فیس بوک دوباره وارد حوزه سخت افزار خواهد شد یا اولین ساعت هوشمند ساعة خود را راه اندازی می کند


دو روز پیش ، watchOS 8 اپل که در WWDC21 منتشر شد ، شماره گیری کاملاً مانیتور ، مانیتور حرکتی و بیش از ده ویژگی جدید را برای ما به ارمغان آورد. با این حال ، این WWDC سخت افزار جدیدی به ارمغان نیاورد و چندین بروزرسانی عمده سیستم نیز به جزئیات و عملکرد محدود می شوند.

اما به نظر می رسد یک کارخانه بزرگ دیگر در کالیفرنیا در حال انجام اقدامی است.

▲ عکس: وال استریت ژورنال

طبق گزارش The Verge ، فیس بوک در حال حاضر در حال ساخت یک ساعت هوشمند جدید است. یکی از ویژگی های آن این است که کاربران می توانند برای بارگیری عکس و فیلم ، آن را از نوار بارگیری کنند و به کاربران اجازه دهند آن عکس ها و فیلم ها را از طریق ساعت در فیس بوک یا اینستاگرام به اشتراک بگذارند.

در حدود سال 2013 ، فیس بوک و HTC به طور مشترک تلفن های همراه HTC Salsa ، HTC ChaCha و HTC First را راه اندازی کردند. کاربران می توانند به سرعت از طریق دکمه فیس بوک در تلفن همراه یا صفحه اصلی به برنامه فیس بوک و شبکه اجتماعی دسترسی پیدا کنند ، اما به هیچ یک از این سری مدل ها توجه زیادی نشده است. نفوذ زیادی در بازار دارد.

این ساعت هوشمند فیس بوک به دو دوربین مجهز خواهد شد. دوربین جلوی ساعت عمدتا برای مکالمات تصویری استفاده می شود. وقتی ساعت از مچ جدا می شود ، می توان از دوربین عقب 1080P برای گرفتن عکس بهتر و حفظ فوکوس خودکار استفاده کرد.

عکس: The Verge

بر اساس گزارش ها ، دلیل اینکه فیس بوک یک طراحی غیرمتمرکز را اتخاذ کرده این است که می خواهد به کاربران دستور دهد از این ساعت به عنوان گوشی هوشمند استفاده کنند. مدیر عامل فیس بوک ، مارک زاکربرگ می خواهد از یک ترمینال موبایل برای دور زدن اپل با تلفن همراه استفاده کند. قسمت تلفن توسط Google “مدیریت” می شود ، فاصله با کاربران را کاهش می دهد.

اپل پیش از این به دلیل “محافظت از حریم خصوصی مصرف کننده” ، جمع آوری اطلاعات کاربر از برنامه هایی مانند فیس بوک را محدود کرده بود.

هدف فیس بوک راه اندازی اولین نسخه از این ساعت در تابستان 2022 و تولید محصولات بعدی در سال های آینده است. در برنامه ریزی محصولات آینده ، فیس بوک قصد دارد از آن به عنوان دستگاه اصلی معرفی عینک واقعیت افزوده استفاده کند و آنها قصد دارند از فناوری به دست آمده از CTRL Labs ، یک شرکت برای ادغام تحقیق و توسعه کامپیوتر مغز استفاده کنند. این شرکت یکبار یک بند مچ دست کنترل شده توسط کامپیوتر ارائه داد.

در حقیقت ، در سال 2019 ، فیس بوک به ساعت های هوشمند علاقه مند شد. من در سال 2019 خریداری یک تولید کننده پوشیدنی ، Fitbit را در نظر گرفتم و حدود 1 میلیارد دلار برای تولید ساعت های هوشمند هزینه کردم.

▲ عکس: وال استریت ژورنال

طبق گفته آشنایان ، فیس بوک با اپراتورهای بی سیم در ایالات متحده همکاری می کند ، به این معنی که این ساعت هوشمند می تواند به طور مستقل از تلفن همراه مورد استفاده قرار گیرد. فیس بوک امیدوار است که فروش این ساعت در اولین فروش به شش رقم برسد.

این ما را به یاد عینک 3 می اندازد ، عینک هوشمند برنامه عکس اجتماعی Snapchat. این عینک های آفتابی مجهز به دوربین های چپ و راست هستند که کاربران می توانند با استفاده از آنها با وضوح بالا از 60 فریم عکس گرفته و در Snpchat به اشتراک بگذارند. این محصول استقبال خوبی از بازار نداشته است.

فیس بوک از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده است.

# خوش آمدید برای پیگیری حساب رسمی WeChat Aifaner: Aifaner (شناسه WeChat: ifanr) ، محتوای هیجان انگیزتری در اسرع وقت در اختیار شما قرار می گیرد.

تخته سه لا Ai لینک اصلی · مشاهده نظرات · سینا ویبومنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *