آیا اسباب بازی های هوشمند بازی کودکان شما ایمن هستند؟


زمانی در گذشته نه چندان دور دستگاه های هوشمند گران ، انحصاری و شکننده بودند. اما اکنون اکثر خانواده ها دستگاه های هوشمند بسیاری دارند. با پیشرفت تکنولوژی ، سیستم های با دوام و مقرون به صرفه در سراسر بازار ظهور کرده اند.

بازی های هوشمند نسل جوان را وارد دنیای فناوری می کند. اما این س arال مطرح می شود که آیا این بازی های هوشمند مشکلات بزرگتری نسبت به ارزش آنها هستند؟

بازی های هوشمند چیست؟

بازی های هوشمند به دستگاه های الکترونیکی جذاب و انطباقی گفته می شود که توسط هوش مصنوعی ادغام شده اند. استفاده از سنسورها ، بلندگوها ، دوربین ها ، میکروفون ها یا صفحه کلیدها به کودکان این امکان را می دهد تا تجربه بازی خود را ایجاد کنند. آنها به کودکان در زمینه فناوری کمک می کنند و به عنوان یک ابزار آموزشی ارزشمند ، مهارتهای مدرن مهم مانند برنامه نویسی را معرفی می کنند.

اسباب بازی های هوشمند معروف شامل مواردی مانند کیت وسایل نقلیه خودمختار Twin Science ، اتومبیل های قابل برنامه ریزی خودران برای کودکان و LEGO VIDIYO ، یک سکوی واقعیت افزوده است که به بچه ها امکان می دهد فیلم های موسیقی خود را با LEGO بسازند. حتی همراهان هوش مصنوعی ضمن ارائه فعالیت هایی برای والدین ، ​​به کودکان ریاضی ، علوم و زبان می آموزند.

بازی های هوشمند ممکن است برای انجام بسیاری از عملکردهای خود به اتصال به اینترنت نیاز داشته باشند. برخی از آن برای انجام جستجوهای هواشناسی یا چیزهای بی اهمیت مختلف استفاده می کنند. برخی دیگر از اتصال آنلاین برای به روزرسانی نرم افزار استفاده می کنند تا کودکان بیشترین بهره را از دستگاه های خود ببرند.

بازی های هوشمند همچنین می توانند کنترل والدین را برای نظارت از راه دور ارائه دهند.

آیا بازی های هوشمند خطر امنیتی دارند؟

اگرچه بیشتر بازی های هوشمند اجازه گشت و گذار در وب را به کودکان نمی دهند ، اما اتصال به اینترنت برخی از مسائل امنیتی را ایجاد می کند. این سرویس ها با هدف به روزرسانی بازی های سنتی ، خطراتی را که بازی های پدربزرگ و مادربزرگ شما نداشت پنهان می کنند.

بسیاری از بازی ها دارای ویژگی های والدین هستند تا به والدین کمک کنند تا فرزندان خود را ردیابی کنند. خدماتی مانند ردیابی موقعیت مکانی ، پخش مستقیم فیلم و پخش صوتی به والدین راهی برای تعامل با فرزندانشان در هر کجا که هستند ارائه می دهند. متأسفانه برخی درها را برای برقراری ارتباط دیگران با فرزندان باز می کنند.

توجه به این نکته مهم است که شرکتهای بازی ساز تلاش و منابع زیادی را برای اقدامات امنیتی خود صرف می کنند. شرکت های مختلف تلاش بیشتری نسبت به بقیه انجام می دهند – بنابراین مهم است که اصول امنیت سایبری را بیاموزید تا دریابید که یک بازی به چه چیزی افتخار می کند.

آنها باید برنامه هایی برای تسهیل یک محیط امن برای کودکان ایجاد کنند که باعث آرامش خاطر والدین شود. این روش ها هک کردن در اکثر دستگاه ها را بسیار دشوار می کند (اما متأسفانه ، البته غیرممکن نیست). اگر چیزی به اینترنت متصل شود ، در این مسیر در برابر حملات سایبری آسیب پذیر است.

نمونه های قابل توجه حملات سایبری به اشیا smart هوشمند کودکان شامل افرادی است که اسباب بازی های خود را برای برقراری ارتباط با کودکان هک می کنند. این همان مراقبت های کلاسیک است که بسیاری از افراد در مورد دوربین های نگهداری از بچه ها و مانیتورهای کودک تجربه می کنند. در عوض ، نظارت و ویژگی های تعاملی با هدف اطمینان از امنیت والدین به بدترین کابوس آنها تبدیل شده است.

اگرچه احتمال این حملات برای دریافت برخی از اطلاعات مهم اندک است ، اما این بدان معنی نیست که هیچ آسیبی ندارد. در حالی که هک بازی هوشمند بهترین راه برای به دست آوردن اطلاعات تأمین اجتماعی یا بانکی نیست ، اما راهی برای جاسوسی گسترده تر از افراد یا خانواده ها برای افراد بد است.

آیا کودکان به اسباب بازی های هوشمند نیاز دارند؟

آیا این بازی های پیشرفته ضروری هستند؟ آیا نکات منفی بیشتر از نکات مثبت است؟

در حالی که کودکان نیازی به این کار ندارند ، دادن این اسباب بازی های فنی به کودکان فواید زیادی دارد. دستگاه های هوشمند همه جا هستند و استفاده از آنها حتی در سنین پایین هیچ مشکلی ندارد.

آشنایی زودهنگام کودک با فناوری به کودک کمک می کند تا او را برای دنیای واقعی آماده کند. این همچنین یک روش عالی برای تشویق فرزندان شما برای کشف زمینه های STEM و دادن توانایی در یادگیری آنها است.

مطمئناً برای رشد هوشمندانه یا عشق به علم نیازی نیست که به کودک خود اسباب بازی هوشمند بدهید. این تصمیم شخصی در مورد سنجش موافقان و مخالفان است. چند نکته ساده برای والدین برای انجام این کار با خیال راحت وجود دارد.

نحوه استفاده ایمن از بازی های هوشمند

اگرچه برخی تخطی های امنیتی اجتناب ناپذیر است ، اما والدین می توانند برای اطمینان از بی خطر بودن اسباب بازی های هوشمند خود به چند نکته فکر کنند.

تحقیق خود را انجام دهید

همیشه بهتر است در مورد شرکتی که اسباب بازی های کودکان شما را تولید می کند تحقیق کنید.

ببینید آیا این تولید کننده سابقه نقض امنیت را دارد یا خیر. همچنین می توانید نظرات هکرهای اخلاقی را که امنیت بازی ها را به چالش کشیده اند ، بیابید. فقط به نظرات وب سایت شرکت اعتماد نکنید ، زیرا آنها می توانند فیلتر شوند یا حتی جعل شوند.

موضوعات مرتبط: تفاوت هکرهای Black-Hat و White-Hat چیست؟

اطلاعات بازی های مختلف را جمع آوری کنید. آیا این بازی ها فیلم ضبط می کنند یا به کودکان اجازه می دهد تا به سیستم عامل های شبکه های اجتماعی متصل شوند؟ آیا می توان از طریق بلوتوث یا ردیابی موقعیت مکانی به آن دسترسی داشت؟ اقدامات امنیتی سایبری را که این شرکت برای اطمینان از محافظت از بازی و هرگونه اطلاعاتی که جمع آوری می کند ، در نظر بگیرید.

نظارت بر زمان بازی

بسته به سن کودک شما ، مهم است که زمان بازی را کنترل کنید. این به شما کمک می کند تا ببینید دقیقاً آنها با بازی هوشمند خود چه می کنند و اینکه آیا این رفتار عجیب زنگ های هشدار را تحریک می کند یا خیر.

در صورت مشاهده هرگونه انحراف ، بازی را مصادره کرده و با سازنده تماس بگیرید.

درباره امنیت اینترنت صحبت کنید

مهمتر از همه ، یک کاری که بازی های هوشمند انجام می دهند این است که به شما این فرصت را می دهد تا در مراحل اولیه با کودکان خود در مورد ایمنی اینترنت صحبت کنید. این گفتگوی مهمی است. فرزندان خود را در مورد رفتارهای آنلاین نگران کننده آگاه کنید و آنها را تشویق کنید تا در مورد هرگونه نگرانی یا مواردی که کاملاً درست به نظر نمی رسد با شما صحبت کنند.

یادتان باشد که به آنها بگویید مشکلی ندارند. مهم است که از شاخص های ترسناک مطلع شوید که مشکلی وجود دارد ، مانند صدای ناشناخته ای که با آنها تعامل دارد.

آیا کودک من باید با اسباب بازی های هوشمند بازی کند؟

هدیه دادن اسباب بازی های هوشمند به کودکان یک انتخاب شخصی است. اگرچه داشتن سیستم های هوشمند فواید بسیاری دارد ، اما برخی از خطرات مربوط به حفظ حریم خصوصی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

اختصاص دادن وقت برای آموزش خود ، کسب اطلاعات در مورد امنیت سایبری و تحقیق درباره محصولاتی که خریداری می کنید ، راهی عالی برای ایمن نگه داشتن کودکان در حین بازی است.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *