چرا دستورات لینوکس بسیار کوتاه هستند؟ تاریخچه دستورات linux


بگذریم ، دستورات لینوکس عجیب هستند. گربه ، mv ، ls ، pwd بسیار کوتاه هستند. چرا؟ پاسخ ، مانند بسیاری از موارد در لینوکس ، در ریشه یونیکس نهفته است.

منشأ دستورات لینوکس

در دهه 1960 ، زمانی که یونیکس برای اولین بار توسعه یافت ، راه اصلی برقراری ارتباط تعاملی با رایانه از طریق ماشین های Teletype بود. این دستگاه ها اساساً ماشین تحریری بودند که می توانستند سیگنال ها را از دستگاه های دیگر دریافت کنند. در گذشته ، ماشین های چاپ از راه دور مسئولیت ارتباط از راه دور و تلگراف را بر عهده داشتند.

یکی را در عمل می توانید در این ویدئو مشاهده کنید:

https://www.youtube.com/watch؟v=MikoF6KZjm0

این ماشین ها فضای زیادی را اشغال می کردند و بسیار پر سر و صدا و کند بودند. این مشکل آخر خصوصاً اگر با رایانه تعامل داشته باشید آزار دهنده بود. یکی از راه های سرعت بخشیدن به تایپ ، کوتاه کردن دستورات است.

این دستگاه های چاپ از راه دور با نام TTY نیز شناخته می شدند ، به همین دلیل اکنون لوازم جانبی یونیکس با نام TTY شناخته می شوند. / dev / ttyX .

موضوعات مرتبط: یونیکس در مقابل لینوکس: تفاوت بین اهمیت و اهمیت آن

Teletypes و Linux امروز

اگرچه امروزه ما از انواع telelet با رایانه استفاده نمی کنیم ، اما آنها هنوز در طراحی سیستم های Unix و Linux در عصر جدید وجود دارند.

در دهه 1970 ، چاپگرهای تلویزیون جای خود را به ایستگاه های ویدیویی دادند که به جای رول کاغذ ، متن را روی صفحه نمایش می دهند. سپس ، در دهه 1980 ، رابط های گرافیکی مانند آنهایی که در سیستم X Window System قرار داشتند ، محبوب شدند.

نرم افزار بسیار قدیمی از دستگاه برای تعامل با سیستم استفاده می کند. اما در عصر مدیران پنجره ها و رابط های گرافیکی ، این برنامه ها هنوز چگونه کار می کنند؟ جواب این است نیمه ترمینال این نرم افزار سیستمی است که قابلیت های ترمینال را در نرم افزار شبیه سازی می کند. در مورد برنامه های خط فرمان ، آنها فکر می کنند که از نوع teletype صحبت می کنند.

سیستم های مدرن لینوکس این طرح را به جلو می برند. سیستم فایل لینوکس دستگاههای شبه پایانه را به صورت لیست می کند / dev / ptyX .

لینوکس سنتی از یونیکس دارد

اخلاق داستان این است که اگر فکر می کنید برخی از جنبه های لینوکس عجیب است ، لینوکس ، هر چقدر هم مدرن باشد ، تجسم ایده های بالای 50 سال است.

توانایی سیستم های شبه یونیکس در انطباق با تغییرات فناوری ضمن حفظ سازگاری با نرم افزارهای قدیمی یکی از دلایلی است که کاربران فنی مدت طولانی به آنها اعتماد کرده اند و لینوکس نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگرچه دستورات Linux می توانند کوتاه باشند ، اما با استفاده از نام های مستعار shell می توانید آنها را کوتاه کنید.

اعتبار تصویر: آرنولد رینهولد / ویکی مدیامنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *