E-6UMOKc8o

PS5 با سخت افزار پیچیده تری که دارد ، می تواند در مقایسه با PS4 و PS4 Pro بتواند با سیستم های پیشرفته هوش مصنوعی (AI) در بازی های خود کار کند.

اگرچه ممکن است در عناوین فعلی کراس اوور شاهد افزایش عملکرد و گرافیک بهتر باشید ، اما بازی های کراس اوور آینده می توانند این ناهماهنگی در هوش مصنوعی را نشان دهند.

به عنوان مثال ، در آخرین انتقال کنسول Middle Earth: Shadow of Mordor ، هم در PS4 و PS3 (و هم در Xbox 360 ، Xbox One و PC) ظاهر شد.

با این حال ، نسخه PS3 (و Xbox) پوسته ای برای بازی بود ، از جمله یک نسخه کوچک از ویژگی قابل توجه بازی ، سیستم Nemesis ، که یک سلسله مراتب دشمن پویا و رئیسان منحصر به فرد بازیکن را ایجاد می کرد.

این احتمال وجود دارد که بتوانید این مورد را در عناوین مشترک آینده مانند Horizon Forbidden West تجربه کنید که ممکن است شامل یک تجربه بازی پیچیده و جذاب PS5 باشد.

عناوین سازگار به عقب چطور؟

https://www.youtube.com/watch؟v=JAO5kq-rbHQ

PS5 با 99٪ از کل بازی های PS4 سازگار است ، به استثنای چند عنوان منتخب ، که به این معنی است که می توانید بیشتر بازی های PS4 را ، اگر نه همه را در کنسول کنونی سونی خود بازی کنید.

بدترین حالت در هنگام بازی کردن بازی های PS4 سازگار با PS5 در PS5 این است که شما یک تجربه پایدار 30fps 1080p را تجربه می کنید – اساساً یک تجربه بی عیب PS4.

با این حال ، PS5 برای عناوین انتخاب شده از ویژگی Game Boost نیز برخوردار است که نرخ فریم و رزولوشن بازی های PS4 را فراتر از توانایی های PS4 افزایش می دهد.

با بازی هایی مانند God of War ، Days Gone و Ghost of Tsushima ، اکنون می توانید آن را با سرعت 60 فریم در ثانیه و رزولوشن 4K در دو عنوان اول تجربه کنید.

اگر یک بازی PS4 وجود دارد که هنوز بازی نکرده اید ، شاید ارزش داشته باشد تا PS5 خود را بدست آورید تا این بازی را در بهترین حالت خود تجربه کند.

آیا برای پخش نسخه PS5 بازی صبر خواهید کرد؟

عناوین کراس اوور حداقل چند سال دیگر دوام خواهند آورد ، اما این بدان معنا نیست که تفاوت قابل توجهی بین نسخه فعلی و جدیدترین بازی مشاهده نخواهید کرد.

حتی اگر PS4 Pro داشته باشید ، نسخه چند نسل PS5 از لحاظ گرافیکی ، عملکردی و شاید از لحاظ پیچیدگی و جذابیت این بازی تجربه بسیار فوق العاده ای را ارائه دهد.

اگرچه دسترسی به PS5 از زمان عرضه دشوار بوده است ، اما اگر صبر داشته باشید ارزش انتظار آن را دارد.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *