همه آنچه اپل در WWDC21 اعلام کرد


یک سال دیگر ، یک کنفرانس توسعه دهنده دیگر اپل (WWDC). در 12 ماه گذشته ، تعدادی از موضوعات و موضوعات بوجود آمده است ، از حریم خصوصی تا نوآوری را پوشش می دهد.

پیام اصلی اپل از WWDC شامل آنچه می توان انتظار داشت وقتی iOS در اواخر سال 201 به سمت آیفون های ما راه می یابد ، اما اگر فقط روی آن تمرکز کنیم ، خطر ترک سایر موضوعات مهم دیگر را داریم.

بنابراین ، بدون زحمت بیشتر ، در اینجا لیستی از تمام مواردی است که اپل در WWDC 2021 اعلام کرد.

iOS 15

برای بسیاری از کاربران آیفون ، با انتشار جدیدترین دستگاه اپل مشتاقانه منتظر اعلامیه های مربوط به نسخه بعدی iOS هستند. امسال ، این شرکت در حال بازسازی چندین ویژگی است – با تمرکز ویژه بر هوش.

در اینجا لیستی از آنچه در iOS 15 تغییر خواهد کرد وجود دارد.

زمان مقابله

بسیاری از جهان از ماه مارس سال 2020 قادر به برقراری ارتباط موثر بوده و اپل تغییرات عمده ای را در FaceTime اعلام کرده است.

وقتی از دوستان و خانواده خود دور هستید ، می توانید از طریق SharePlay به موسیقی گوش دهید و فیلم تماشا کنید. اول ، اپل فقط با گروه منتخبی از شرکا – از جمله HBO و دیزنی + – از قابلیت های ویدیویی پشتیبانی می کند.

اگر می خواهید مردم را به دستگاه Windows یا Android خود دعوت کنید ، iOS 15 به شما امکان می دهد پیوند اشتراک گذاری ایجاد کنید.

هنگام مکالمه با FaceTime ، می توانید پس زمینه را با حالت عمودی تار کنید. اگر در یک مکان شلوغ هستید ، عایق صوتی بهبود یافته صدای شما را تضمین می کند. در همین حال ، ویژگی Spatial Audio صدای دیگران را طبیعی جلوه می دهد.

نقشه های اپل

اپل در حال افزایش رقابت با Google برای Maps است. نقشه های اپل همراه با نشانه های اصلی و سایر ویژگی های شهر جزئیات ارتفاع و مسیر بیشتری را نشان می دهد. در شب ، نقشه حتی با نور ماه روشن می شود.

Apple Maps همچنین به کاربران پیاده روی کمک می کند تا راهنمایی دقیق تری داشته باشند. کاربران می توانند خیابان ها و ساختمان های اطراف خود را اسکن کنند ، به آنها امکان می دهد با استفاده از واقعیت افزوده پیمایش کنند.

پیام ها

اگر از سیستم عامل هایی مانند Twitter و Pinterest استفاده می کنید ، با توانایی پین کردن پست ها به حساب خود آشنا خواهید شد. WhatsApp نیز همین است ، جایی که می توانید چت ها را برطرف کنید.

و هنگامی که iOS 15 ظاهر می شود ، همچنین می توانید در برنامه Messages محتوایی را ضبط کنید. می توانید پیام های مختلفی از جمله مقالات ، پیوندهای وب و تصاویر را ضبط کنید.

با نسخه iOS که اخیراً منتشر شده است ، می توانید هر آنچه دیگران از طریق پیام با شما به اشتراک می گذارند را پیگیری کنید. هر آنچه دیگران برای شما پیام می فرستند در صفحه اشتراک گذاری شده با شما در Apple News و برنامه های دیگر ظاهر می شود.

هوش

تمرکز فزاینده اپل بر روی هوش بسیار فراتر از توانایی کارت های آن است. این شرکت هوش مصنوعی (AI) را در بسیاری از برنامه ها و ویژگی ها ادغام کرده است.

اپل حتی با Memories در برنامه عکس ها سفارشی سازی بیشتری را ارائه می دهد. شما می توانید بر اساس سلیقه و توصیه های تخصصی خود به تجربه های مورد علاقه خود موسیقی اضافه کنید. علاوه بر این ، با قابلیت شناسایی حافظه دقیق تر ، از ویژگی های ابتکاری بیشتری بهره مند خواهید شد.

اما شاید مهمترین نوآوری هوشمند در iOS 15 Live Text باشد. به زودی می توانید متن را از عکس ها کپی کنید ، که به شما امکان می دهد ایمیل و متن ارسال کنید ، با ضربه زدن روی متن روی عکس ، با یک شماره یا هر چیز دیگری تماس بگیرید.

متن زنده به هفت زبان شامل چینی ساده ، سنتی ، آلمانی ، اسپانیایی و فرانسوی آغاز می شود.

اطلاعیه

ما یکی از آرزوهای خود را با iOS 15 دریافت کرده ایم. اپل در حال حاضر به سمت کنترل بیشتر اعلان های دریافتی به کاربران می رود. اما با iOS 15 ، این باعث افزایش قابل توجه پیش بینی می شود.

با ویژگی اعلان به نام Focus ، اپل تعیین می کند که شما کاری مانند رانندگی یا آموزش انجام می دهید یا خیر ، و ممکن است از شما بخواهد که آیا می خواهید اعلان های آن فعالیت را خاموش کنید. همچنین می توانید اعلان ها را در یک زمان خاص یا از مخاطبین خاص با هم دریافت کنید ، به شما امکان می دهد همه آنها را همزمان ببینید.

تمرکز همچنین به شما امکان می دهد اعلان های کاربران را از طریق رسانه های خاص مسدود کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید انتخاب کنید که وقتی کسی برای شما پیام را در Slack ارسال می کند ، اعلان دریافت نکنید – اما اگر به جای آن از طریق WhatsApp با شما تماس گرفت ، این کار را انجام دهید

با Focus ، کاربران همچنین می بینند که شما در حال حاضر در برنامه Messages در دسترس نیستید – مشابه نحوه کار Away در سایر سیستم های پیام رسان.

آب و هوا

بسیاری از مردم آب و هوا را جالب ترین برنامه در iPhone خود نمی دانند. اما با WWDC 2021 ، اپل ممکن است چند کاربر دیگر را وادار به ایستادن و گوش دادن کند.

پس از بارگیری iOS 15 ، یک رابط کاربری مجدد برنامه Weather را مشاهده خواهید کرد. شما می توانید همراه با نمایش داده ها به شکل گرافیکی تر ، نقشه منطقه محلی را مشاهده کنید. اگر از برنامه Dark Sky استفاده می کنید ، چیدمان زمان جدید اپل تقریباً یکسان به نظر می رسد.

AirPods

همراه با iOS 15 ، اپل همچنین به روزرسانی های متعددی را برای AirPods خود اعلام کرده است.

یکی از مهمترین موارد مربوط به مکالمه است. وقتی در یک مکان شلوغ یا پر سر و صدا هستید ، اپل به شما امکان می دهد در مکالمه واقع بینانه صدای شخصی را که با او صحبت می کنید افزایش دهید.

علاوه بر این ، کاربران می توانند میزان نویز پس زمینه اطراف خود را کاهش دهند.

این ویژگی ، تقویت مکالمه ، برای کمک به افراد کم شنوا طراحی شده است.

Find My یکی از مفیدترین برنامه هایی است که اپل تاکنون ساخته است. و اکنون ، اگر AirPods Max و Pro کاربران هدفون های خود را در مکانی ناآشنا بگذارند ، اخطار دریافت می کنند. این ویژگی حتی در موارد مورد AirPod نیز کار خواهد کرد.

کاربران AirPods همچنین می توانند اعلان های دستیار مجازی را از طریق هدفون خود بشنوند. همچنین می توانید اعلان هایی برای تحویل غذا و موارد دیگر دریافت کنید.

iPadS

همراه با iOS 15 ، اپل بعداً در سال 2021 برنامه جدیدی را برای iPad های پشتیبانی شده – به نام iPadOS15 – معرفی خواهد کرد. اگرچه iPad ها به اندازه آیفون تغییرات نخواهند داشت ، اما اپل هنوز اعلامیه های قابل توجهی ارائه می دهد.

iPadOS 15 با سهولت ورود به حالت تقسیم صفحه ، راه حل های چند وظیفه ای را بهبود می بخشد. اکنون کتابخانه برنامه با بروزرسانی جدید در iPad نیز نشان داده می شود.

هنگامی که iPadOS15 را بارگیری کردید ، گزینه های بیشتری برای سفارشی کردن صفحه اصلی خود خواهید داشت ، زیرا اپل ابزارهای موجود در رایانه لوحی را معرفی می کند.

حریم خصوصی ، امنیت و کیف پول

اپل همچنین برخی پیامهای مهم حفظ حریم خصوصی و امنیتی را در WWDC 2021 ایجاد کرده است. کاربران گزارشهای حفظ حریم خصوصی برای هر برنامه را در تلفنهای خود پیدا می کنند ، جایی که می توانید ببینید برنامه های شما در هفته گذشته از چه اطلاعاتی استفاده کرده است.

همچنین می توانید انتخاب کنید که چه داده هایی را در برنامه Mail به اشتراک بگذارید. در ضمن ، به لطف سیستم جدید iCloud VPN که در iCloud + تعبیه شده است ، می توانید ترافیک خود را در Safari رمزگذاری کنید.

موضوعات مرتبط: iCloud + ویژگی های جدید حفظ حریم خصوصی و ذخیره سازی را بدون هیچ گونه هزینه اضافی معرفی می کند

این شرکت همچنین به روزرسانی های جالبی را برای Apple Wallet انجام داده است. تقریباً در سال 2021 ، مشتریان در ایالات منتخب ایالات متحده می توانند شناسه خود را به کیف پول های مجازی خود اضافه کنند.

افراد در این مناطق کشور همچنین می توانند گواهینامه رانندگی خود را بررسی کنند.

سیستم عامل مک

با عنوان Monterey ، به روزرسانی macOS امسال باعث می شود Safari تغییر چهره داده و امکان گروه بندی برگه ها در یک مرورگر را فراهم کند. ویژگی اعلان Focus که برای iOS 15 ارائه می شود نیز بخشی از macOS Monterey خواهد بود.

با به روزرسانی های جدید macOS ، کاربران همچنین می توانند صفحه های خود را هنگام استفاده از FaceTime به اشتراک بگذارند.

به زودی کاربران می توانند محتوای مورد نظر خود را برای ذخیره بعداً ، در یک یادداشت سریع ، همراه با بسیاری از ویژگی های دیگر قرار دهند.

watchOS

در WWDC 2021 ، اپل همچنین اعلام کرد که watchOS 8 به زودی به دست کاربران اپل واچ می رسد. برنامه جدید Mindfulness کاربران را به آرامش در طول روز ترغیب می کند ، در حالی که برنامه Fitness تمرینات جدیدی را تجربه می کند.

مانند همه جا ، watchOS 8 همچنین یک ویژگی اعلان تمرکز را به شما معرفی می کند. سایر موارد اضافه شده شامل تغییر طرح برنامه عکس ها و شماره گیری های جدید است.

موارد بسیاری وجود دارد که باید از کلمه کلیدی سالانه اپل دور شوید

تماس با WWDC 2021 سخنان شلوغی است. سایر تبلیغاتی که در بالا ذکر نشده اند عبارتند از:

  • Siri اکنون در دستگاه های شخص ثالث در دسترس است
  • پشتیبانی از دوربین های Apple TV
  • بسیاری از به روزرسانی های HomeKit دیگر ، از قبیل اطلاع از زمان دریافت بسته

اپل امسال بازی خود را در زمینه های مختلف بهبود بخشیده است و به نظر می رسد iOS 15 راه حل های مبتنی بر هوش بیشتری در اختیار کاربران قرار خواهد داد. اما زمینه هایی برای بهبود در سایر مکان ها مانند به روزرسانی macOS نیز قابل توجه است.منبع

Author: terem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *