5 مورد واقعی استفاده از NFT در آینده


در حال حاضر ، بیشتر افرادی که از نمادهای تخریب ناپذیر آگاهی دارند ، فکر می کنند که اینها یا یک شوخی هستند یا آینده هنر ، محتوا و هر چیز دیگری. شاید حقیقت بین آنها باشد ، بعضی از افراد تمام وقت با NFT تعامل دارند ، در حالی که دیگران اصلاً با آنها تعامل ندارند.

جهان هنوز در حال کشف NFT است. اما دو مورد قدرتمند برای استفاده واقعی از NFT وجود دارد. بیایید به چند مورد از آنها نگاهی بیندازیم.

NFT چیست؟

اگر به ارائه یا تازه سازی نیاز دارید ، “NFT” به معنای “کدی است که مناسب نیست”. NFT ها با استفاده از همان فناوری بلاکچین ایجاد می شوند که ارزهای رمزپایه را مجاز می کند ، اما نمی توان NFT ها را به همان روشی که از رمزهای رمزپایه استفاده می شود ، “هزینه کرد”. این همان چیزی است که آن را “غیر قابل تعویض” می کند.

در واقع ، NFT ها به عنوان رسید یا گواهی اصالت عمل می کنند که نشانگر مالکیت یک مورد دیجیتال است. رایج ترین کاربرد NFT در حال حاضر نشان دادن این است که شخصی صاحب آثار هنری دیجیتال است ، گرچه معمولاً این امر هیچ تفاوت عملی در نحوه مشاهده یا به اشتراک گذاری این اثر هنری دیجیتال ندارد.

موارد واقعی استفاده از NFT

روش های زیادی وجود دارد که می توان از NFT در آینده استفاده کرد. بیشتر آنها به اثبات و انتقال مالکیت کالاهای دیجیتال می پردازند.

1. خرید و فروش هنر

مقدمه کوتاه ما در مورد NFT قبلاً اولین مورد استفاده را نشان داده است. این همان مورد استثنایی مورد فعلی است: فروش و داشتن هنر دیجیتال.

در اصل ، اثبات مالکیت هنر فیزیکی آسان است. این هنر معمولاً در اختیار فیزیکی مالک است. در مورد آثار هنری قدیمی یا با ارزش بالا ، این اثر ممکن است حاوی یک سند فیزیکی (به نام “منبع”) باشد که نشان می دهد چه کسی این هنر را در چه زمانی مالک بوده و چگونه تغییر داده است.

با این حال ، مالکیت هنر دیجیتال پیچیده تر است. حقوق مالکیت معنوی می تواند از آن محافظت کند ، اما انتقال مالکیت و مالکیت را به همان روشی که هنر به طور سنتی به آن نیاز دارد منعکس نمی کند.

با اتصال کالای دیجیتال به یک نقطه خاص در زنجیره بلوک ، NFT ها اساساً یک منبع دیجیتالی را ایجاد می کنند که نزدیک به خود هنر باشد. این به مجموعه داران این امکان را می دهد تا هنر دیجیتال را از راه هایی که قبلاً امکان پذیر نبوده باشند ، اما به هنرمندان امکان می دهد هنر دیجیتال را به روش هایی که قبلاً امکان پذیر نبوده بفروشند.

موضوعات مرتبط: نحوه ایجاد NFT Art و اتفاقات بعدی

2. اثبات اصالت جوایز و موارد نادر

استفاده مرتبط به کالاهایی گفته می شود که کمتر قابل انتقال هستند مانند پاداش.

در سال 2020 ، اولین جوایز WebXR به دریافت کنندگان در قالب NFT “اهدا” شد. اگرچه ایجاد فیزیکی غنائم غیرممکن است ، غنائم دارای طرحی هستند که می توانند به عنوان یک مصنوعات دیجیتالی سه بعدی تولید شوند. در حالی که هر کسی می تواند جایزه XR را ارسال و نمابر کند ، فقط دریافت کنندگان واقعی می توانند – از طریق NFT – ثابت کنند که این افتخار را دریافت کرده اند.

این یک مورد استفاده است ، اما ارائه فرصتهایی از قبیل گواهینامه ها یا حتی کالاها و وسایل فیزیکی کمی تخیل لازم دارد. این ایده ها همچنین نوید توسعه “قراردادهای هوشمند” را می دهند – توافقات فعال شده توسط بلاکچین که می توانند معاملات بین اشخاصی را که قبلاً به اشخاص ثالث نیاز داشتند ، تسهیل کنند.

موضوعات مرتبط: جامدادی چیست و چگونه برای توسعه قراردادهای هوشمند استفاده می شود؟

3. حفظ کمبود در عصر تولید مثل دیجیتال

برخی از دشواری هایی که مردم در درک ارزش NFT دارند از این واقعیت ناشی می شود که پس از فروش NFT ، تصویر یا ابزار دیجیتالی که NFT نشان می دهد در دسترس عموم است. در هر صورت، همیشه صادق نخواهد بود.

آژانس Byte و Dept Apparel یک لایه مجازی از NFT فروخته اند. هنگامی که خریداران NFT را دریافت می کردند ، پرونده هایی را نیز برای توسعه دهندگان دریافت می کردند که به آنها امکان “پوشیدن” کت Snapchat را می داد. حتی اگر کسی تصمیم به کپی و فروش این پرونده ها بگیرد ، نمی تواند NFT را کپی کند ، زیرا نادر بودن و ارزش خرید اصلی را برای هیچ کس دیگری حفظ نمی کند.

4- مالکیت عناصر مجازی را برای شخصیت های مجازی نشان داده است

شاید جالب ترین نکته در مورد استفاده از ژاکت مجازی این باشد که این از ارزشی که مردم برای نحوه ارائه خود به صورت آنلاین قائل هستند ، باشد.

اگر از علاقه مندان به بازی های ویدیویی هستید ، به آواتار یا شخصیت بازی ویدیویی مورد علاقه خود فکر کنید و تمام وقت و تلاش خود را برای انجام آن انجام دهید ، شاید حتی ارزش پولی موجود در لوازم جانبی آن باشد. به نظر می رسد قیمت برخی از اقلام در صورت نادر بودن بیشتر است ، اما راهی برای اطمینان از نادر بودن آنها وجود ندارد.

با شروع وقت بیشتر افراد در یک محیط مجازی ، ظاهر مجازی از اهمیت بیشتری برخوردار می شود و عناصر مجازی را از ارزش بیشتری برخوردار می کند. در ماه مه 2021 ، کیف پول گوچی در دنیای مجازی Roblox با بیش از ارزش بازار کیف پول فیزیکی فروخته شد.

در حال حاضر ، مواردی با بلیط های بزرگ مانند این تنها مورد استفاده از NFT هستند. فرآیند ایجاد NFT آنقدر هزینه دارد که عنصر دیجیتال باید از ارزش کافی بالایی برخوردار باشد تا هزینه آن را توجیه کند. با این حال ، با رایج شدن و در دسترس بودن فناوری ، عناصر بیشتری برای شخصی سازی فرم های مجازی ما می توانند توسط NFT پشتیبانی شوند.

5- به معاملات خرد ارزش افزوده دهید

این تنها دلیل این نیست که بازی آنلاین و تجارب اجتماعی یک منطقه امیدوار کننده برای NFT هستند. این مناطق همچنین ارزهای مجازی را از طریق ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین تبلیغ می کنند ، اما در اینجا می توانیم درباره هر ارز مجازی صحبت کنیم.

در حال حاضر ، خریدهای درون بازی معمولاً باید حداقل 1 دلار باشد ، زیرا معامله بین برنامه و بانک یا شرکت کارت اعتباری هزینه زیادی دارد. از آنجا که کاربران می توانند یک فرد متوسط ​​را در معاملات ارز مجازی معادل حذف کنند ، از ارزهای مجازی می توان برای “معاملات خرد” استفاده کرد.

بیشتر بازی ها با داشتن ارز درون بازی که بازیکنان با پول واقعی خریداری می کنند ، این مسئله را دور می زنند. شما می توانید برای خرید 500 واحد ارز در طول بازی 5 دلار هزینه کنید تا یک مورد سفارشی سازی برای 300 واحد خریداری کنید. این یک روش جامع برای خرید کالایی است که 3 دلار هزینه دارد. استفاده از ارزهای مجازی در دنیای واقعی روند کار را ساده می کند.

اکنون این مورد را با مکالمه بالا مرتبط کنید تا نیروی NFT بیشتری به هنرمندان (و فروشندگان بعدی) ارائه دهید. توانایی بازیکنان یا اعضای سیستم عامل در فروش کالاهای مجازی خود ، صرف نظر از ارزش تجاری آن کالاها ، می تواند اقتصاد بازیکنان ثروتمند را در بازی ها و تجارب اجتماعی مورد علاقه خود رشد دهد.

چگونه در آینده از NFT استفاده خواهید کرد؟

البته ، ما به طور قطع نمی دانیم که آیا این برنامه های کاربردی بالقوه NFT واقعاً تحقق می یابند. به نظر می رسد برخی از آنها با توجه به همگرایی فناوری ها و روندهای دیگر منطقی هستند. با این حال ، بسیاری از این کاربردهای بالقوه به پیشرفت های تکنولوژیکی یا حفظ روندهای اجتماعی بستگی دارد که ممکن است ادامه پیدا نکند.

اعتبار تصویر: مایک لارنس / فلیکرمنبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *