6 بهترین برنامه برای Mac که چند وظیفه ای را بهبود می بخشد


برای اینکه کار را به طور کارآمد در Mac انجام دهید ، احتمالاً در بین بسیاری از برنامه ها چند وظیفه ای انجام می دهید. با این حال ، اپل هنوز مجموعه محدودی از ویژگی های چند وظیفه ای macOS را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، ویژگی تقسیم صفحه نمایش به دو پنجره محدود می شود و به صفحه های کوچکتر کوتاه می شود.

خوشبختانه ، شما مجبور نیستید به این مجموعه باریک از ویژگی ها رضایت دهید ، زیرا دسته ای از برنامه های تقسیم صفحه نمایش و عملکرد شخص ثالث در Mac وجود دارد که به جای آن سعی کنید. در اینجا بهترین برنامه های چند وظیفه ای برای استفاده از Mac وجود دارد.

1. آهن ربا

https://www.youtube.com/watch؟v=50mzHotv40c

مگنت بهترین قابلیت چند وظیفه ای ویندوز را برای macOS فراهم می کند. وقتی فعال شد ، می توانید به راحتی پنجره های برنامه را به لبه های صفحه بکشید تا در نمای تقسیم صفحه گرفته شوند.

برخلاف برنامه تقسیم صفحه در macOS ، نیازی به نگه داشتن کلیدها یا ایجاد یک فضای کاری جدید نیست.

اگر می خواهید صفحه را سه بار روی Mac تقسیم کنید ، مگنت به شما امکان می دهد این کار را انجام دهید. مگنت به کاربران خود اجازه می دهد تا به سرعت پنجره ها را طوری تنظیم کنند که به طور مساوی در دو یا حتی چهار صفحه در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

بعلاوه ، لازم نیست آن را به صورت دستی جابجا کنید. مدیر پنجره Magnet به شما امکان می دهد این اقدامات را با میانبرهای صفحه کلید سفارشی انجام دهید. همچنین می توانید از ابزارک نوار منو استفاده کنید.

وقتی صحبت از برنامه های Mac-split-screen می شود ، Magnet یکی از بهترین هاست. از حداکثر شش نمایشگر خارجی پشتیبانی می کند و حتی به شما امکان می دهد پنجره ها را با استفاده از میانبرهای صفحه کلید سفارشی بین آنها حرکت دهید.

آهنربا یک ابزار رایگان نیست. قیمت آن 7.99 دلار است. اما اگر اغلب از روشهای چند وظیفه ای بومی macOS اذیت می شوید ، هزینه اندک آن ارزش دارد.

دانلود: آهنربا (7.99 دلار)

2. کنترل ماموریت به علاوه

این ابزار Mac دقیقاً همان چیزی را که از نامش پیداست انجام می دهد. با اضافه کردن چند ویژگی از دست رفته ، کنترل وظایف Mac (صفحه پیش نمایش برنامه) را بهبود می بخشد.

برای مبتدیان ، Mission Control Plus برچسبی را ضمیمه می کند ایکس کوچک در گوشه سمت راست بالای هر پنجره Mission Control. می توانید روی این کلیک کنید تا بلافاصله پنجره ای پنهان شود ، اما این برنامه نمی بندد. بنابراین هنگامی که دوباره آیکون برنامه را از بارانداز انتخاب می کنید ، به همان جایی که قبلاً بودید باز می گردید.

علاوه بر این ، این برنامه برخی از میانبرهای مفید را اجازه می دهد. با فشار دادن یک برنامه را پنهان کنید Cmd + H یا استفاده کنید Cmd + W برای بستن پنجره. همچنین می توانید همه برنامه ها را به جز برنامه ای که استفاده می کنید پنهان کنید گزینه + Cmd + H

مرتبط: برنامه های Mac برای کاهش حواس پرتی و کمک به شما در تمرکز

متأسفانه ، وقتی صحبت از قابلیت های تقسیم صفحه نمایش داخلی Mac می شود ، Mission Control Plus تقریباً بی فایده است ، اما هنوز هم برنامه خوبی است.

Mission Control Plus یک دوره 10 روزه آزمایشی رایگان را ارائه می دهد و پس از آن باید هزینه آن را پرداخت کنید.

دانلود: Mission Control Plus (10.99 دلار ، دوره آزمایشی رایگان)

3. تاشو

https://www.youtube.com/watch؟v=xx47n1q_f1Q

Tuck ابزار عالی دیگری برای جابجایی بین بسیاری از برنامه های Mac است. این برنامه به شما امکان می دهد پنجره ها را به طور موقت در هر دو طرف قرار دهید.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که مکان نما را به مرکز هر لبه صفحه منتقل کنید و Tuck پنجره فعال را از صفحه خارج کند. وقتی می خواهید پنجره برگردد ، مراحل را تکرار کنید و بلافاصله باز خواهید گشت.

به جای استفاده از ماوس ، گزینه میانبرهای مستقیم صفحه کلید را نیز دارید. می توانید هر تعداد پنجره را که می خواهید پنهان کنید و از طریق آنها به راحتی حرکت کنید. علاوه بر این ، Tuck برای نمایش تمام پنجره های به حداقل رسانده شده ، یک ویجت در نوار منو دارد.

اگر به دنبال راهی رایگان برای چند کار در Mac هستید ، Tuck ممکن است راه حلی باشد که به دنبال آن می گردید. تاک رایگان است ، به شرطی که خوب باشید و هر از گاهی اخطاری ظاهر می شود. برای خلاص شدن از آن ، مجبورید چند دلار بپردازید.

دانلود: Tuck (6.99 دلار ، دوره آزمایشی رایگان نامحدود)

4. اسلاید پد

Slidepad مشابه Tuck است با این تفاوت که به جای پنجره های برنامه ، یک مرورگر وب کوچک را در دسترس ژست قرار می دهد. وقتی اشاره گر را به وسط لبه سمت راست صفحه منتقل می کنید ، Slidepad پانلی را می کشد که می توانید هر برنامه وب را بارگیری و اضافه کنید.

تعداد برنامه هایی که می توانید تنظیم کنید محدودیتی ندارد. Slidepad هنگامی که روی چیز دیگری کار می کنید حالت خود را حفظ خواهد کرد.

به عنوان مثال ، فرض کنید شما در حال ویرایش یک سخنرانی هستید و می خواهید به همکار خود کمک کنید. اگر برنامه وب Slack را در Slidepad نصب کرده اید ، کافیست مکان نما را به سمت راست حرکت دهید تا صفحه نمایش داده شود ، و بلافاصله وارد فضای کار Slack خود می شوید. به همین ترتیب ، می توانید کارهای یا تقویم خود را برطرف کرده و نگاهی بیندازید تا ببینید برنامه شما در یک لحظه چگونه است.

اگرچه Slidepad از نظر فنی یک برنامه Mac تقسیم شده نیست ، اما تجربه مشابهی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که به آنها امکان می دهد به راحتی به چندین ویندوز دسترسی داشته و چندین کار را انجام دهند.

انتقال نرم و روان است و عملکرد کامپیوتر را پیچیده نمی کند. در صورت تنظیمات Slidepad ، گزینه ای برای کاهش انیمیشن نیز پیدا خواهید کرد.

دانلود: اسلایدپد (12.99 دلار ، دوره آزمایشی رایگان)

5. uBar

uBar ردیف نمادهای macOS را با یک نوار وظیفه به سبک ویندوز جایگزین می کند. این برنامه ها به وضوح برنامه های فعال را نشان می دهد و جزئیات اصلی مانند زمان و تاریخ در سمت راست ، یک میانبر دسک تاپ و یک منوی میانبر را برای پرونده های شما ارائه می دهد.

نگه داشتن نشانگر ماوس روی یک برنامه خاص به شما امکان می دهد از پنجره آن پیش نمایش کنید (یا اگر بیش از یک برنامه را باز کنید) پنجره های آن را مشاهده کنید. علاوه بر این ، uBar ممکن است پس از یک دوره عدم فعالیت به طور خودکار از بین برود.

می توانید موضوع را اصلاح کرده و عناصری مانند رنگ پس زمینه و کدورت را سفارشی کنید.

متأسفانه ، uBar کمی گران است و 30 دلار برای شما هزینه دارد. اگر هزینه زیادی برای شما دارد ، برخی از گزینه های دیگر برای macOS Dock را در نظر بگیرید.

دانلود: uBar (30 دلار ، دوره آزمایشی رایگان)

6. WindowSwitcher

https://www.youtube.com/watch؟v=xtoQ5i-YmCI

WindowSwitcher با افزودن برخی از قابلیت های مورد نیاز به ابزار ، به نقایص سوئیچ برنامه macOS می پردازد.

WindowSwitcher به هر برنامه در یک لیست عددی اختصاص می دهد Cmd + Tab . با این کار به راحتی می توانید به یک برنامه دیگر بروید و فقط روی آن ضربه بزنید Cmd و در حالی که در دستگاه سوئیچینگ هستید شماره ای که به آن اختصاص داده شده است. علاوه بر این ، WindowSwitcher میانبرهایی را برای پنهان کردن و بستن برنامه اضافه می کند.

با این حال ، تمرکز اصلی آن روی گزینه های اندازه گذاری است. همانطور که کاربران Mac قبلاً می دانند ، علاوه بر استفاده از ویژگی Mac split screen ، روش دیگر برای تقسیم صفحه نیز تغییر اندازه دستی ویندوز و قرار دادن آنها در کنار یکدیگر است. WindowSwitcher این روند را بسیار ساده تر می کند.

وقتی در سوییچ برنامه هستید ، نشانگر ماوس را روی یک برنامه حرکت دهید تا مجموعه ای از طرح های پنجره مشخص شود. برای تغییر اندازه فوراً پنجره انتخاب شده ، روی یکی کلیک کنید.

پرداخت یکباره 15.99 دلار به شما مجوز دائمی WindowSwitcher را می دهد ، اما آنها اغلب معاملات در دسترس دارند.

دانلود: WindowSwitcher (15.99 دلار ، دوره آزمایشی رایگان)

عملکرد Mac خود را بهبود ببخشید

این برنامه ها بزرگترین شکاف های باقی مانده توسط اپل در قابلیت های چند وظیفه ای macOS را پر می کنند. خواه به دنبال یک برنامه تقسیم صفحه برای برنامه های مختلف Mac هستید یا فقط می خواهید گردش کار خود را ساده کنید ، آنها شما را پوشش داده اند.

ابزارهای چند وظیفه ای و برنامه های صفحه تقسیم Mac تنها تعدادی از این معما ها هستند. سفارشی سازی میانبرهای صفحه کلید و استفاده از آزمایش های رایگان نرم افزار عملکرد نیز می تواند به شما کمک کند تا از روز کاری خود بهره بیشتری ببرید.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *